• Warsztaty komiksu

• Nowa galeria Warsztaty komiksu została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 8 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy VII, na zaproszenie  Biblioteki Publicznej w Żeliszowie, uczestniczyli w warsztatach komiksu prowadzonych przez Szymona Teluka – malarza, rysownika i ilustratora.

Warsztaty składały się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna przyniosła uczniom odpowiedź na pytania: Co to jest komiks? Skąd się wziął? Jak powstaje? Prowadzący opowiedział o podstawach tworzenia rysunków oraz etapach powstawania komiksów.  Opowiadanie wzbogacał własnoręcznie wykonanymi rysunkami – portretami chętnych uczniów. W drugiej części uczniowie tworzyli proste komiksy, wykorzystując sugestie i uwagi rysownika. Młodzi artyści przekonali się, że najważniejsze są chęci, dobry pomysł, trening (który czyni mistrza), a także odrobina talentu. W efekcie stworzyli ciekawe prace o humorystycznym zabarwieniu.

Bogusława Posacka

• Mistrzostwa Powiatu w minisiatkówce chł. kl. III i IV

• Nowa galeria Mistrzostwa Powiatu w minisiatkówce chł. kl. III i IV została dodana do albumu fotograficznego

Po udanym starcie w Mistrzostwach Gminy, nasi najmłodsi siatkarze z klas III i IV, w składzie: Szymon Bis, Kornel Didyk, Kuba Królikowski, Olek Metzger, Dawid Suszyński i Kamil Turczynowicz. stanęli do rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu w minisiatkówce chłopców. Turniej ten odbył się dnia 8 kwietnia 2022 r. w sali sportowej naszej szkoły.

Oprócz reprezentantów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie do rozgrywek przystąpiły jeszcze 4 reprezentacje ze szkół: z Iwin, Nowogrodźca, Oxpressu i Parowej. Nasi zawodnicy rozegrali 4 spotkania. Grano „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Wszystkie mecze wniosły wiele niesamowitych sportowych emocji i tylko koncentracja zawodników na elementach technicznych piłki siatkowej zapewniała zwycięstwo i przejście do kolejnego etapu rozgrywek.

Nasi zawodnicy z czterech spotkań wygrali dwa. W pozostałych ulegli przeciwnikom, co zapewniło im w całym turnieju wysokie III miejsce. Najważniejsze, że z meczu na mecz grają coraz lepiej, pewniej i swobodniej, w tej widowiskowej, choć trudnej do pełnego opanowania grze, jaką jest piłka siatkowa.

Gratulacje za postawę, walkę sportową i sukces, jaki osiągnęli w swojej tak krótkiej zawodniczej karierze.

• Dzień Otwartej Szkoły

• Zapraszamy rodziców uczniów w dniu 6 kwietnia 2022 r. na spotkanie z nauczycielami według formuły dnia otwartego:

16:00- zebranie w oddziałach przedszkolnych

16:30-17:00 - spotkania wychowawów klas I-VIII z rodzicami,

17:00- 18:00- indywidualne rozmowy rodziców z nauczycielami.