Nawigacja

 • Wycieczka do Ochli - Obrazek 1   Wycieczka do Ochli - Obrazek 2    Wycieczka do Ochli - Obrazek 3

       Skansen w Ochli to magiczne miejsce, gdzie można zobaczyć unikalne chałupy kryte strzechą. Najstarszy obiekt liczy 330 lat. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła XVIII – wieczna winiarnia oraz klasa szkolna. Wszyscy mogliśmy zasiąść w starych , zielonych ławkach, z kałamarzami i piórami gęsimi. Próby pisania nimi okazały się dość trudne. Trzeba bardzo uważać, żeby nie zrobić kleksów!

  Każdego roku organizowane są tu pokazy ginących zawodów ludowych. Oglądaliśmy umiejętności kowala, drwala, garbarza, garncarza, hafciarki i wielu innych. Praliśmy na tarze, piłowaliśmy drewno, nosiliśmy wodę w wiadrach umieszczonych na nosidłach ( nieźle gniotły w kark), mieliliśmy zboże na mąkę, obserwowaliśmy, jak wyplata się koszyki. Niektórzy odważnie wyszli na scenę i uczyli się tańców bukowińskich.

  Uczniowie kupili mnóstwo pamiątek wykonanych ręcznie przez ludowych twórców.

  Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że musimy tu kiedyś wrócić. Ze szkolną wycieczką lub z rodziną.

   

   

  Mariola Tyc

 • GMINNY DZIEŃ SPORTU W TRZEBIENIU - Obrazek 1      GMINNY DZIEŃ SPORTU W TRZEBIENIU - Obrazek 2

     Słoneczny wtorkowy poranek dnia 22 maja 2018 r. przywitał wszystkich startujących sportowców z terenu naszej gminy. Tego dnia odbył się po raz kolejny Gminny Dzień Sportu, a terenem zmagań były obiekty sportowe Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trzebieniu. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa sportowców od klasy IV do VII. Rywalizowano w konkurencjach lekkoatletycznych oraz grach sportowych: w grze w dwa ognie, piłce siatkowej dziewcząt, piłce nożnej chłopców oraz piłce ręcznej chłopców.

  Nasze dziewczęta zajęły II miejsce w piłce siatkowej, chłopcy -III miejsce w piłce nożnej.

  Bardzo dobrze spisali się nasi lekkoatleci. Kamila Dudek zwyciężyła w biegu krótkim na 60 m oraz w skoku w dal, Bartosz Maćkowiak był pierwszy w pchnięciu kulą, a Alan Piekarz w biegu krótkim na 60 m. Drugie miejsca na podium były również udziałem naszych reprezentantów. Patryk Walicki zajął II miejsce w pchnięciu kulą, Kamil Tur w skoku w dal i w biegu na 60 m, Natalia Kura w pchnięciu kulą. III miejsce w biegu na 60 m zajął Andrzej Młyńczyk.

  Podsumowując występ naszych reprezentantów można zaliczyć do udanych. Gratulujemy sukcesu sportowego wszystkim startującym i życzymy sukcesów w następnych startach.

   

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 • Z wizytą w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie - Obrazek 1     Z wizytą w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie - Obrazek 2    Z wizytą w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie - Obrazek 3

       Zwiedzanie zaczęliśmy od Sali Tradycji - tu poznaliśmy dzieje Stanisława Maczka (patrona 10 BKPanc ) oraz jego żołnierzy. Następnie udaliśmy się na symulator strzelania „Śnieżnik”, gdzie chętni uczniowie mogli się sprawdzić w strzelaniu do celu, jak na prawdziwym polu walki. Kolejnym miejscem był pokaz pojazdów pancernych, które można było obejrzeć z bliska, a nawet wejść do środka. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nowoczesne czołgi: Leopard 2A4 i Leopard 2A5. Podczas pobytu w Jednostce towarzyszyli nam żołnierze, którzy oprowadzali nas, opowiadali o swojej pracy, odpowiadali na pytania, a na koniec zaprosili na kolejne odwiedziny.

  Wizyta w Świętoszowie z pewnością długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. I kto wie, może wzbudziła w kimś miłość do munduru…

   

  Marta Butrymowicz

 • Finał akcji „ Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”

  Finał akcji „ Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” - Obrazek 1       Finał akcji „ Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” - Obrazek 2 

   Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do  społecznej  akcji  „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, której celem jest zbieranie funduszy na renowację polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą na tzw. Kresach Wschodnich. Patronuje jej Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu oraz Dolnośląski Kurator Oświaty, a patronem medialnym jest Telewizja Wrocław.Dla naszych uczniów to wielka lekcja patriotyzmu, ale przede wszystkim okazja do poznania historii swoich przodków, którzy 70 lat temu przybyli z Kresów na Zachód do nieznanych wsi i miasteczek.
  Na uroczystości pojawiły się delegacje szkół i powiatów z terenu Dolnego Śląska, jak również zaproszeni goście ze Wschodu. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych prowadzonych przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych z Wrocławia, która grała znane melodie patriotyczne. Nasz poczet w składzie Kamila Czajka, Klaudia Marut i Patryk Walicki wraz  z wieloma przedstawicielami dolnośląskich szkół przemaszerował wokół rynku.. Gościem honorowym uroczystości był kardynał Henryk Gulbinowicz, który wyraził swoją wdzięczność tym, którzy pamiętają o naszych przodkach pochowanych poza granicami Rzeczypospolitej.
  Zwieńczeniem uroczystości był patriotyczny koncert zespołów pieśni i tańca z Kresów Wschodnich, będący wyrazem podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli dolnośląskich szkół, aktywnie uczestniczących w tym niezwykłym przedsięwzięciu.
   Wrocław to miasto pełne przepięknych zabytków i atrakcji turystycznych, dlatego też zanim dotarliśmy na Rynek odwiedziliśmy Ogród Japoński i Pergolę wraz z pokazem fontann multimedialnych. Dzięki ładnej pogodzie mieliśmy okazję przespacerować się po Ostrowie Tumskim - najstarszej dzielnicy Wrocławia, zwiedzając całą dawną wyspę katedralną, wraz z Katedrą Św. Jana Chrzciciela. W drodze powrotnej nie mogło również zabraknąć wizyty w restauracji McDonalds, która okazała się jedną z głównych atrakcji wycieczki. To był niezapomniany dzień, pełen wspaniałych wrażeń. Wracaliśmy wszyscy w pogodnej atmosferze z piosenką na ustach.

                                                                                                                                      Aleksandra Czerniak
                                                                                                                                                               Agnieszka Kamińska

 • LEKKOATLETYCZNI MISTRZOWIE POWIATU

  LEKKOATLETYCZNI MISTRZOWIE POWIATU - Obrazek 1      LEKKOATLETYCZNI MISTRZOWIE POWIATU - Obrazek 2

       Po zakończonym sezonie w halowych grach sportowych, rozpoczęła się rywalizacja sportowców w konkurencjach lekkoatletycznych. Maj jest tym miesiącem, w którym startują sportowcy – lekkoatleci. Do podstawowych konkurencji królowej sportu, jak nazywa się lekkoatletykę zaliczamy – biegi, skoki i rzuty.

  Dnia 10 maja 2018 r. na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce. Szkołę naszą reprezentowała dwójka zawodników: Kamila Dudek i Bartosz Maćkowiak. Kamila startowała w biegu krótkim na dystansie 60 m i jako ubiegłoroczna Mistrzyni Powiatu broniła tytułu w tej konkurencji. Bartek po raz pierwszy startował w pchnięciu kulą. Po startach w swoich konkurencjach Kamila po raz drugi z rzędu zajęła I miejsce w biegu sprinterskim na 60 m, uzyskując wynik – 8, 44 s. Podobnie Bartek w pierwszym swoim starcie również zajął I miejsce z wynikiem – 8, 83 m. Teraz obu naszych Mistrzów Powiatu czeka udział w Finale Strefy Jeleniogórskiej.

  Gratulujemy dużego sukcesu naszym młodym lekkoatletom i życzymy dalszych podczas kolejnych startów.

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki 

    

 •    Spotkanie Autorskie - Obrazek 1        Spotkanie Autorskie - Obrazek 2

       Jakub Skworz to dziennikarz i pisarz, który w 2015 roku zadebiutował jako autor książek dla dzieci i młodzieży – od tego czasu młodzi czytelnicy nieustannie domagają się kolejnych tytułów. Jest autorem takich książek jak „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, „Wampirek Alfred i ostatni ząbek”, „Księżniczka Adela i duszek Elbit” oraz „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”. 

  Do Żeliszowa Pan Jakub zawitał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, a opowieść
  o tym, „Jak księżniczka Adela szuka przyjaciela” wywarła na uczniach wielkie wrażenie. Każdy chciał zostać przyjacielem  bohaterki. Okazało się, że jest to możliwe po przejściu kilku, wcale niełatwych prób. Dzieci świetnie przebrnęły przez wszystkie zadania,
  a szczęśliwym zakończeniem spotkania była wspólna, pamiątkowa fotografia.

                                                                                                                        Katarzyna Matoryn

 • Dzień Ziemi - Obrazek 1     Dzień Ziemi - Obrazek 2

       Dnia 26 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Żeliszowie obchodzono Dzień Ziemi .

  W uroczystości uczestniczyła cała społeczność uczniowska.  Uczniowie klas I – IV zaprezentowali prace plastyczne o tematyce ekologicznej oraz zaśpiewali piosenkę przyrodniczą.  Wszyscy uczniowie klas I – IV za wkład pracy zostali nagrodzeni słodkimi niespodziankami.  Natomiast uczniowie klas V – VII brali udział w konkursie ekologicznym.

  Największą wiedzą na temat ochrony środowiska wykazali się uczniowie klasy VII , za co zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi.

       Ostatnim punktem programu obchodów Dnia Ziemi był pokaz mody ekologicznej, w którym uczestniczyli chętni uczniowie ze wszystkich klas. Za wkład pracy i pomysłowość uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

   

   

                                                                                   Elżbieta Sowińska

 •  

  STOP UZALEŻNIENIOM - Obrazek 1     STOP UZALEŻNIENIOM - Obrazek 2     STOP UZALEŻNIENIOM - Obrazek 3

       Dzisiejsze życie niesie ze sobą wiele ułatwień i udogodnień, ale też wiele niebezpieczeństw, zagrażających zdrowiu i życiu każdego człowieka. Wśród nich wymienić należy – uzależnienia. Uzależnienie: „to taki stan zdrowia psychicznego i fizycznego, który charakteryzuje się stałym lub okresowym przymusem wykonywania określonej czynności lub zażywania różnych substancji chemicznych”- tak określa definicja. Można być uzależnionym od nikotyny, alkoholu, narkotyków, dopalaczy, telefonu komórkowego, czy Internetu. O tych i innych rodzajach uzależnień opowiadała uczniom z klas: IV, V, VI i VII naszej szkoły pani Beata Mrozik  z bolesławieckiego Sanepidu. Po zakończonej prezentacji multimedialnej nasi uczniowie mogli sami przekonać się, jak reaguje się po zażyciu narkotyków i spożyciu alkoholu wykorzystując do tego alkogogle i narkogogle, imitujące zastosowanie powyższych używek.

  Mamy nadzieję, że to spotkanie jak najdłużej zostanie w pamięci naszej młodzieży i uchroni ją od sięgania w przyszłości po różnego rodzaju używki.

   

  Aleksander Kłodnicki   

   

 • Spotkanie wolontariuszy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” - Obrazek 1       Spotkanie wolontariuszy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” - Obrazek 2  

   Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Z tej okazji 27 kwietnia gościliśmy wolontariuszy, którzy ratowali polskie cmentarze pozostawione za wschodnią granicą. Nasi goście, mieszkańcy Żeliszowa, w ubiegłym roku pracowali przy porządkowaniu kresowych nekropolii w Maksymówce – miejscowości zamieszkiwanej niegdyś przez ich przodków. Wolontariusze z ciekawością opowiedzieli nam, jak wyglądał ich tygodniowy pobyt na kresach. Dla naszych uczniów była to prawdziwa  lekcja patriotyzmu i okazja do poznania historii naszego rodu .

  Aleksandra Czerniak

 • SPOTKANIE Z KOMENDANTEM KOMISARIATU POLICJI W KRUSZYNIE - Obrazek 1     SPOTKANIE Z KOMENDANTEM KOMISARIATU POLICJI W KRUSZYNIE - Obrazek 2

   

     Wiedza na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą współczesne życie i umiejętność radzenia sobie z nimi jest powodem, żeby bliżej zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawa, którymi powinniśmy kierować się każdego dnia. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i młodych ludzi. Celowi temu służą spotkania z przedstawicielami Policji.

  Dnia 24 kwietnia 2018 r. naszą szkołę odwiedził Komendant Komisariatu Policji w Kruszynie podkomisarz Piotr Waszak, aby zaznajomić naszych uczniów z klas IV, V, VI i VII z  przepisami prawa. Gość przedstawił zebranym zbiór obowiązujących w Polsce przepisów prawnych zawartych w kodeksach, dawał przykłady różnego rodzaju zagrożeń, na jakie narażeni są często młodzi ludzie i konsekwencji, jakie z nich wynikają. Była też mowa o bezpiecznym korzystaniu z portali społecznościowych w Internecie oraz cyberprzemocy. Młodzież zainteresowana problematyką zadawała pytania, dotyczące poruszanych zagadnień.  Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie mocno wzięli sobie do serca te wszystkie uwagi, jak też porady, do których zachęcał wszystkich nasz gość.

   

   

  Aleksander Kłodnicki  

 • „Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Potrzeba także wielu godzin ciężkiej pracy, żeby go rozwinąć” Paulo Coelho


       20 kwietnia 2018 r. siedmioro uczniów z naszej szkoły miało możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na deskach Teatru Starego w Bolesławcu podczas IV Gminnej Gali „Odkrywców Talentów” pod patronatem Wójta Gminy. W światłach reflektorów uczniowie z poszczególny szkół wiejskich Gminy Bolesławiec mogli zaprezentować swoje uzdolnienia. 
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wygrali szkolny „Mam talent”, czyli: Natalia Kura z piosenką „Kasztany”  oraz Lilianna Tobiasz, Nicola Beneda, Dominika Lech, Tymon Dudek, Filip Dębiński  i Konrad Jamrozy z tańcem „Twist”.
  Występ naszych artystów został nagrodzony gromkimi brawami. Gala zakończyła się wręczeniem nagród oraz certyfikatów uczestnictwa. Gratulujemy  uczniom występów i odwagi oraz liczymy na odkrycie kolejnych talentów w najbliższym czasie.

                                                                                                                                            Marta Butrymowicz

 • PIŁKARZE NOŻNI NAJLEPSI W GMINIE - Obrazek 1    PIŁKARZE NOŻNI NAJLEPSI W GMINIE - Obrazek 2

       Dnia 17 kwietnia 2018 r. na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Ocicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej chłopców klas VII. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu piłkarzy: Kuba Kalina, Adrian Kura, Alan Piekarz, Bartek Sołowiej, Patryk Trębacz, Kamil Tur, Patryk Walicki i Marek Wyskup. W zawodach uczestniczyły cztery szkolne drużyny. Każda miała do rozegrania po trzy spotkania. Nasi młodzi piłkarze rozegrali trzy mecze. Dwa z nich wygrali, w trzecim zremisowali z gospodarzami. Tym samym w całym turnieju zajęli I miejsce. Mocną stroną naszej drużyny była pewna i stabilna gra w obronie oraz przeprowadzenie szybkich kontrataków, zakończonych silnymi strzałami na bramkę przeciwników. Gratulujemy sukcesu naszym młodym sportowcom. Czekamy na następne z ich udziałem.

   

   

  Aleksander Kłodnicki

   

 • SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO - Obrazek 1      SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO - Obrazek 2     SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO - Obrazek 3

        Właściwe i odpowiednio dobrane składniki odżywcze są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka. Jest to szczególnie istotne dla młodych, dorastających organizmów. Każdy posiłek, jaki spożywamy powinien zawierać w sobie dużą ilość dobranych w odpowiednich proporcjach witamin i mikroelementów. Znajdują się one w warzywach oraz owocach. Przyrządzając posiłki powinniśmy korzystać z tych składników i włączać je do naszego codziennego jadłospisu. Wiedzę tą wykorzystali nasi uczniowie z klas IV, V, VI i VII, którzy dnia 16 kwietnia 2018 r. w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Trzymaj Formę” wspólnie przyrządzali w swoich klasach smaczne, zdrowe i kolorowo wyglądające śniadania, wykorzystując do tego wspomniane wcześniej warzywa i owoce wraz z całym bogactwem niezbędnych dla organizmu witamin. Po przyrządzeniu tych zdrowych przekąsek nadszedł wreszcie czas na ich spożycie w gronie koleżanek i kolegów. Chciałoby się rzec – smacznego. I takie też było.

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 • Wielkie emocje i zwycięstwo! - Obrazek 1     Wielkie emocje i zwycięstwo! - Obrazek 2    Wielkie emocje i zwycięstwo! - Obrazek 3

       Spotkania drużyn z koszykarskiej ekstraklasy zawsze przyciągały grupy kibiców tej widowiskowej gry sportowej. Zwłaszcza, gdy chodziło o spotkania drużyn mających w swoim dorobku tytuły Mistrzów Polski. Udział w takim spotkaniu to prawdziwa uczta dla każdego kibica basketu. Tak też czuli się nasi uczniowie, którzy w dniu 14 kwietnia 2018 r. uczestniczyli w meczu pomiędzy zespołami: PGE Turów Zgorzelec, a zespołem Stelmet Enea BC Zielona Góra. Obie drużyny mają na swoim koncie tytuły Mistrzów Polski. Pierwsza połowa meczu układała się pod dyktando gości z Zielonej Góry, którzy po pierwszej połowie meczu schodzili na przerwę z przewagą 19 punktów nad drużyną gospodarzy ze Zgorzelca.

  Druga połowa meczu należała już do gospodarzy, którzy wracając po przerwie z szatni, zmieniając taktykę gry, „doszli” gości i z niewielką przewagą wygrali całe spotkanie.

  Emocje sportowe udzieliły się również naszym uczniom, którzy jak przystało na prawdziwych kibiców, wstawali z miejsc i głośno dopingowali drużynę gospodarzy do celnych rzutów na kosz przeciwnika. Spotkanie to pokazało również, że zawsze trzeba i należy walczyć do samego końca, mimo trudnego początku.

   

   

  Aleksander Kłodnicki    

   

 • 10 kwietnia dzieci z Przedszkola Publicznego w Żeliszowie wybrały się na wycieczkę do Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu. Podczas wizyty zwiedzały całą pracownię ceramiki oraz poznały proces wytwarzania wyrobów ceramicznych. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak formuje się glinę, w jaki sposób odbywa się jej suszenie, zdobienie, szkliwienie i na końcu wypalanie. Poznały pracę i zawód ceramika oraz zdobnika, który zajmuje się profesjonalnym wzornictwem wpływającym na końcowy efekt wizualny wytworzonego przedmiotu.

  Główną atrakcją, a zarazem fantastyczną zabawą okazały się warsztaty ceramiczne. Każdy uczestnik otrzymał filiżankę, na której za pomocą rozmaitych stempelków i pędzli mógł zaprojektować wzór własnego naczynia. Zajęcia były okazją do rozwijania zdolności manualnych oraz przyczyniły się do zwiększania wrażliwości artystycznej.

  Wszystkie naczynia poddane zostały szkliwieniu oraz były wypalone w piecach. Cała grupa otrzymała na pamiątkę własnoręcznie ozdobione filiżanki. Na zakończenie pani przewodnik oprowadziła nas po przepięknej galerii i opowiedziała o zastosowaniu gliny w domu, przemyśle i sztuce.

  Dzieci wspaniale spędziły czas. Mogły zobaczyć na własne oczy oraz poznać zmysłami sztukę ręcznego tworzenia, zrozumieć w przyjazny sposób technologię produkcji ceramiki i zaznajomić się z nowo poznanym zawodem. Wszystko złożyło się na niezwykle pouczający i interesujący wyjazd.

                                                                                        Jagoda Depka

   

   

 • NASZE DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI POWIATU - Obrazek 1     NASZE DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI POWIATU - Obrazek 2     NASZE DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI POWIATU - Obrazek 3

     Po udanym starcie w Mistrzostwach Gminy nasze najmłodsze siatkarki z klasy IV, reprezentantki naszej szkoły :Zosia Barczuk, Marysia Lasak, Nicola Piekarz i Wiktoria Piotrowska stanęły do kolejnej rundy, będącej sprawdzianem ich aktualnej formy sportowej. Dnia 10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej dziewcząt klas IV. W zawodach tych uczestniczyło pięć zespołów – mistrzyń okolicznych gmin. Nasze dziewczęta rozegrały cztery spotkania. Dwa

   z nich wygrały w dwóch wygranych setach. W kolejnym meczu wygrały w trzecim secie – tie – breaku. W ostatnim decydującym o I miejscu w turnieju meczu, spotkały się z rówieśniczkami z Raciborowic, z którymi szły równo „punkt za punkt”. W końcówce trzeciego seta seria mocnych, przełamujących naszą obronę zagrywek zakończyła ten mocno wyrównany pojedynek. Nasze dziewczęta w całym turnieju zajęły bardzo wysokie II miejsce, będąc o krok od zwycięstwa. Gratulujemy wysokiego wyniku w tegorocznych rozgrywkach szkolnej ligi siatkarskiej i życzymy dalszych w następnych startach.

   

   

  Aleksander Kłodnicki   

 • PIERWSZY START I PIERWSZY SUKCES NASZYCH SIATKAREK - Obrazek 1     PIERWSZY START I PIERWSZY SUKCES NASZYCH SIATKAREK - Obrazek 2    PIERWSZY START I PIERWSZY SUKCES NASZYCH SIATKAREK - Obrazek 3

  Miarą poziomu umiejętności każdego sportowca jest udział w licznych startach i zawodach oraz rywalizacja z innymi zawodnikami. Jest to sprawdzian jego aktualnej formy sportowej. Przed takim sprawdzianem stanęły nasze najmłodsze siatkarki z klasy IV – Zofia Barczuk, Maria Lasak, Nicola Piekarz i Wiktoria Piotrowska, które w dniu 28 marca 2018 r. spotkały się w sali sportowej naszej szkoły biorąc udział w Mistrzostwach Gminy w mini piłce siatkowej dziewcząt klas IV. Do tej rywalizacji stanęły cztery reprezentacje szkół. Każda drużyna miała do rozegrania po trzy mecze. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie swoje spotkania i uzyskały tytuł Mistrzyń Gminy. Był to ich pierwszy start i zarazem sprawdzian formy sportowej. Czeka je teraz udział w Mistrzostwach Powiatu w tej grze. Gratulacje za uzyskany wynik i powodzenia w dalszych startach.

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 • „ Z Małym Księciem zdobywamy Planetę Ortografii”.

  Dnia 27 marca 2018, w ramach projektu „Podróże Małego Księcia”, uczniowie klas IV – VII wzięli udział w szkolnym konkursie „ Z Małym Księciem zdobywamy Planetę Ortografii”. W zmaganiach wzięło udział dwunastu uczniów naszej szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały Panie: Agata Jasińska i Marta Butrymowicz.

  Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji  najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce wykazali się:

  1. Klaudia Marut, kl. VII
  2. Nikodem Andrukiewicz, kl. VII
  3. Krzysztof Turek, kl. VII
  4. Kamila Dudek, kl. VI
  5. Natalia Kura, kl. VI
  6. Aleksandra Haniszewska, kl. IV
  7. Jakub Kuczyński, kl. IV

  Wyżej wymienieni uczniowie wezmą udział w II etapie rywalizacji, gdzie zostaną wyłonieni Mistrzowie Ortografii naszej szkoły, którzy będą nas reprezentować na Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Bolesławcu.

  Marta Butrymowicz

 • Konkurs Palm Wielkanocnych

       Dnia 23.03.2018 r. rozstrzygnięty został  w naszej szkole Konkurs Palm Wielkanocnych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi i przypomnienie uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

  Do konkursu przystąpiło wielu uczniów z klas I-VII, którzy wykonali palmy w kategoriach: palmy wysokie, palmy średnie, palmy niskie. Klasa IV, z przygotowanych wcześniej materiałów, wykonała palmy na lekcjach plastyki.

  Jury w składzie: p. Mariola Tyc p. Aleksandra Czerniak i p. Beata Adamus, biorąc pod uwagę:

  • technikę zgodną z tradycją,
  • konstrukcję- możliwość ustawienia palmy w pionie,
  • wystrój palm- bukszpan, barwinek, bibułowe kwiaty, bibułkowe wstążki,
  • oryginalność, pracochłonność

  przyznało następujące miejsca:

  I-miejsce 

             Bartosz Dmuchowski

  wyróżnienia

            Ola Haniszewska

            Karolina Marut

                                                                                                             Beata Adamus

 • Dzień Wiosny - Obrazek 1     Dzień Wiosny - Obrazek 2     Dzień Wiosny - Obrazek 3

     Pierwszy dzień wiosny można świętować na wiele sposobów. Nasi uczniowie, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowali wraz z nauczycielami imprezę „Mam talent” wzorowaną na popularnym programie rozrywkowym. W jej trakcie można było zaprezentować różnorodne talenty w takich dziedzinach jak: śpiew, recytacja i taniec. Występy naszych młodych artystów wzbudziły wiele emocji. Dobrym tego przykładem był choćby uczeń klasy VII, Kamil Tur, który zaskoczył niezwykłą interpretacją wiersza Jana Brzechwy "Kwoka".

              Następnie Samorząd Uczniowski nagrodził dzieci, które przygotowały na ten wyjątkowy dzień piękne, wiosenne nakrycia głowy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

   A oto laureaci:

  Taniec „Twist”

  1. Lilianna Tobiasz

  2. Nicola Beneda

  3. Dominika Lech

  4. Filip Dębiński

  5. Tymon Dudek

  6. Konrad Jamrozy

   

  Piosenka „Kasztany”

  1 Natalia Kura

                                                                                               Beata Adamus

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie
  Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec

 • (075)784 3293
  szkolazeliszow@wp.pl

Galeria zdjęć