• Narodowe czytanie

• Nowa galeria Narodowe czytanie została dodana do albumu fotograficznego

Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły, pierwszy poniedziałek września jest dniem, w którym szczególny nacisk kładziemy na propagowanie literatury polskiej. Tak było i tym razem.

5 września uczniowie i wychowawcy klas IV – VIII zebrali się  w holu naszej szkoły, aby w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zapoznać się z utworami Adama Mickiewicza zebranymi w zbiorze „Ballady                   i romanse”.

Dzięki wspólnej lekturze przenieśliśmy się do niezwykle tajemniczego  i magicznego świata utworów takich jak: „Pani Twardowska”, „Powrót taty”, „Świtezianka”.

Pan Prezydent, Andrzej Duda, w liście wystosowanym do Polaków napisał o balladach: „Zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane”.  Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu czytelniczym!

Agata Jasińska

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

• Nowa galeria Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 1 września 2022 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Po czasie beztroski, jakim były wakacje, czasie odpoczynku, zabawy i przerwy w szkolnych obowiązkach, wszyscy nasi uczniowie z nowym zapasem sił wrócili do swoich szkolnych ławek. W trakcie  inauguracyjnego apelu dyrektor szkoły, Pan Arkadiusz Kruszelnicki, przywitał uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, życząc im sukcesów w nauce i w pracy. Ciepłe      i pełne zachęty słowa skierował zwłaszcza do uczniów klasy pierwszej, rozpoczynających   w tym dniu swoją edukacyjną przygodę, życząc im wszystkiego dobrego i wielu sukcesów  w ciągu całego ich pobytu w nasze szkole.

Miejmy nadzieję, że ten rok zaowocuje wieloma sukcesami naszych uczniów w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Wszyscy szczerze im tego życzymy i trzymamy za nich mocno kciuki.