• Najmłodsze siatkarki drugie w Powiecie

•     Dnia 25 marca 2024 r. w sali sportowej naszej szkoły odbył się Finał Powiatu w minisiatkówce dziewcząt klas III i IV. Wzięły w nim udział 3 drużyny – Mistrzynie Gmin: Osiecznicy, Warty Bolesławieckiej i Gminy Bolesławiec. Każdy zespół miał do rozegrania po dwa mecze. Nasze dziewczęta: Jadzia Gogulska, Ola Kamińska, Julia Woźniak i Oliwia Wójcik, po przegranej z Raciborowicami, zmierzyły się z zespołem z Parowej, z którym wygrały spotkanie, zajmując w całym turnieju II miejsce. Jest, to jak do tej pory, ich największy sukces. Gratulujemy  dziewczętom sukcesu i będziemy mocno im dopingować w kolejnych startach z ich udziałem.

• Powitanie wiosny

•    21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W naszej szkole uczciliśmy to wydarzenie poprzez spacer dookoła Żeliszowa; na naszej drodze wypatrywaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny i cieszyliśmy się radosnym przebywaniem na świeżym powietrzu, niektórzy uczniowie tańczyli i wykrzykiwali radosne hasła. Klasy I-VIII paradowały z plakatami, na których były napisanie slogany związane z nadejściem wiosny i z jej symbolami. Chętni uczniowie wykonali samodzielnie marzanny z materiałów ekologicznych i recyklingowanych. Po spacerze spotkaliśmy się w szkolnym holu, gdzie dzieci zaprezentowały swoje dzieła oraz odpowiadały na pytania w krótkim quizie związanym z wiosną. Wydarzenie zostało zwieńczone specjalną piosenką przygotowaną przez klasę I.

E. Bartkowska

• Wspaniały występ dziewczynek z przedszkola

• W sobotnie przedpołudnie dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie pt. „Happy Music Show- Królestwo dzieci” organizowanym przez Prezydenta Miasta Bolesławiec Pana Piotra Romana oraz Starostę bolesławieckiego Pana Tomasza Gabrysiaka. Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci. Nasze przedszkole reprezentowały: Kornelia Łytka, Natalia Woźniak,  Alicja Stupiec, Julia Buchowska, Kaja Barszcz. Dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenkę o nadchodzącej wiośnie oraz zaprezentowały trudny układ taneczny. Nasze reprezentantki wykazały się niezwykła odwagą stając przed tak dużą publicznością, za co należą im się wielkie brawa. Młode artystki za udział w konkursie otrzymały dyplom z wyróżnieniem oraz nagrody rzeczowe. Podczas występów wszystkie dzieci świetnie się bawiły.  Atmosfera całego wydarzenia była wspaniała i pełna życzliwości.

Małgorzata Gil

• TEATR "KOKON" Z KRAKOWA

• W środę 13 marca dzieci z przedszkola, klasy pierwszej i drugiej miały możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu teatralnym pt.” Wyprawa do złotego miasta”, w wykonaniu aktorów z Teatru „Kokon” z Krakowa. Tego dnia wszyscy przenieśliśmy się na piracki statek i przeżyliśmy prawdziwą morską  przygodę.  Wszystkim dzieciom bardzo podobał się spektakl, ponieważ sami mogli występować  na scenie. Mali aktorzy m.in. pomagali załodze w wykonywaniu codziennych obowiązków, kierowali statkiem, wyznaczali morskie szlaki. Największą frajdę sprawiło poszukiwanie skarbów oraz dźwiganie skrzyni z klejnotami. Atrakcją były tańce i zabawy z piratką Marianną, której postępowanie sprawiło, że źli piraci przeszli przemianę i stali się obrońcami Złotego Miasta. Przeżywając przygody razem z bohaterami, dzieci dowiedziały się, że każdy może zmienić swoje zachowanie na lepsze, bez względu na to kim i jakim było się  w przeszłości. Mamy nadzieję, że teatr Kokon jeszcze kiedyś do nas zawita i przeniesie nas w kolejną niezwykłą wyprawę.

Małgorzata Gil

• Drugie miejsce dla naszych najmłodszych siatkarzy

•     W dniu 12 marca 2024 roku w sali sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Gminy w minisiatkówce chłopców, tzw. „dwójki”. Nasi reprezentanci: Bartosz Didyk, Michał Gil, Damian Kalina, Antoś Kosowski i Tycjan Wójcik po rozegraniu meczu z drużyną z Kraśnika Dolnego zajęli II miejsce. Gratulujemy sukcesu najmłodszym naszym siatkarzom. Liczymy na ich kolejne sukcesy sportowe w przyszłym sezonie.

• Muzyka z kreskówek

•      1 marca 2024 r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żeliszowie uczestniczyli w kolejnym muzycznym spotkaniu z cyklu „W Krainie Pani Muzyki”, które prowadzili artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Tematem wiodącym była muzyka z filmów animowanych wykonana na puzonie i fagocie.

Koncert oparto na opowieści o Asterixie i Obelixie, którzy wędrowali do pałacu Królowej Muzyki. Wyruszyli w daleką podróż, pełną niebezpieczeństw, w poszukiwaniu muzyki. Po dotarciu na miejsce, czekały na nich różne postacie z animowanych bajek.

W czasie spotkania uczniowie byli zaproszeni do zabaw rytmicznych – reagowali ruchem na dźwięki niskie i wysokie, głośne i ciche, długie i krótkie. Wzięli udział w konkursie na temat znajomości melodii i postaci z polskich filmów animowanych. Poznali budowę puzonu i fagotu oraz sposoby wydobywania z nich dźwięków. Usłyszeli utwory muzyczne pochodzące z różnych filmów animowanych, począwszy od disneyowskich, a zakończywszy na polskich : Bolek i Lolek, Reksio, Dziwne przygody Koziołka Matołka, Miś Uszatek, Przygody kota Filemona.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie – uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na pytania prowadzącej, zaś muzyków nagrodzili gromkimi brawami.

Bogusława Posacka

• Najmłodsze siatkarki najlepsze w Gminie

•      Dnia 29 lutego 2024 r. w sali sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Gminy w siatkarskich „dwójkach” dziewcząt.

Po udanym, ubiegłotygodniowym starcie starszych dziewcząt, do kolejnej sportowej rywalizacji stanęły najmłodsze siatkarki: Jadzia Gogulska, Ola Kamińska, Julia Woźniak i Oliwia Wójcik. Dziewczęta zmierzyły się z  rówieśniczkami z Kraśnika Dolnego.
            Nasze zawodniczki pewnie przystąpiły do gry i w dobrym siatkarskim stylu pokonały swoje przeciwniczki do dwóch wygranych setach, zajmując w spotkaniu I miejsce. Czekamy teraz na ich udany start w Mistrzostwach Powiatu.