• Boże Narodzenie 2023

• Świąt pachnących choinką, spokojnych i radosnych. Spotkania z bliskimi przy wspólnym stole. Odważnych marzeń na kolejny 2024 rok. Samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Uczniom, Rodzicom  i Współpracownikom, tego wszystkiego życzy dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie

• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W PRZEDSZKOLU.

• 19 grudnia w naszym przedszkolu można było poczuć magiczny klimat nadchodzących świąt. We wtorkowe przedpołudnie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców. Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci i rodziców, odczuwanie więzi emocjonalnej z rodziną i przywiązania do najbliższych, wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie opartych na szacunku, akceptacji i miłości, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej. Zajęcia plastyczne poprzedzone były krótkim występem muzyczno-ruchowym, w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Następnie Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami, przy dźwiękach kolęd, tworzyli piękne świąteczne ozdoby. Tak powstały oryginalne i niepowtarzalne prace. Maluszki ozdobiły styropianowe choinki oraz wykonały kartki świąteczne, które podarują najbliższym . Natomiast starsze dzieci stworzyły unikatowe lampiony. Warsztaty były okazja by poczuć atmosferce zbliżających się świąt i miło spędzić ze sobą czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie i wspólną zabawę.

Małgorzata Gil

• Koncert kolęd

•                                                    Dyrektor szkoły,

grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

w Żeliszowie

z okazji Świąt Bożego Narodzenia składają najserdeczniejsze życzenia

i zapraszają na koncert bożonarodzeniowy, który odbędzie się w sali gimnastycznej 21.12.2023r.

• Wizyta w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze

•    W piątek, 8 grudnia 2023r., uczniowie naszej szkoły wybrali się z wizytą do Jeleniej Góry, aby w Teatrze im. C.K. Norwida obejrzeć spektakl pt. „Scrooge. Opowieść wigilijna o Duchu”, czyli adaptację najbardziej znanego dzieła Ch. Dickensa.

Przepiękna scenografia, fascynująca gra świateł, klimatyczna muzyka oraz stroje i niesamowita gra aktorska dostarczyły młodym widzom wielu wzruszeń i radości, a także uświadomiły im, że w życiu ważne są przede wszystkim tak uniwersalne wartości, jak: rodzina, przyjaźń, wzajemna pomoc, wsparcie oraz marzenia.

Wizyta w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze okazała się niezwykle owocna i pouczająca.
            Po spektaklu dzieci ochoczo skorzystały z możliwości wejścia na scenę i sfotografowania się zaktorem, który wcielił się w postać Scrooge’a oraz występującymi w przedstawieniu dziećmi.

Agata Jasińska

• Mistrzostwa powiatu w koszykówce

• Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Nicola Członka, Karolina Marut, Oliwia Walicka, Emilia Turecka, Emilia Królikowska, Maja Królikowska oraz Julia Dudek, zajęła II miejsce w finałowej rozgrywce o Mistrzostwo Powiatu Bolesławieckiego w Piłce Koszykowej dziewcząt klas  VII i VIII. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna gospodyń, a za naszym zespołem uplasowały się reprezentacje SP w Racioborowicach oraz SP w  Parowej.

Arkadiusz Kruszelnicki

• Zabawa andrzejkowa

•     Dnia 30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza. Już po pierwszych dźwiękach muzyki, w pięknie udekorowanej sali, pojawiły się kolorowe postaci. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, prezentując stroje i przebrania, które rozbłysły oryginalnością. Jak tradycja nakazuje, na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych, jak i najmłodszych uczestników imprezy. W chwilach odpoczynku można było skorzystać z usług sklepiku, którego organizacją zajęła się Rada Rodziców. Wszyscy bawili się znakomicie, a kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali szkołę.

Aleksandra Plizga