• Turniej siatkarskich „trójek” chłopców

          •    Drugą naszą drużyną, która stanęła do walki o tytuł Mistrzów Gminy w tegorocznej szkolnej lidze siatkarskiej, była drużyna chłopców w z klas V i VI. Reprezentację naszej szkoły stanowili: Filip Dębiński, Bartosz Dmuchowski, Tymon Dudek, Kacper Grabowy, Konrad Jamrozy i Jakub Kuczyński. Dnia 3 lutego 2020 r. w sali sportowej naszej szkoły rozegrany został turniej, którego stawką był start i udział w Mistrzostwach Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców. Poza naszym zespołem, startowały jeszcze drużyny z: Kruszyna i Kraśnika Dolnego. Po zaciętej walce reprezentanci naszej szkoły, po raz kolejny zajęli I miejsce i awansowali do dalszych rozgrywek.  

            Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na udany start w kolejnych zawodach.

             

             

            Aleksander Kłodnicki   

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          •  „ Kiedy babcia była mała…”

                
                  Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  podkreślając ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, a także złożył wszystkim zgromadzonym gościom serdeczne życzenia. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z I grupy przedszkolnej skradając serca wszystkich obecnych na sali. Z ogromnym wdziękiem zaśpiewały i zatańczyły. Równie wielkie brawa zebrały dzieci z II grupy przedszkolnej recytując długie i pełne humoru wierszyki. Na końcu wystąpiły dzieci z klas I-III sprawiając tak, że nie jednej babci i dziadkowi łza zakręciła się w oku. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. 
                   Uroczystość zakończył słodki poczęstunek ,wyczarowany przez niezawodnych rodziców , podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
                                                                                                                                         Anna Wójcik

          • BAJKOWE JASEŁKA

          •     W naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia, również odbyły się jasełka, choć w nieco innej niż zazwyczaj formie.

            W przedstawieniu mogliśmy obejrzeć nie tylko Maryję i Józefa, fenomenalnie zagranych przez Martynę Didyk z klasy VI i Oliwera Korolskiego z klasy VII, ale również bohaterów rodem z popularnych bajek i baśni. W role Jasi i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Smerfetki, Calineczki, Pszczółki Mai, Pinokia, Kopciuszka, Dziewczynki z zapałkami oraz Rybaka wcielili się młodzi aktorzy z klas III – VII. Przybywając do stajenki, przynosili narodzonemu Jezusowi dary, a wraz z nimi mądre, życiowe przesłania, z których wynika, że najważniejsze są praca, uczciwość, pokora oraz szacunek do siebie i innych.

            Przedstawienie jasełkowe nie może się obejść bez kolęd, których tym razem mogliśmy posłuchać w wykonaniu uczniów klasy V. Ich występ na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Wszystkim młodym artystom należą się ogromne brawa i gratulacje. Wykazali się talentem, odwagą, zaangażowaniem i pomysłowością.

            Swój udział w sukcesie uczniów mieli również rodzice, którym dziękujemy za przygotowanie niezwykłych strojów.

            Agata Jasińska

          • Wizyta w fabryce bombek

          •       Dnia 13.12.19r. uczniowie klasy I, II, IV oraz VII uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek ,,Vitbis’’ w Złotoryi. Odwiedziliśmy takie hale jak: dmuchalnia, srebrzalnia, dekoratornia ,wzorcownia oraz pakownia. Wielkie wrażenie na uczniach zrobił niezwykle długi proces powstawania przepięknych szklanych ozdób na choinkę, które później zawieszamy w naszych domach na świątecznym drzewku. Niesamowity jest fakt, iż szklana rurka zmienia się w prawdziwe dzieła sztuki przybierając kształt cukierka, samochodu, bałwanka lub w niepowtarzalne ręcznie malowane bombki. Na koniec zwiedzania fabryki każdy uczestnik wycieczki mógł kupić sobie wymarzone ozdoby choinkowe. Zamierzone cele wycieczki zostały zrealizowane, a uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

             

                                                                                                                                             Anna Wójcik

          • „Szlachetna Paczka”

          •      Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkonego  po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji  charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Nie tylko uczniowie, ale również rodzice oraz pracownicy zaangażowali się w pomoc dla potrzebującej rodziny. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował sprzedaż gofrów i galaretek, z której dochód przeznaczony został na zakup prezentów dla rodziny.  Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się przygotować 22 paczki z najważniejszymi produktami, takimi jak: żywność, odzież, środki czystości, artykuły papiernicze. Każdy z domowników otrzymał również  specjalne upominki. W podziękowaniu za pomoc otrzymaliśmy dyplom uznania   za zorganizowanie „Szlachetnej Paczki”. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli akcję.

             

                                                                                                                                 Aleksandra Czerniak

          • Prelekcja na temat segregacji śmieci

          • Nie ma wątpliwości, że korzyści wynikające z segregacji odpadów i recyklingu są ogromne. Dlatego tak ważne jest, aby właśnie ci najmłodsi, wiedzieli jak je segregować. O prawidłowych zasadach segregacji i ochrony środowiska  dowiedzieli się nasi uczniowie z prelekcji wygłoszonej przez firmę COM-D.

            Atrakcyjną formą przekazania wiedzy była prezentacja multimedialna. Uczniowie dowiedzieli się z niej, jak należy postępować z plastikowymi butelkami oraz innymi odpadami. Prześledzili też drogę od segregacji do powstania nowych produktów.

            Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazali się dużą znajomością tematu.

             

                                                                                                                        Aleksandra Czerniak

          • Sukces lekkoatletów halowych

          •      Dnia 4 grudnia 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu odbył się XXIX Memoriał im. Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce. W zawodach tych uczestniczyło kilkudziesięciu amatorów „królowej sportu” ze szkół miejskich i okolicznych gmin. Wśród rywalizujących zawodników nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Najlepszy wynik uzyskał Bartek Artymowicz, który w biegu na 30 m zajął ex aequo I miejsce z zawodnikiem  z innej bolesławieckiej szkoły. Nasz miotacz, Mistrz Powiatu  w pchnięciu kulą – Bartek Maćkowiak, w swojej konkurencji zajął II miejsce. Na podium stanął również Andrzej Młyńczyk, który w biegu na 30 m zajął III miejsce.

            Gratulujemy sukcesu sportowego naszym lekkoatletom.

             

             

            Aleksander Kłodnicki       

             

          • WYRÓŻNIENIE LILIANNY TOBIASZ Z KL. IV

          •    Lilianna Tobiasz z klasy IV otrzymała wyróżnienie w konkursie pt. „Najpiękniejszy list pisany odręcznie”. Organizatorami konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie a patronat objął Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie.

               Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów, w tym przykładanie wagi do estetycznego i czytelnego zapisu treści listu oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty. Komisja złożona z literatów oceniła nadesłane listy  w trzech kategoriach wiekowych 10-12, 13-15 oraz 16 lat i powyżej . Tegoroczne prace pisane były na dwa tematy „Historia jednej znajomości” dla starszych uczestników oraz „Gdybym miał zaczarowany ołówek” dla najmłodszych.

               Konkurs miał zasięg ogólnopolski, dlatego tym bardziej gratulujemy Liliannie wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów oraz  nieustannego rozwijania  talentu pisarskiego.

             

                                                                                                                                       Małgorzata Gil

             

          • GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

          •    W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.  Celem konkursu było , między innymi, wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych. Uczestnicy występowali  w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I – IV i V – VIII.
                Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy pierwszej z piosenką pt. „Moja Ojczyzna”: Aleksandra Polilejko, Lena Skórzyńska, Nikola Piwowarska oraz Natalia Kura, uczennica klasy ósmej, która zaśpiewała piosenkę pt. „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

            Występ naszych pierwszoklasistek, a był ich to pierwszy tak poważny występ, był bardzo dobry. Dziewczynki zaśpiewały odważnie i pięknie. Natalia, za świetną interpretację i wykonanie piosenki „Mury” zdobyła II miejsce.

            Gratulujemy Wam i ogromne brawa dla Was za godne reprezentowanie naszej szkoły!

             

             

             

            Mariola Tyc

             

          • Święto Niepodległści

          •      Uczniowie klas V i VII przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce
            z zaborcami, powstaniach, o wybuchu pierwszej wojny światowej w 1914 roku, patriotyzmie naszych przodków, którzy ginęli na polach bitew o wolny kraj. Uczniowie  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki, i uczucia walczących o niepodległość. . Zwieńczeniem apelu był piękny „taniec rąk” zaprezentowany przez uczniów klasy V i przygotowany pod okiem Pani Marty Butrymowicz. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            Po występie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Kruszelnicki, podkreślając wagę patriotycznych wartości we współczesnym wychowaniu
            i konieczność dostrzegania ich w swojej codzienności - tu i teraz, już od najmłodszych lat. W swoim krótkim wystąpieniu stwierdził, iż warto się czasem zastanowić, jak wielkim skarbem jest nasza wolność i jak wielką cenę zapłaciły za nią minione pokolenia.

            Dopełnieniem tych wydarzeń był udział całej społeczności szkolnej
            w akcji  Szkoła do Hymnu” 8 listopada 2019 r.

             

                                                                                  Honorata Ambroszko

          • Spotkanie z Mrówką

          •             We wtorek 29 października 2019 r., uczniowie klasy II i III uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z "Mrówką", w ramach kampanii edukacyjnej "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ". Akcja ma na celu przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z jazdą na rowerze ( bezpieczny ubiór, opieka dorosłych), podróżą samochodem (foteliki, pasy bezpieczeństwa), samodzielną drogą dziecka do szkoły (lewa strona jezdni, odblaski, kamizelki), bezpiecznym przechodzeniem przez jezdnię, zachowaniem ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz w czasie korzystania z internetu.

            W czasie rozmowy, uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami, za które otrzymali upominki oraz opaski odblaskowe. Na zakończenie spotkania, wszystkie dzieci zapozowały do wspólnego zdjęcia z Mrówką.

             

                                                                                                                      Bogusława Posacka

          • Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

          •     W roku szkolnym 2019-2020 Przedszkole Publiczne w Żeliszowie poszerzyło ofertę edukacyjną o zajęcia dodatkowe tj. warsztaty teatralne organizowane przez instruktora warsztatów literacko-teatralnych Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu oraz zajęcia taneczne prowadzone przez wykwalifikowanych  instruktorów tańca.

            Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Zajęcia adresowane są do dzieci 5-6 letnich i służą rozwijaniu uzdolnień artystycznych wychowanków poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej. Podczas warsztatów dzieci mają okazję spotkać się z nietypowym teatrem, a mianowicie-japońskim Teatrzykiem Kamishibai. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małej drewnianej skrzynki. Taka forma zajęć ma za zadanie rozbudzić zainteresowanie czytelnicze, rozwijać mowę, pamięć i wyobraźnie oraz koncentrację najmłodszych dzieci.

            Celem warsztatów  jest  zachęcanie dzieci  do udziału w zabawach teatralnych inspirowanych czytanym lub opowiadanym tekstem, rozbudzanie kreatywności i swobodnej ekspresji teatralnej, rozwijanie uzdolnień twórczych i zainteresowań teatrem. Poza tym zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka.

            Cotygodniowe spotkania z teatrem są okazją do wspólnej zabawy, dlatego cieszą się dużym zadowoleniem wśród przedszkolaków. 

                W ofercie przedszkola znajdują się również zajęcia taneczne. Celem głównym zajęć jest stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu. Instruktorzy tańca przygotowali specjalny program edukacyjno-wychowawczy pod nazwą ”Akademia  Tanecznego Wychowania”  dostosowany do wieku uczestników. Zajęcia adresowane są do wszystkich dzieci w przedziale wiekowym  od 5 do 10 lat bez względu na predyspozycje, wygląd czy talent, a ich podstawowym zadaniem jest umożliwienie przedszkolakom przeżycia radości, zadowolenia i satysfakcji z własnej aktywności. Czas ich trwania dostosowany jest do wieku i możliwości dzieci oraz specyfiki zajęć.

            Uczestnictwo w zajęciach pomaga przełamać lęk, nieśmiałość, podnosi poczucie własnej wartości, pozwala wyrazić uczucia i emocje, a przede wszystkim, wywołuje wiele uśmiechu na buziach naszych przedszkolaków. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, dzięki czemu dzieci nie są przemęczone i z niecierpliwością czekają na kolejne.

                                                                                                                  Małgorzata Gil

          • Szkoła pamięta

          •  

            Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

            Dnia 25 października nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.  Celem inicjatywy było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach przedsięwzięcia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz w Żeliszowie. Uczniowie porządkowali zaniedbane groby, zapalili również znicze na tych opuszczonych i zapomnianych. Nasi wolontariusze jak zwykle nie zawiedli, dali piękny przykład pamięci i szacunku dla zmarłych.

            Aleksandra Czerniak 

          • Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej chłopców klas VII i VIII

          •    Początek roku szkolnego to również początek startów w zawodach sportowych szkół naszej Gminy. Rozgrywki te, jak co roku odbywają się z udziałem naszych reprezentantów. Jako pierwsi do rywalizacji o tytuł Mistrzów Gminy stanęli piłkarze nożni – chłopcy z klas VII i VIII. Zawody z ich udziałem odbyły się dnia 10 października 2019 r. na boisku sportowym Szkoły Podstawowej w Ocicach. Szkołę naszą reprezentowali: Patryk Gałka, Adrian Lech, Bartosz Maćkowiak, Andrzej Młyńczyk, Łukasz Szymański i Sebastian Trębacz. Poza Bartkiem i Andrzejem wszyscy pozostali zawodnicy brali pierwszy raz udział w tego typu rozgrywkach. W pierwszym meczu nasi piłkarze nożni pokonali drużynę gospodarzy wysoko wynikiem 3:0. W drugim spotkaniu naszych piłkarzy z drużyną z Trzebienia był remis. W całym turnieju nasi młodzi zawodnicy zajęli wysokie II miejsce. Gratulacje za sportową postawę i dużą wolę walki.

             

            Aleksander Kłodnicki    

              

          • Dzień Edukacji Narodowej Pasowanie na Ucznia

          •     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dzieci z Samorządu Uczniowskiego zaprezentowały krótkie przedstawienie, w którym podziękowały wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trudną pracę oraz złożyły  serdeczne życzenia.

                Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie 14 października dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym.

            Po zdaniu egzaminu przed rodzicami i społecznością szkolną, ślubowaniu na Sztandar Szkoły i pasowaniu ołówkiem, zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Stały się                  pełnoprawnymi członkami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie.

            Witamy ich serdecznie!

             

            Mariola Tyc

          • Projekt „Wrota Solidarności”

          • 27.09.2019 r. w ramach projektu  „Wrota Solidarności” uczniowie klasy 7 – Natalia Agos i Łukasz Szymański oraz uczniowie klasy 8 – Oliwia Amolin, Patryk Gałka, Natalia Kura, Bartosz Maćkowiak, Laura Okrasa, Wiktoria Stachów i Amelia Tobiasz, wraz z uczniami szkół w Kruszynie i Szczytnicy, koordynatorem projektu panem Sebastianem Zielonką oraz paniami Danutą Kędzierską i Grażyną Wężyk z Gminnych Bibliotek Publicznych w Żeliszowie i Kruszynie  zebrali się o godz.8 na bolesławieckim dworcu PKP, skąd wyruszyli w podróż do Wrocławia. Na miejscu czekała już na nas Pani Małgosia nasza przewodniczka. Celem naszej podróży było poznanie dziedzictwa  kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia  poprzez m.in. zwiedzanie Rynku miasta, renesansowych kamieniczek, Placu Solnego. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom historię Wrocławia  ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca i wydarzenia związane z czasami „Solidarności”. Spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach, podziwiając stare kamienice, kościoły i pomniki. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsce spotkań, dialogu, wzajemnego szacunku-Dzielnicę Czterech Świątyń. Odwiedziliśmy synagogę. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe, które jest jednym z głównych muzeów Wrocławia. Zobaczyliśmy zbiory muzeum obejmujące przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sztukę Śląska. Także w tym miejscu odbyło się niezwykłe spotkanie uczniów z Panią Marią Sonią Krok założycielką nielegalnej organizacji młodzieżowej „Orlęta”. Mogliśmy poznać dramatyczne i trudne losy, naszej bohaterki, która przybliżyła nam historię wykrycia i rozpracowania jej organizacji. To spotkanie wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach.

                  Zamierzone cele wycieczki zostały zrealizowane. Pogoda nam dopisała, a uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń około 18.30 wrócili do domów.

                                                                     Honorata Ambroszko

          • NARODOWE CZYTANIE 2019

          • Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja organizowana pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest zachęcanie Polaków do spotkania z najwybitniejszymi dziełami naszej literatury.

            9 września 2019 roku uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami zebrali się w holu naszej szkoły, gdzie wysłuchali listu, w którym Prezydent RP, Andrzej Duda, wyjaśnił, dlaczego tegoroczny wybór padł na 8 nowel autorstwa: E. Orzeszkowej, M. Konopnickiej, B. Prusa, B. Schulza,                         W. S. Reymonta, S. Żeromskiego, H. Sienkiewicza, H. Rzewuskiego. Następnie podjęli próbę zmierzenia się  z głosową interpretacją dość trudnego utworu pt. „Sachem”. Jak zwykle wybrnęli                     z tego zadania wyśmienicie. W niezwykle emocjonujący sposób oddali atmosferę panującą podczas występu cyrkowca – ostatniego potomka plemienia Czarnych Wężów, występującego na zgliszczach rodzinnej miejscowości.

            Wychowawcy natomiast wprowadzili nas w świat noweli S. W Reymonta pt. „Orka”, podkreślając tragiczny wymiar egzystencji polskiej rodziny chłopskiej, skazanej na klęskę w walce                                z problemami życia codziennego.

            Spotkanie to pokazało, że literatura polska to nie tylko długie, epickie teksty. To także krótkie, jednowątkowe utwory, w których zawarto ponadczasową problematykę - życia, śmierci, cierpienia, niesprawiedliwości społecznej - z którą utożsamiać się może każdy z nas.

            Agata Jasińska

             

          • WITAJ SZKOŁO!

          •      W poniedziałek, drugiego września 2019 roku, wkroczyliśmy w nowy rok szkolny! Mieliśmy okazję powitać stałych pracowników szkoły i uczniów kontynuujących naukę, jak i nową klasę pierwszą oraz uczniów, którzy dołączyli do społeczności naszej szkoły. Przywitaliśmy również nowych pedagogów. Do ich grona dołączyły: pani Bogusława Posacka, która została wychowawcą klasy III oraz pani Aneta Pietrzak – wychowawca młodszej grupy przedszkolnej.

            Ten słoneczny poniedziałek był jak co roku dniem przełomowym. Skończyły się tak ukochane przez nas wszystkich wakacje, a zaczął kolejny rok pełen wyzwań, przygód i ciężkiej pracy.

            Mamy jednak nadzieję, że zarówno dla uczniów, jak i wszystkich pracowników szkoły te nadchodzące dziesięć miesięcy będą czasem pełnym uśmiechów i zrealizowanych celów!

             

            Samorząd Uczniowski

          • WIZYTA W BOLESŁAWCU

          •       23.05.2019r. uczniowie klas VII i VIII pod opieką p. H. Ambroszko i p. A. Kamińskiej uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca. Odwiedziliśmy Muzeum Ceramiki, gdzie obejrzeliśmy wspaniałą wystawę zatytułowaną „Biżuteria i kamienie szlachetne ze zbiorów Muzeum Czeskiego Raju w Turnovie”. Dzięki temu prześledziliśmy niezwykłą przemianę surowego kamienia w elegancką i unikatową XIX-wieczną biżuterię m.in.
            z granatami. Pokazano nam także zbiory z epoki napoleońskiej między innymi: militaria, grafiki, meble oraz przedmioty z wyposażenia żołnierzy.

             Drugim punktem był seans filmu „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego,      w kinie „Forum”. Obejrzeliśmy opowieść sensacyjno-szpiegowską, bazującą na prawdziwej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a właściwie Zdzisława Antoniego Jeziorańskiego, słynnego „kuriera z Warszawy”. Przenieśliśmy się w realia czasu II wojny światowej, obserwując wydarzenia i autentyczne postaci historyczne z ich rozterkami w obliczu trudnych i dramatycznych decyzji. To było niezwykłe przeżycie.  Emocje związane z filmem pozostały do późnego popołudnia.

            H. Ambroszko i A. Kamińska

          • Dzień z Brzechwą

          • W piątek 31 maja świętowaliśmy podwójnie – obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz Dzień Dziecka.

            Działania związane z uczczeniem sylwetki Jana Brzechwy tym razem przeprowadziliśmy metodą projektu edukacyjnego. Zaplanowane wcześniej zadania, w tym m.in.: konkursy (plastyczne, językowe, recytatorski), prace przestrzenne, quizy sprawdzające wiedzę na temat twórczości poety, konkurencje sportowe, quiz multimedialny znalazły swój finał podczas piątkowej uroczystości. Dzięki takiej formie organizacji święta, umożliwiliśmy aktywny udział wszystkim zainteresowanym uczniom.

            Po pełnych emocji i dobrej zabawy zmaganiach przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców oraz dalsze atrakcje na świeżym powietrzu. Pozytywną rolę odegrała pogoda, która okazała się naszym sprzymierzeńcem i pozwoliła na miłe spędzenie czasu.

            Serdecznie dziękujemy mamom z Rady Rodziców oraz sołtysowi wsi Ustronie, który, jak co roku obdarował naszych uczniów słodkościami.

            Koordynator projektu „Dzień z Brzechwą”
            Katarzyna Matoryn

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie: Przedszkole Publiczne w Żeliszowie; Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żeliszowie
      • (075)784 3293 kom. szkoła: 797256890 kom. przedszkole: 797107682
      • Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec Poland
      • Arkadiusz Kruszelnicki Adres skrzynki podawczej ePUAP: /ZSP_Zeliszow/SkrytkaESP Adres do e-Doręczeń: PL-30313-19260-CVTUF-23
      • Piotr Chałaszczyk, telefon: 513644118 , e-mail: bezp.info@gmail.com
    • Logowanie