• Święto Babci i Dziadka

•      Dnia 27.01.2023 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III zaprezentowali wspaniały występ artystyczny przepełniony radością, śpiewem, tańcem i muzyką.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor szkoły podkreślając ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie; złożył wszystkim zgromadzonym gościom serdeczne życzenia. Wyjątkowy występ dzieci sprawił, że nie jednej babci i dziadkowi łza zakręciła się w oku. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. W kolejnym punkcie programu nasi wyjątkowi Goście zostali bardzo mile zaskoczeni, ponieważ wspólnie z wnukami mieli okazję uczestniczyć w rewelacyjnych zabawach takich jak: kalambury, taniec połamaniec, rysowanie portretu wnuczki/wnuczka, odgadywanie piosenek, zwijanie włóczki oraz obieranie jabłek.

Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

• „Buziak dla babci dla dziadka cukierek …”

Dzień Babci i Dziadka jest bardzo ważnym dniem dla każdego dziecka, ponieważ dziadkowie odgrywają ważną rolę ich życiu. W podziękowaniu za ich wielkie serce , bezgraniczną miłość i opiekę obie grupy przedszkolne przygotowały występ artystyczny. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały na zaproszonych gości. Babcie i dziadkowie   z uśmiechem podziwiali swoje wnuczęta. Nie zabrakło w tym dniu wierszy piosenek oraz tańców. Podczas uroczystości niejednej osobie„zakręciła się łezka w oku”. Na zakończenie wnuczęta wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty, następnie zaprosiły swoich bliskich  na słodki poczęstunek.

To był naprawdę wyjątkowy dzień .Wszystko wypadło  znakomicie a gorącym brawom   ze strony publiczności  nie było końca. Z całego serca dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego święta. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, miłości najbliższych oraz uśmiechu na każdy dzień.

Małgorzata Gil

• Mistrzostwa Gminy w siatkarskich trójkach chłopców

•    Kolejną drużyną z naszej szkoły startującą w Mistrzostwach Gminy w minisiatkówce, był zespół złożony z chłopców z klasy V w składzie: Szymon Bis, Gabryś Kokosiński, Bartek Kosowski, Olek Metzger, Oskar Raczko i Dawid Suszyński.

Dnia 20 stycznia 2023 r. w sali sportowej naszej szkoły młodzi siatkarze stanęli naprzeciwko swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym. Stawką tych zawodów było zdobycie tytułu Mistrzów Gminy. Mimo starań i poświęceń w grze, nasz zespół uległ drużynie gości, zajmując w tym turnieju II miejsce.

Cieszymy się z udanego debiutu sportowego chłopców z klasy V, dla których start  w tych zawodach jest dużym sukcesem i który, wierzymy, zaowocuje w przyszłości osiągnięciem jeszcze większych umiejętności sportowych. Tego im wszyscy życzymy.

• Mistrzynie Gminy w minisiatkówce dziewcząt

•  Sukcesy sportowe naszych uczniów znane są nie od dziś. Po zakończonych niedawno startach w szkolnej lidze minikoszykówki, przyszedł czas na kolejną bardzo popularną  i lubianą przez naszych sportowców dyscyplinę, jaką jest minisiatkówka. Powodów do zadowolenia przysporzyły nam dziewczęta z klasy VI i VII: Ola Czajka, Magda Garncarz, Emilia Królikowska, Maja Królikowska, Oliwia Łukasiewicz, Karolina Marut, Emilia Turecka, Lila Tobiasz i Oliwia Walicka. W rozegranych w dniu 16 stycznia 2023 r.   w Szkole Podstawowej      w Kraśniku Dolnym Mistrzostwach Gminy pokonały w dwóch setach gospodynie turnieju, zajmując I miejsce. Jako Mistrzynie Gminy będą teraz reprezentować naszą Gminę i szkołę w Mistrzostwach Powiatu.

Gratulacje dla całego zespołu za bardzo dobrą, dojrzałą i skuteczną grę. Powodzenia w turnieju powiatowym.

• Mistrzostwa Powiatu w minikoszykówce dziewcząt kl. VI

•     Ostatnim etapem rozgrywek międzyszkolnej ligi minikoszykówki były Mistrzostwa Powiatu w tej popularnej dyscyplinie sportu. W turnieju, który odbył się 9 stycznia 2023 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, nie zabrakło również naszej drużyny. Ola Czajka, Magda Garncarz, Emilia Kościołek, Julia Królikowska, Maja Królikowska, Oliwia Łukasiewicz, Karolina Marut, Lila Tobiasz, Emilia Turecka i Oliwia Walicka rozegrały dwa mecze z drużynami z Nowogrodźca i gospodyniami z  bolesławieckiej jedynki, zajmując w całym spotkaniu III miejsce.

Gratulujemy naszym reprezentantkom kolejnego, udanego występu i czekamy na kolejne sukcesy.

• Podziękowanie za zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców.

• Z całego serca pragniemy podziekować wszystkim darczyńcom za okazanie wsparcia finansowego dla pogorzelców z Suszek. To dzięki Wam udalo się uzbierać 851,90gr. Pieniądze zostały przekazane w całości poszkodowanej rodzinie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żeliszowie