• Zakończenie roku szkolnego

• Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego

24 czerwca 2022 roku uczniowie naszej szkoły oficjalnie przywitali wakacje i pożegnali się na ponad DWa miesiące z nauką. Koleżanki z Samorządu Uczniowskiego złożyły podziękowania panu dyrektorowi, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły, a także pożegnały już odchodzącą klasę VIII. W program artystyczny włączyli się również przyszli absolwenci, jak i uczniowie klasy VII. Mamy nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 był dla wszystkich naszych uczniów czasem spędzonym owocnie, obfitującym w ciekawe wydarzenia, wycieczki , zdobywanie wiedzy. Życzymy miłych, bezpiecznych i słonecznych wakacji!

• Pieszy rajd naszych młodych sportowców

• Nowa galeria Pieszy rajd naszych młodych sportowców została dodana do albumu fotograficznego

W ostatnim tygodniu nauki nasi uczniowie uczestniczyli w pieszym rajdzie zorganizowanym w ramach zakończenia, odbywającego się również w naszej szkole, ogólnopolskiego programu pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Wf z AWF”.    W działaniach tych uczestniczyli uczniowie z klas I, II, III, IV, V i VI. Celem programu była poprawa i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do nauki stacjonarnej. Oprócz zajęć, uczestnicy programu brali również udział w testach  sprawnościowo – wydolnościowych, badających poziom ich aktualnej kondycji całego organizmu.

Trasa rajdu wiodła leśnymi drogami do osady zwanej „Piekiełko”, gdzie zorganizowano obóz i odpoczynek całej grupy. Nasi młodzi sportowcy spędzili ten czas bardzo aktywnie, grając w ringo, piłkę nożną, siatkową, skacząc na skakankach, dopingując siebie wzajemnie. Po tych rekreacyjno – ruchowych zajęciach zakończonych małym poczęstunkiem, wszyscy podziwiali walory przyrodnicze i widokowe tej leśnej osady. Na koniec, przed wymarszem w drogę powrotną, wszyscy uczestnicy rajdu zrobili sobie serię pamiątkowych zdjęć i niezrażeni panującym upałem, pomaszerowali z powrotem do szkoły. Czekamy na kolejny rajd i atrakcje z nim związane.

• Woda źródło życia, czyli z P W i K o wodzie, ściekach i zielonej energii.

• Nowa galeria Woda źródło życia, czyli z P W i K o wodzie, ściekach i zielonej energii. została dodana do albumu fotograficznego

9 czerwca, w Kruszynie odbył się konkurs podsumowujący akcję edukacyjną „Woda źródło życia, czyli z PWiK’iem o wodzie, ściekach i zielonej energii”.

Trzecioklasiści ze wszystkich szkół gminnych przystąpili do pisania konkursowego testu z wiedzy, którą zdobyli podczas wycieczki zorganizowanej przez PwiK  w Bolesławcu.

Nasi uczniowie, w składzie: Lena Skórzyńska, Aneta Sołowiej

i Franciszek Kmita świetnie sobie poradzili. Lena Skórzyńska zdobyła II miejsce. Uczestnicy konkursu wrócili do domu z pięknymi nagrodami.

Gratulacje!

Mariola Tyc

• Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

1 czerwca to jeden z ważniejszych dni w życiu każdego ucznia i wychowanka przedszkola. Dzień Dziecka i u nas nie może obejść się bez echa! Rada Rodziców wspólnie z Samorządem Uczniowskim zadbała o to, by wyjątkowo uczcić ten wyjątkowy czas! Na zorganizowanym festynie było mnóstwo atrakcji, takich jak: zawody i konkurencje sportowe, quizy wiedzy, pokaz tańca belgijskiego czy zabawy w grupach rówieśniczych. Odwiedzili nas strażacy, którzy pokazywali nam, jakie tajniki skrywa ich wóz oraz jak zorganizowana jest ich praca. Nie zabrakło również poczęstunku w formie grilla. Nasi uczniowie wrócili do domu z uśmiechami na twarzy!

• Mistrzostwa Gminy i Powiatu w piłce siatkowej plażowej dz. i chł. klas VII i VIII

• Szkolna Liga Siatkarska dobiegła końca. Jej zwieńczeniem  były zakończone niedawno zawody sportowe w piłce siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców klas VII i VIII. Nasi reprezentanci wzięli udział w rozgrywkach tej gry na obu szczeblach turnieju –  Mistrzostwach Gminy, jak i Powiatu. Pierwsze z nich odbyły się dnia 19 maja 2022 r. na boisku sportowym w Kruszynie. W rywalizacji gminnej wzięły udział trzy zespoły dziewcząt i cztery chłopców. Nasi zawodnicy w klasyfikacji końcowej zajęli odpowiednio II i III miejsca.

Jako reprezentanci czołowych miejsc w rozgrywkach gminnych, nasze zespoły wystartowały również w zawodach rangi Mistrzostw Powiatu w tej dyscyplinie sportu. Z powodu niesprzyjającej pogody mecze te wyjątkowo rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu w dniu 30 maja 2022 r. W rozgrywkach dziewcząt uczestniczyło 9 zespołów, w grupie chłopców brało udział 10 drużyn siatkarskich. W klasyfikacji końcowej nasze dziewczęta zajęły III miejsce, pokonując w walce o miejsce medalowe w dwóch setach drużynę z Trzebienia, której uległy w Mistrzostwach Gminy. Zespół chłopców zajął w tym turnieju VI miejsce.

Reprezentację naszej szkoły stanowiły: Martyna Didyk, Marysia Lasak i Nicola Piekarz,

zaś chłopcy wystąpili w składzie: Filip Dębiński, Kacper Grabowy i Kamil Maćkowiak.

Gratulacje dla obu naszych drużyn za wytrwałość i dużą wolę walki sportowej, jaką musieli podjąć w rywalizacji sportowej z najlepszymi drużynami siatkarskimi naszej Gminy jak też i Powiatu.

• Wycieczka do Wrocławia

• Nowa galeria Wycieczka do Wrocławia została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 16.05.22 uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Hydropolis we Wrocławiu. Odkrywając tajemnice wody, zwiedziliśmy osiem stref tematycznych. Dzięki urządzeniom wykorzystujących najnowszą technikę, takich jak: hologramy, multimedia oraz interaktywne ekrany, z całą pewnością poszerzyliśmy swoją wiedzę o wodzie i otaczającym nas świecie.