Nauczanie hybrydowe w dniach 17-28 maja 2021 r.
Dzień żonkila w szkole
Nowa galeria Dzień żonkila w szkole została dodana do albumu fotograficznego
3278 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie warszawskim – pierwsze powstanie miejskie w Europie w czasie II wojny światowej. Żydzi zaatakowali Niemców, gdy dowiedzieli się o planowanej akcji likwidacji getta. W rocznicę tego wydarzenia przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile". Kwiaty te związane z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej stały się symbolem szacunku i pamięci. To on, co roku w rocznicę powstania składał ich bukiet pod Pomnikiem Bohaterów Getta.
W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną w ramach tego przedsięwzięcia uczniowie samodzielnie wykonywali żonkile.
Podczas zajęć uczniowie klas I-III mieli okazję posłuchać słuchowiska na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej "Pamięć drobinek". Drobinki to istotki, opiekujące się lasem i ich mieszkańcami. Pewnego dnia jeden z nich znika… Piękna opowieść o pamięci i przywiązaniu.
Podczas lekcji historii uczniowie klas IV-VI obejrzeli film „Będę pisać” – opowiadający o losach Zosi i Natana, którzy się zaprzyjaźnili, a w listach opowiadali sobie o tym, co ich spotyka. To pomogło im przetrwać trudne chwile i poradzić sobie z sytuacją, w której się znaleźli. Dla uczniów klas VII-VIII powstał film „Muranów- Dzielnica Północna”, o dzielnicy, w której na początku XX w mieszkało najwięcej Żydów oraz o historii zagłady niewinnych ludzi…
Wszystkie lekcje zakończyły się refleksją, uczniów o tym, co ich zaskoczyło, zainteresowało, co czuli w trakcie oglądania filmu.
Honorata Ambroszko
Od 19 kwietnia 2021 r. przedszkole wraca do pracy w systemie stacjonarnym.
*******************************************************************************************************************************
Zawieszenie zajęć stacjonarnych w przedszkolu
Na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki od 29 marca 2021 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne w Przedszkolu Publicznym w Żeliszowie.
Organizacja kształcenia na odległość:
Organizacja_zajec_od_29_marca_2021.pdf
Wniosek o objęcie opieką przedszkolną:
Wniosek_opieka_przedszkolna_29_marca_2021.pdf
Aktualizacja danych: 28 marca 2021 r. , godz. 16:10
Dzień Wiosny
Nowa galeria Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego
4
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022
Za nami pierwszy etap rekrutacji kandydatów do przedszkola oraz klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Wszystkie wnioski złożone w wymaganym terminie zostały rozpatrzone pozytywnie.
Prosimy o dostarczenie do sekretariatu niezbędnych dokumentów:
- kandydaci do przedszkola (dokumenty należy złożyć do 30 marca 2021 r.):
klauzula_informacyjna_-przedszkoleOK.pdf
Potwierdzenie_woli_przedszkole_OK.docx
- przyjęci do klasy pierwszej (dokumenty należy złożyć do 26 marca 2021 r.):
klauzula_informacyjna_szkola_OK.pdf
Potwierdzenie_woli_klasa_I_OK.docx
Dzień Dinozaura u "Starszaków"
Nowa galeria Dzień Dinozaura u "Starszaków" została dodana do albumu fotograficznego
1
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
Babcie i Dziadkowie odgrywają ogromną rolę w życiu każdego małego dziecka, dlatego z okazji dzisiejszego święta nasi podopieczni przygotowali specjalny program artystyczny oraz drobne upominki. Młodsze dzieci nauczyły się pięknej piosenki oraz zatańczyły "zimowy taniec" natomiast starsze wyrecytowały wierszyki i życzenia . Przedszkolaki bardzo żałują, że nie mogły zaprosić ukochanych osób na tegoroczne przedstawienie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok !
Małgorzata Gil
Ślubowanie klasy I
Tegoroczna uroczystość odbyła się w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego - ograniczenie liczby uczestników, zachowanie bezpiecznej odległości, osłona twarzy, dezynfekcja dłoni. Wszyscy uczestnicy uroczystości zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć program przygotowany przez najmłodszych. Dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami, których nauczyły się w przedszkolu i pierwszym okresie nauki - podawały wyniki działań matematycznych, układały wyrazy z sylab, wykazały się znajomością podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Śpiewająco udowodniły, że potrafią posługiwać się językiem angielskim. Rewelacyjnie odpowiedziały na zagadki i pytania związane z Polską i symbolami narodowymi. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Po zaprezentowaniu dziecięcych talentów dyrektor szkoły Arkadiusz Kruszelnicki oficjalnie stwierdził, że pierwszaki mogą być przyjęte do społeczności uczniowskiej. W trakcie ślubowania uczniowie obiecali, że będą dobrymi Polakami, dbać o dobre imię klasy i szkoły, pracować dla Ojczyzny, być dobrymi kolegami, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu dyrektor szkoły dokonał uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie.
Na zakończenie rodzice, wraz z wychowawczynią, wręczyli dzieciom dyplomy i upominki. To było ważne i wzruszające wydarzenie dla najmłodszych oraz ich mam, które były dumne ze swoich pociech. Wszystkim uczniom klasy pierwszej życzę samych sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.
Bogusława Posacka
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele, czyli cała nasza społeczność szkolna spotkała się wspólnie po dłuższej przerwie w dniu 1 września 2020 r. przed budynkiem szkoły. Z uwagi na obecne warunki uroczystość miała nieco inny przebieg. Wszyscy spotkaliśmy się na placu przed szkołą, gdzie po krótkim przemówieniu dyrektora szkoły – Pana Arkadiusza Kruszelnickiego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Tam zostali poinformowani o organizacji roku szkolnego oraz procedurach zachowania bezpieczeństwa w trakcie codziennych zajęć szkolnych. Wszystkie te zalecenia będą nam towarzyszyć podczas pobytu w szkole. Lecz mimo to, nasi uczniowie z radością przekroczyli mury szkoły. Mamy nadzieję, że ten nowy rok szkolny upłynie nam w miłej atmosferze i wszyscy w zdrowiu dotrwamy do końca nauki.
Aleksander Kłodnicki
Organizacja zajęć od 25 maja 2020 r.
Organizacja zajęć od 25 maja 2020 r.
Informujemy, że
- Przedszkole Publiczne w Żeliszowie, podobnie jak wszystkie przedszkola publiczne na terenie gminy Bolesławiec, pozostaje zamknięte do odwołania
- od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej,
- od 25 maja br. uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej mogą korzystać z konsultacji z nauczycielami oraz biblioteki,
- od 1 czerwca br. uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej mogą korzystać z konsultacji oraz biblioteki,
- od 18 maja br. możliwe jest organizowanie dla dzieci zajęć rewalidacyjnych w przedszkolach, szkołach, w których działalność została czasowo ograniczona w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.
Prosimy o zapoznanie się z niniejszym dokumentem:
Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa
obowiązujące w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żeliszowie
w związku z wystąpieniem epidemii COVID – 19
Prosimy o pobranie i wypełnienie oświadczeń, które warunkują udział dziecka w zajęciach na terenie szkoły:
- udział dziecka w zajęciach opiekuńczo wychowawczych, organizowanych dla klas I – III,
- konsultacje indywidualne lub grupowe,
- przyprowadzanie i odbiór dziecka oraz czas pobytu w szkole.
Ze względów organizacyjnych bardzo proszę o przekazanie powyższych dokumentów do 22 maja 2020 r. (piątek) do godziny 15.00 lub do dnia poprzedzającego konsultacje lub zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do 15.00 w następujący sposób:
- Poprzez wysłanie skanu na adres poczty elektronicznej szkolazeliszow@wp.pl,
- Poprzez moduł wiadomości w dzienniku elektronicznym,
- W ostateczności z zachowaniem należytej ostrożności można osobiście złożyć dokumenty w szkole.
Nie ma możliwości wpuszczenia na teren szkoły dziecka, jeżeli rodzice/ prawni opiekunowie nie złożyli wymaganych oświadczeń.
"DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU"
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.Materiały można pobrać pod adresem:
https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
OGÓLNOPOLSKA AKCJA DZIECI UCZĄ RODZICÓW
Nasze przedszkole zostało zgłoszone do akcji edukacyjnej pt. "Dzieci uczą rodziców", objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Jej celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem zajęć. Organizatorem akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego
Co miesiąc będziemy otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia zajęć na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".Udział w akcji jest darmowy.Więcej informacji na platformie: www.edu.crl.org.pl
„Złote” siatkarki z klasy VI z awansem do dalszych rozgrywek
Kolejnym zespołem startującym w szkolnych rozgrywkach mini piłki siatkowej uczestniczącym w Mistrzostwach Gminy była drużyna dziewcząt z klasy VI. Zawody z ich udziałem odbyły się dnia 28 lutego 2020 r w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Bożejowicach. Reprezentantki naszej szkoły: Zosia Barczuk, Martyna Didyk, Karolina Drozd, Ola Haniszewska, Patrycja Kura, Marysia Lasak, Nicola Piekarz, Wiktoria Piotrowska i Julia Polilejko stanęły po raz trzeci do rywalizacji sportowej o tytuł Mistrzyń Gminy i prawo startu w rozgrywkach powiatowych w piłce siatkowej. W zmaganiach tych uczestniczyły jeszcze drużyny z: Kraśnika Dolnego, Trzebienia i Bożejowic. Nasza drużyna rozegrała trzy spotkania, wygrywając z każdą z wymienionych drużyn, nie tracąc przy tym żadnego seta. Mocna i pewna zagrywka, rozegranie pierwszych piłek, stała kontrola gry pozwoliły naszym siatkarkom po raz trzeci zająć I miejsce, dające im prawo startu w rozgrywkach powiatowych.
Gratulacje dla całego zespołu i powodzenia w rozgrywkach powiatowych.
Aleksander Kłodnicki
Turniej siatkarskich „trójek” chłopców
Drugą naszą drużyną, która stanęła do walki o tytuł Mistrzów Gminy w tegorocznej szkolnej lidze siatkarskiej, była drużyna chłopców w z klas V i VI. Reprezentację naszej szkoły stanowili: Filip Dębiński, Bartosz Dmuchowski, Tymon Dudek, Kacper Grabowy, Konrad Jamrozy i Jakub Kuczyński. Dnia 3 lutego 2020 r. w sali sportowej naszej szkoły rozegrany został turniej, którego stawką był start i udział w Mistrzostwach Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców. Poza naszym zespołem, startowały jeszcze drużyny z: Kruszyna i Kraśnika Dolnego. Po zaciętej walce reprezentanci naszej szkoły, po raz kolejny zajęli I miejsce i awansowali do dalszych rozgrywek.
Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na udany start w kolejnych zawodach.
Aleksander Kłodnicki
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
„ Kiedy babcia była mała…”
Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego podkreślając ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, a także złożył wszystkim zgromadzonym gościom serdeczne życzenia. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z I grupy przedszkolnej skradając serca wszystkich obecnych na sali. Z ogromnym wdziękiem zaśpiewały i zatańczyły. Równie wielkie brawa zebrały dzieci z II grupy przedszkolnej recytując długie i pełne humoru wierszyki. Na końcu wystąpiły dzieci z klas I-III sprawiając tak, że nie jednej babci i dziadkowi łza zakręciła się w oku. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.
Uroczystość zakończył słodki poczęstunek ,wyczarowany przez niezawodnych rodziców , podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
Anna Wójcik
BAJKOWE JASEŁKA
W naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia, również odbyły się jasełka, choć w nieco innej niż zazwyczaj formie.
W przedstawieniu mogliśmy obejrzeć nie tylko Maryję i Józefa, fenomenalnie zagranych przez Martynę Didyk z klasy VI i Oliwera Korolskiego z klasy VII, ale również bohaterów rodem z popularnych bajek i baśni. W role Jasi i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Smerfetki, Calineczki, Pszczółki Mai, Pinokia, Kopciuszka, Dziewczynki z zapałkami oraz Rybaka wcielili się młodzi aktorzy z klas III – VII. Przybywając do stajenki, przynosili narodzonemu Jezusowi dary, a wraz z nimi mądre, życiowe przesłania, z których wynika, że najważniejsze są praca, uczciwość, pokora oraz szacunek do siebie i innych.
Przedstawienie jasełkowe nie może się obejść bez kolęd, których tym razem mogliśmy posłuchać w wykonaniu uczniów klasy V. Ich występ na długo pozostanie w naszej pamięci.
Wszystkim młodym artystom należą się ogromne brawa i gratulacje. Wykazali się talentem, odwagą, zaangażowaniem i pomysłowością.
Swój udział w sukcesie uczniów mieli również rodzice, którym dziękujemy za przygotowanie niezwykłych strojów.
Agata Jasińska
Wizyta w fabryce bombek
Dnia 13.12.19r. uczniowie klasy I, II, IV oraz VII uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek ,,Vitbis’’ w Złotoryi. Odwiedziliśmy takie hale jak: dmuchalnia, srebrzalnia, dekoratornia ,wzorcownia oraz pakownia. Wielkie wrażenie na uczniach zrobił niezwykle długi proces powstawania przepięknych szklanych ozdób na choinkę, które później zawieszamy w naszych domach na świątecznym drzewku. Niesamowity jest fakt, iż szklana rurka zmienia się w prawdziwe dzieła sztuki przybierając kształt cukierka, samochodu, bałwanka lub w niepowtarzalne ręcznie malowane bombki. Na koniec zwiedzania fabryki każdy uczestnik wycieczki mógł kupić sobie wymarzone ozdoby choinkowe. Zamierzone cele wycieczki zostały zrealizowane, a uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.
Anna Wójcik
„Szlachetna Paczka”
Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkonego po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Nie tylko uczniowie, ale również rodzice oraz pracownicy zaangażowali się w pomoc dla potrzebującej rodziny. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował sprzedaż gofrów i galaretek, z której dochód przeznaczony został na zakup prezentów dla rodziny. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się przygotować 22 paczki z najważniejszymi produktami, takimi jak: żywność, odzież, środki czystości, artykuły papiernicze. Każdy z domowników otrzymał również specjalne upominki. W podziękowaniu za pomoc otrzymaliśmy dyplom uznania za zorganizowanie „Szlachetnej Paczki”. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli akcję.
Aleksandra Czerniak
Prelekcja na temat segregacji śmieci
Nie ma wątpliwości, że korzyści wynikające z segregacji odpadów i recyklingu są ogromne. Dlatego tak ważne jest, aby właśnie ci najmłodsi, wiedzieli jak je segregować. O prawidłowych zasadach segregacji i ochrony środowiska dowiedzieli się nasi uczniowie z prelekcji wygłoszonej przez firmę COM-D.
Atrakcyjną formą przekazania wiedzy była prezentacja multimedialna. Uczniowie dowiedzieli się z niej, jak należy postępować z plastikowymi butelkami oraz innymi odpadami. Prześledzili też drogę od segregacji do powstania nowych produktów.
Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazali się dużą znajomością tematu.
Aleksandra Czerniak
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie