• Razem łatwiej

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żeliszowie nawiązał współpracę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w ramach specjalnie przygotowanego programu "Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego". Nasza współpraca będzie polegała na koordynowaniu działań pomocowych między dziećmi, młodzieżą i rodzicami a instytucjami medycznymi zajmującymi się diagnozą  i terapią zaburzeń dotyczących zdrowia psychicznego.

Jak można otrzymać pomoc?

Zadzwoń pod bezpłatny numer 800-805-600 lub napisz razemlatwiej@cogitozdrowie.pl, a otrzymasz wsparcie i pomoc w najbliżej umiejscowionym ośrodku w Twojej okolicy.

Zadaniem projektu, w którym bierzemy udział, jest  udzielanie wsparcia terapeutycznego oraz diagnostycznego. Pomoc i wsparcie otrzymają dzieci i młodzież a także ich rodzice i opiekunowie.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat, które doświadczają smutku, samotności, myśli samobójczych czy też kryzysu psychicznego .

NIE ZWLEKAJ I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

• STYPENDIA ROZDANE

•     22 września w Domu Ludowym w Bożejowicach odbyła się uroczysta Gala rozdania Stypendiów Wójta Gminy Bolesławiec. W uroczystości wzięli udział wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami, dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Bolesławiec. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody pieniężne, pamiątkowe statuetki oraz certyfikaty, a ich rodzice listy gratulacyjne. Stypendia zostały wręczone w dwóch kategoriach: za osiągnięcia w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wśród 45 stypendystów z terenu naszej gminy, troje pochodziło z naszej szkoły. Była to Julia Królikowska z obecnej klasy szóstej za osiągnięcia edukacyjne. Natomiast za wysokie osiągnięcia sortowe  stypendia otrzymali : Magdalena Garncarz i Dominik Woźniak z klasy siódmej. Uczniom i rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Agnieszka Kamińska

• Rajd pieszy do Ustronia

•      Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, w czwartek 21 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli na rajd pieszy do Ustronia. Było to zarazem pierwsze wydarzenie kontynuowanej innowacji "Akademia Pana Kleksa", którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Tym razem naszym celem było zwrócenie uwagi na sport i aktywności fizyczną oraz na integrację zespołów klasowych po wakacjach. Dzieci z oddziałów I-VIII wraz z nauczycielami dzielnie przemierzały okoliczne tereny, podziwiając przyrodę. Po dotarciu  na miejsce, dzięki uprzejmości sołtysa wsi Ustronie, dzieci mogły skorzystać z placu zabaw i specjalnie przygotowanego miejsca do wypoczynku. Spędziliśmy wspaniały i beztroski czas, przy dźwiękach relaksującej muzyki, ciesząc się ostatnimi dniami lata. Bardzo chcemy, by takie rajdy stały się naszą coroczną tradycją!

• Spotkanie z policjantem.

• 13 września przedszkolaki ze starszej grupy przedszkolnej miały okazję spotkać się z policjantem. Dzieci okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko stróż prawa pojawił się w drzwiach sali, zasypały go gradem pytań.  Podczas spotkania z mundurowym  przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania sie po drogach oraz  reagowania w sytuacjach różnych zagrożeń. Policjant podkreślał, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych - szczególnie  w okresie jesienno-zimowym. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez gościa.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami  w czwartek 14 września 2023r.

- przedszkole - godz. 16.00,

- szkoła - godz.16.30.

• Narodowe czytanie

•     Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły, pierwszy poniedziałek września jest dniem, w którym szczególny nacisk kładziemy na propagowanie literatury polskiej. Tak było i tym razem.
                         11 września uczniowie i wychowawcy klas IV – VIII zebrali się w holu naszej szkoły, aby w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zapoznać się z dziełem Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.

Dzięki wspólnej lekturze przenieśliśmy się do niezwykle malowniczego dworu Korczyńskich i usytuowanej wśród przepięknych krajobrazów  i pejzaży wsi zamieszkanej przez niezwykle dzielną i pracowitą rodzinę Bohatyrowiczów. Poznaliśmy również, co podkreślił w swoim liście Prezydent  RP Andrzej Duda, „ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu czytelniczym!

Agata Jasińska

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

•      Dnia 4 września 2023 roku wkroczyliśmy w nowy rok szkolny! Skończyły się tak ukochane przez nas wszystkich wakacje, a zaczął kolejny rok pełen wyzwań i ciężkiej pracy. Powitaliśmy wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów: kontynuujących naukę  i rozpoczynających swoją edukacyjną przygodę w klasie pierwszej, a także uczniów, którzy dołączyli do społeczności naszej szkoły.

Po przemówieniu dyrektora szkoły – pana Arkadiusza Kruszelnickiego, który skierował niezwykle ciepłe i pełne zachęty słowa do pierwszoklasistów oraz po krótkim występie artystycznym klasy III - uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Miejmy nadzieję, że zarówno dla uczniów, jak i wszystkich pracowników szkoły te nadchodzące dziesięć miesięcy będą czasem pełnym uśmiechów i zrealizowanych celów oraz zaowocuje wieloma sukcesami naszych uczniów w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Wszyscy szczerze im tego życzymy i trzymamy za nich mocno kciuki.