• Konkurs Wokalno - Recytatorski: Poeci - Dzieciom

• Nowa galeria Konkurs Wokalno - Recytatorski "Poeci - Dzieciom" została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 17.03.22 r. w Teatrze Starym w Bolesławcu  odbył się finał pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Wokalno - Recytatorskiego dla przedszkoli i klas I-III „Poeci- Dzieciom”. Naszą szkołę dumnie reprezentowała Urszula Łasica – uczennica klasy pierwszej. Zajęła ona trzecie miejsce w kategorii recytacji, prezentując utwór Wandy Chotomskiej „Ciocia i bocian”. Natomiast w kategorii poezji śpiewanej trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Polilejko - uczennica klasy trzeciej wykonując utwór Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. Na pochwałę zasługuje również Jadwiga Gogulska – uczennica klasy drugiej, która pomimo tego, iż nie zdobyła miejsca na podium, bardzo dumnie i z wielkim zaangażowaniem reprezentowała naszą szkołę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Mistrzostwa Gminy w minisiatkówce dz. i chł. kl. III i IV

• Nowa galeria Mistrzostwa Gminy w minisiatkówce dz. i chł. kl. III i IV została dodana do albumu fotograficznego

Czwartek 10 marca 2022 r. na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych siatkarzy z klas III i IV. Tego dnia w sali sportowej naszej szkoły rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w minisiatkówce dziewcząt i chłopców „dwójek”. Do rywalizacji stanęły drużyny z Kraśnika Dolnego, Ocic oraz reprezentanci naszej szkoły. Każda drużyna miała do rozegrania po dwa spotkania. Nasze siatkarki w pierwszym meczu dzielnie walczyły z zespołem z Kraśnika, ulegając przeciwniczkom dopiero w trzecim decydującym secie różnicą 3 punktów. Z Ocicami poszło znacznie lepiej, ponieważ nasze dziewczęta pewnie wygrały dwa sety. W klasyfikacji końcowej zajęły wysokie II miejsce. W rozgrywkach chłopców nasi młodzi siatkarze wykazali się dużymi, jak na swój wiek, umiejętnościami w grze w piłkę siatkową, pokonując swoich rywali w dwóch setach dużą różnicą punktów. W całym turnieju zajęli I miejsce i po raz pierwszy w swojej młodej karierze zawodniczej zdobyli tytuł Mistrzów Gminy. Czeka ich teraz start w Mistrzostwach Powiatu. Gratulujemy sukcesu naszym reprezentantom, życząc im dalszych sukcesów sportowych w następnych startach.

Szkołę naszą reprezentowali: Emilia Kościołek, Julia Królikowska, Julia Nieratka, Nikola Piwowarska, Lena Skórzyńska, Szymon Bis, Kornel Didyk, Jakub Królikowski, Aleksander Metzger i Kamil Turczynowicz.

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• W dniach 02.03. - 04.03.2022r. Szkolny Klub Wolontariusza wspólnie z Samorządem Uczniowskim przeprowadził na terenie szkoły i przedszkola zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących z Ukrainy. W ciągu trzech  dni udało się zebrać 2123,10 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która wspiera najbardziej potrzebujących i zagrożonych wojną mieszkańców Ukrainy, np. poprzez zakup żywności i artykułów higienicznych.

Bardzo dziękujemy Wszystkim wrażliwym, solidarnym z cierpiącą Ukrainą, ofiarodawcom.

Marta Butrymowicz

• Bal Karnawałowy w przedszkolu

• Nowa galeria Bal Karnawałowy w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 25.02.2022r.  Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie i balony. Radości przedszkolaków nie było końca, świetnie się bawiły przy dziecięcych przebojach. Kolorowe tańce z balonami, konkursy, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przebrani byli za bohaterów znanych bajek. Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądali stroje swoich kolegów i koleżanek.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, spędziły czas w miłej, bajecznej atmosferze. Radość dziecka i jego uśmiech to dla nas najwyższa ocena . Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Izabela Popko

• Dzień Kota w przedszkolu

• Nowa galeria Dzień Kota w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 17.02.2022r. obchodziliśmy nietypowy dzień ,, Światowy Dzień Kota” . Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe ,,kocie zabawy” przy znanych kocich piosenkach : ,,Uciekaj myszko”, ,,My jesteśmy kotki dwa” , ,,Wlazł kotek na płotek” . Dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną – kota, którego jednogłośnie nazwały ,,Pusią”.

Podczas tych  wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego dnia było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Izabela Popko