Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie
  Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec

 • (075)784 3293
  szkolazeliszow@wp.pl

KLAUZULA INFORMACYJNA

Poniedziałek 19.02.2018

LAUREACI STYPENDIÓW WÓJTA GMINY BOLESŁAWIEC 2017

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub napisz.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111 (linia dostępna
codziennie w godzinach 12:00 – 20:00 )
oraz pomoc online dostępna na stronie: www.116111.pl/napisz

      

Statystyka

liczba odwiedzin: 1564981

REKRUTACJA 2018/2019

                                             

Zapraszamy do zapisywania dzieci do Przedszkola Publicznego w Żeliszowie oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie.

Wnioski, zgłoszenia i deklaracje przyjmujemy w dniach od 5 lutego 2018 r. do 2 marca 2018 r.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wzory wymaganych wniosków i deklaracji znajdują się na naszej stronie internetowej  w zakładce DOKUMENTY.

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Żeliszowie zaprasza rodziców kandydatów oraz wszystkie osoby zainteresowane ofertą naszej placówki na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  w dniu 12 lutego 2018 r.                      ( poniedziałek)  o godz. 16:30 ( sala 107).

W programie:

1. spotkanie z dyrektorem oraz  kadrą pedagogiczną szkoły i przedszkola,

2. prezentacja  bazy dydaktycznej i oferty edukacyjnej Zespołu,

3.  odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w zakresie dydaktyki i wychowania.

 

 

Dnia 8 lutego 2018 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Gminny „Konkurs Piosenki Obcojęzycznej”. Naszą Szkołę zaprezentowały dwie  solistki: Natalia Kura (kl. VI), Maria Lasak (kl. IV) oraz zespół wokalny w składzie: Bartosz Sołowiej (kl. VII), Amelia Tobiasz (kl. VI), Łukasz Szymański (kl. V) oraz Dominika Lech (kl. III).

    2 lutego, o godzinie 10.30 w Sali Ludowej uczniowie klasy I, II i III gościli swoich Dziadków. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

      31 stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych profilaktyce przemocy i wykorzystywania seksualnego.

    11 stycznia 2018r. nasza drużyna siatkarzy w składzie Jakub Kalina, Adrian Kura, Konrad Lipiński, Alan Piekarz, Patryk Trębacz, Kamil Tur i Patryk Walicki  kolejny raz sięgnęła po tytuł Mistrzów Gminy w siatkówce.

W piątek 22 grudnia  2017 r. w  Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żeliszowie odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas II- VI pod pod okiem pani Beaty Adamus.

                                                                            

18 grudnia przedszkolaki gościły po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Żeliszowie. Tym razem Pani Danuta Kędzierska opowiedziała dzieciom o tradycjach bożonarodzeniowych oraz pokazała jak można z produktów znajdujących się w domu wyczarować niesamowite ozdoby świąteczne. Bardzo dziękujemy za zaproszenie ! 

                                                                               

17 grudnia dzieci z przedszkola wraz z rodzicami miały okazje wykonać kartkę z okazji Świąt Bożego Narodzenia.Każdy umieścił na niej  najpiękniejsze ozdoby oraz najserdeczniejsze życzenia dla swoich bliskich.Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie również życzymy zdrowych i pogodnych świąt. 

 

          

      13 grudnia uczniowie klasy pierwszej gościli swoich rodziców podczas zajęć otwartych poświęconych tradycjom Bożego Narodzenia w Polsce.

                                                                              

12 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Odwiedziły nas dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola. Zapoznały się z salą, poznały wychowawczynie oraz przyszłych kolegów.

     Po raz kolejny społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie włączając się aktywnie w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka" wykazała się ogromnym sercem i tym, że potrafi się dzielić.

    Kolejny rok z rzędu tytuł Mistrzów Gminy trafia do tenisistów z Żeliszowa.

     

   Chociaż za oknami śniegu niewiele nastrój świąteczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żeliszowie gości już od pierwszych dni grudnia.

     5 grudnia w Domu Ludowym odbyło się spotkanie uczniów klas IV, V i VI z  panem  Sebastianem Zielonką - autorem książki o Żeliszowie, historykiem i podróżnikiem. To była niezwykła lekcja historii...

      W pierwszy grudniowy piątek miesiąca uczniowie klas IV – VII spotkali się z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Arkadiuszem Niemirskim, który w niezwykle barwny sposób opowiedział o swojej twórczości i zainteresowaniach.

W czwartek (30.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

                     .

      Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w  jaką mogą włączyć się dzieci.  Dlatego dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję.

W piatek 24 listopada w Szkole Podstawowej nr.1 w Bolesławcu nasi młodzi lekkoatleci z sukcesami wzięli udział w  XXVII Memoriale im. Janusz Kusocińskiego.

                                                             

Po raz kolejny dzieci z Przedszkola Publicznego w Żeliszowie obchodziły  przypadający na 25 listopada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

                                                                  

Dnia 17 listopada maluszki z przedszkola po raz pierwszy odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Żeliszowie.

     

       Po zakończonych sukcesem zawodach strefowych w badmintonie, nasze zawodniczki uzyskały prawo startu w największej tego typu imprezie na terenie Dolnego Śląska, mianowicie w Finale Wojewódzkim w badmintonie drużynowym dziewcząt.

     22 listopada uczniowie klas I – VII  wzięli udział w Zabawie Andrzejkowej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem pani Beaty Adamus.

 

15 listopada uczniowie klasy III, ich mamy oraz kilku starszych uczniów z klasy VI i VII wybrali się do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie „Hydropolis” , ale mieliśmy również inne plany...

         Dnia 9 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta wieczornica poświęcona 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     

    W dniu 9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. W zawodach tych naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klasy VII: Kamila Czajka, Szymon Kędzierski, Klaudia Marut i Marek Wyskup.

8 listopada uczniowie klas I-III przybyli do szkoły z plecakami, w których poza podręcznikami znalazły się kanapkowe przysmaki, bogate w witaminy. Były tam papryki, ogórki, rzodkiewki, sałaty, pomidory itp.

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

 

"Dzień Otwartej Szkoły"

9 listopada 2017 r. 

 

16:30 - wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem zaproszonych przedstawicieli władz samorządowych.

17:00 - 17:30 - spotkania rodziców z wychowawcami oddziałów.

17:30 - 18:30 - indywidualne rozmowy rodziców z wychowawcami.

                                                                               

W ostatnim tygodniu pażdziernika w przedszkolu gościliśmy pielęgniarkę- panią Joannę Kędzierską oraz nauczyciela wychowania fizycznego Aleksandra Kłodnickiego.

W czwartek 2 listopada, klasy I, IV i V odwiedziły fabrykę Bombek „Vitbis” w Złotoryi.

W ostatni dzień października, tuż przed  Świętem Zmarłych, mury szkoły wypełniły „Dźwięki pachnące nutką orientu”.

   

26 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez grupę artystycznąPokazy historyczne”.

Wczoraj, to jest 24 października, po raz drugi w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie klas I – III w ramach akcji Narodowe Czytanie. Tym razem na nasze zaproszenie przybyła do nas Pani Grażyna Ott, która przez wiele lat uczyła w naszej szkole języka polskiego.

KOLEJNY RAZ NA ROWERACH – „NA JESIENNYM SZLAKU”

21 października odbył się kolejny rajd rowerowy, w którym uczestniczyli uczniowie klas V - VII pod opieką nauczycieli: Agnieszki Kamińskiej, Aleksandra Kłodnickiego i Arkadiusza Kruszelnickiego.Więcej...

   17 października, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Żeliszowie, odwiedzili nas Państwo Edyta i Robert Zarębscy.  Pani Edyta pisze książki dla dzieci, wykonuje do nich ilustracje, maluje obrazy,  a jej mąż jest muzykiem. Artyści od dziesięciu lat spotykają się z dziećmi, opowiadają o książkach, zachęcają do ich czytania, rozbudzają wyobraźnię małych odbiorców. 

 

            

13 października odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Obchody tego święta corocznie połączone są z pasowaniem na ucznia pierwszoklasistów. 

Kochamy, więc pomagamy!


4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Corocznie tego dnia domowe pupile świętują, a schroniska robią wszystko, by ich podopieczni znaleźli nowy dom. Przy czym datę święta wybrano nieprzypadkowo, to właśnie 4 października wspomina się św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt.
To właśnie w imieniu naszych braci mniejszych ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dłużynie Górnej (koło Zgorzelca), zwracamy się do wszystkich ludzi o wielkich sercach o pomoc w zbiórce karmy dla psów i kotów.  Zbieramy: karmę suchą i mokrą, ryż, makarony, kaszę, koce, smycze, obroże, miski…itp. POMÓŻCIE NAM BYĆ KROPLĄ W MORZU POTRZEB TYCH ZWIERZĄT!
Z całego serca zachęcamy również do adopcji piesków i kotków ze schroniska w Dłużynie.
Marta Butrymowicz

Kolejni uczestnicy kursu nauki pływania

Dnia 02.10.2017r. odbyły się pierwsze zajęcia nauki pływania dla klasy VII. Miały one miejsce na basenie "Orka" w Bolesławcu i zostały poprowadzone przez instruktora - pana Roberta Kalinowskiego. Na zajęciach zostaliśmy podzieleni na dwie grupy - umiejących i nieumiejących pływać. Grupa, która nie potrafiła pływać uczyła się od podstaw na basenie rekreacyjnym, zaś reszta doskonaliła swoje umięjętności na olimpijskim. Pod koniec zajęć, można było skorzystać z atrakcji, które oferuje basen. Wszystkim bardzo się podobało i z radością oświadczyli, że chętnie będą uczęszczać w lekcjach pływania.

Klaudia Marut

Kamila Czajka

    Piątek 29 września 2017r. uczniowie spędzili bardzo aktywnie. Po zakończeniu odchodów Dnia Ziemniaka uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata – Polska”. To kolejna edycja tej akcji, która odbyła się pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. 

     W piękny, słoneczny dzień 29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach, grach i zabawach z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka.  Bohaterem dnia był ziemniak, stąd wszystkie działania skupiły się wokół tego popularnego warzywa...

                                                                              

Europejski Dzień Języków Obcych

                                                            

W dniu 25 września w naszej szkole, odbył się „Europejski Dzień Języków Obcych”.  Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.

   W sobotni poranek 23 września 2017 r. kilkunastoosobowa grupa aktywnych rowerzystów z naszej szkoły postanowiła pożegnać lato,a powitać kalendarzową jesień. Dwunastu uczniów z klas V, VI i VII wraz z dyrektorem szkoły Panem Arkadiuszem Kruszelnickim i Panem Aleksandrem Kłodnickim, wsiadło na rowery i wyruszyło na rajd rowerowy pod hasłem: „Pożegnanie lata”. Jazda rowerem to nie tylko aktywny wypoczynek służący utrzymaniu zdrowia i kondycji fizycznej, lecz także poznawanie nieznanych miejsc, obcowanie z naturą, obserwacja i poznawanie pomników przyrody, które są wokół nas.

   W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjno-warsztatowym „Zielony Rower”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. Głównym celem projektu jest edukacja, promowanie lasu, przyrody i zdrowego trybu życia oraz poznawanie tajników pracy leśnika. 

      2 września w całym kraju odbyła się akcja Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, nad którą patronat obejmuje Prezydent RP Andrzej Duda.
11 września nasza szkoła również włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, promocja dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. 

 

Narodowe Czytanie "Wesela"

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

 

2 września w całym kraju odbyła się akcja Narodowe Czytanie „Wesela”   Stanisława Wyspiańskiego, nad którą patronat obejmuje Prezydent RP Andrzej Duda.11 września nasza szkoła również włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, której    celem jest popularyzacja czytelnictwa, promocja dbałości o polszczyznę oraz    wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, poprzez kontakt z największymi  dziełami polskiej literatury.   Wśród lektorów znaleźli się uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.Tekst dzieła nie należy do łatwych, stąd wymagał od czytających biegłej  sprawności  językowej. Wszyscy uczniowie (oraz nauczyciele) poradzili sobie jednak  bardzo  dobrze, dlatego gratulujemy odwagi i liczymy na Was w przyszłym roku. .                                                                                   2 września w całym kraju odbyła się akcja Narodowe Czytanie „Wesela”       Stanisława Wyspiańskiego, nad którą patronat obejmuje Prezydent RP Andrzej Duda.11 września nasza szkoła również włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, której    celem jest popularyzacja czytelnictwa, promocja dbałości o polszczyznę oraz    wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, poprzez kontakt z największymi  dziełami polskiej literatury.   Wśród lektorów znaleźli się uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.Tekst dzieła nie należy do łatwych, stąd wymagał od czytających biegłej  sprawności  językowej. Wszyscy uczniowie (oraz nauczyciele) poradzili sobie jednak  bardzo  dobrze, dlatego gratulujemy odwagi i liczymy na Was w przyszłym roku. .                                                                                                                                                                                                                Marta Butrymowicz

 

 

 

  W ramach współpracy Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego w Bolesławcu z naszą szkołą dnia 7 września 2017 r. nasi młodzi siatkarze uczestniczyli w  III Memoriale Jana Rutyńskiego, jednego z pierwszych założycieli i prezesa klubu w Lubinie. W turnieju tym startowały cztery zespoły siatkarskie z polskiej ekstraklasy: Cerrad Czarni Radom, PGE Skra Bełchatów, Espadon Szczecin oraz gospodarze Cuprum Lubin.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

.....................................................................................................................................................

 

POBIERZ PLAN LEKCJI

 

 

                                                        Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego zdjęcie

Dnia 4 września - po nieco dłuższych niż zwykle wakacjach - rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. 

 

Dnia 18.05.2017r. przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Zamienicach.

Wykaz podręczników do zajęć dodatkowych

Prosimy o samodzielne nabycie podręczników do zajęć dodatkowych. Pozostałe książki i materiały ćwiczeniowe uczniowie otrzymają w szkole bezpłatnie.

Wykaz_podrecznikow_do_zajec_dodatkowych_2017_2018.pdf

                                                          

Dnia 9 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się ”Przedszkoliada”.W zmaganiach sportowych uczestniczyli wszyscy przedszkolacy.

Dnia 8 czerwca grupa 5-6 latków odwiedziła zaprzyjaźnione przedszkole w Trzebieniu.

KOLEJNY SUKCES !!!

29 maja 2017r. odbył się finał XV Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego. Do zmagań przystapiło wielu najlepszych matematyków z powiatu, w tym troje z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszwie. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie Dominika Wróblewska zdobywając maksymalna liczbę punktów i zajmując I miejsce. Tylko o 1 punkt mniej zdobył Krzysztof Turek, który ostatecznie zajął II miejsce. W kategorii uczniów klas trzecich bardzo dobre IV miejsce zajął Jakub Wróblewski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

                                                                                                                                                        Agnieszka Kamińska

                                                  

            

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Rodziny połączony z obchodami Dnia Patrona Szkoły.

DZIEŃ OTWARTY W ZSP W ŻELISZOWIE

16 maja 2017 r. ( wtorek) zapraszamy na spotkania z wychowawcami i nauczycielami.

Harmonogram:

16:00 - zebranie w przedszkolu,

16:30 - zebranie ogólne w szkole,

17:00 - 17:30 - spotkania rodziców z wychowawcami klas,

( spotkania z wychowawcami klasy drugiej i czwartej odbędą się w innym terminie )

17:30 - 18:30 - indywidualne rozmowy rodziców z nauczycielami.

Dyrektor Zespołu zaprasza zainteresowanych rodziców na rozmowy indywidualne w godz. 16:00 - 16:30 i 17:00 - 17:30

 
                                                     
8 maja uczniowie klas I, II, III i V wzięli udział w całodniowej wycieczce do Liberca.  Celem podróży była Iqulandia – super nowoczesne centrum nauki w Czechach.

PODIUM W STREFIE JELENIOGÓRSKIEJ

Reprezentanci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żeliszowie zajęli II miejsce  w eliminacjach strefy jeleniogórskiej Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa   w Ruchu Drogowym. W klasyfikacji indywidualnej Dominika Wróblewska uplasowała się na II miejscu.

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY W TURNIEJU BRD

Adrian Lech, Kamila Dudek, Dominika Wróblewska oraz Krzysztof Turek zajęli I miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 21 marca po raz kolejny uczniowie bawili się rewelacyjnie.

Szkolny Konkurs Recytatorski „W wesołym świecie wierszy Jana Brzechwy”. 

Wyjazd do Bolesławca

Dnia 7 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do bolesławieckiego kina Forum, aby obejrzeć spektakl pt.: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Spektakl był kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. Przedstawienie było bardzo interesujące, uczniowie otrzymali sporą dawkę miłych wrażeń. Spektakl podkreślał istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwiał na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtował postawę tolerancji i szacunku. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski i teatr cieni. Dzięki ruchomej scenografii, rekwizytom,  muzyce młodzi widzowie łatwiej mogli przyswoić sobie informacje na temat kultury afrykańskiej. Spektakl, mimo wielu niedogodnień, został przyjęty bardzo gorąco przez młodych widzów, czego dowodem były gromkie brawa.

 

                                                                                                                                                         Agnieszka Kamińska

Czwartek 2 marca był dla dzieci z Przedszkola  wielkim wydarzeniem, ponieważ  odwiedziły ich przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Trzebienia.

.

Zmiana planu lekcji

                30 stycznia wchodzi w życie nowy plan lekcji. Zmiany można zobaczyć w dzienniku elektronicznym lub klikajac tutaj.. Od nowego semestru wprowadziliśmy dodatkowe zajęcia sportowe (SKS) dla klas IV - VI. Kontynuowane będą również zajęcia z rugby.

 

 

27 stycznia 2017 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I – III przedstawiły wspaniały program artystyczny dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadków.

 

25 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Ślady, których nie widać”.  Przeprowadził je pracownik  Centrum Rozwoju Edukacji i Kompetencji INVESIS z siedzibą w Krakowie.

Dnia 26.01.2017r. odbyła się prelekcja z udziałem policji, kierowana do uczniów klas 1-3 oraz przedszkola.

 

Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka

 

Finał „Szlachetnej Paczki”

W tym roku przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”.  Nie tylko uczniowie, ale również rodzice oraz pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zaangażowali się w pomoc dla potrzebującej rodziny. 

 

   Dnia 2 grudnia uczniowie klas III-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie  mieli okazję obejrzeć wyjątkową adaptację „Dynastii Miziołków” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie, którzy tego dnia gościli w bolesławieckim kinie Forum.

 

                                                                                         

29 listopada odbyły się warsztaty profilaktyczne przeznaczone dla uczniów klas I-III, prowadzone przez przedstawicieli  Państwowej Inspekcji Pracy.

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

HARMONOGRAM DNIA OTWARTEGO

29 XI 2016 R.

1.16:30 - występ artystyczny uczniów szkoły.

2. 17:00- zebrania w poszczególnych oddziałach szkoły i przedszkola.

3. 17:30- 18:30- indywidualne rozmowy rodziców

                z nauczycielami

UWAGA:

Podczas dzisiejszego zebrania nieobecne będą Panie: Renata Gogulska i Tatiana Dudak - Łyda

                                                                        

Dnia 23 listopada 2016 r przedszkolacy oraz uczniowie  klas I i II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie odwiedziły  największą w Polsce fabrykę bombek.

 

                                                                                         

Dnia 18.11.2016r odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie wszystkich klas.

 

 

16 listopada klasy III – VI wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Frączek – poetką, autorką książek dla dzieci.

RADOŚĆ Z RYSOWANIA

       Powiatowy konkurs dla dzieci i młodzieży "Sztuka wieków średnich" został rozstrzygnięty.Podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Starym Teatrze, dyplomy i  nagrody zostały wręczone autorom prac.  
Z ogromną przyjemnością informujemy, że II i III miejsce zdobyli nasi uczniowie. W tej konfrontacji umiejętności plastycznych pod tematem „Plastyczna wizja faktu historycznego, jakim był Chrzest Polski” za pracę wykonaną ołówkiem zdobył Andrzej Młyńczyk oraz Kamil Kuczyński - za pracę wykonaną kredką.
Wielkie gratulacje !
                                        Renata Gogulska

      

8 listopada 2016 uczniowie klas 1 – 3 szkoły w Żeliszowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”

         

   Wizyta Zespołu Ludowego z Żeliszowa 

                                                                              

Dnia 2 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych zorganizowanych we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bolesławcu.

JUBILEUSZ 70 - LECIA SZKOŁY

Dziękujemy wszystkim obecnym na jubileuszu szkoły za miłe

i bardzo wzruszające spotkanie.

Do zobaczenia!

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

UWAGA!

Zmiana organizacji dowozów w roku szkolnym 2016/2017.

Autobus powrotny z Żeliszowa do Nowych Jaroszowic przez Stare Jaroszowice i Suszki odjeżdża o godz. 12:35

NIEZWYKŁE SPOTKANIE

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy jest zasłużoną jubilatką. W tym roku obchodzi siedemdziesiąte urodziny! Z tej okazji główne uroczystości zaplanowane są na wrzesień,  na które już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

Obchody święta szkoły rozpoczęliśmy od spotkania z jednym z jej z pierwszych uczniów - Panem Mieczysławem Szustakowskim.  10 czerwca był naszym honorowym gościem,  a chwile z nim spędzone stały się dla nas niezwykłą podróżą w lata 1946-1950

SUKCES ŁUKASZA W KONKURSIE PWiK

Uczniowie klasy III wzięli udział w akcji edukacyjnej  „Woda źródło życia, czyli z PWiK’iem o wodzie, ściekach i zielonej energii” organizowanej przez PWiK w Bolesławcu. Dzięki zajęciom terenowym uczniowie dowiedzieli się skąd się bierze woda w kranie, jakie ma  znaczenie dla naszego organizmu oraz jak racjonalnie wykorzystywać jej zasoby. Podczas zajęć uczniowie mogli zwiedzić stację uzdatniania wody oraz poznać jak działa oczyszczalnia ścieków. Dnia 7.06.2016 odbyło się podsumowanie akcji , którego celem było wyłonienie laureatów konkursu, organizowanego wśród uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych Gminy Wiejskiej Bolesławiec. Najlepszy w całej gminie okazał się Łukasz Szymański z klasy III. Gratulujemy wielkiego sukcesu Łukaszowi i życzymy dalszych w przyszłości.

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

   Jak co roku dzień 1 czerwca w naszej szkole mija w atmosferze wspólnej zabawy i radości.

W tym dniu swoje święto obchodzą wszystkie dzieci, te małe i te trochę starsze. Jest to też czas sportu szkolnego, gdzie każdy może spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej.

PODWÓJNY SUKCES KAMILI

   We wtorek, dnia 24 maja 2016 r. na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się zawody sportowe – Mistrzostwa Powiatu w trójboju lekkoatletycznym uczniów klas IV i młodszych. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów. Każdy z zawodników startował w trzech konkurencjach: skoku w dal, biegu na dystansie 60 m i rzucie piłeczką palantową.

Poza drużynową prowadzona była również klasyfikacja indywidualna. Tutaj najlepszą zawodniczką całego turnieju okazała się uczennica klasy IV naszej szkoły – Kamila Dudek, która w biegu na 60 m zajęła I miejsce wynikiem – 9, 5 s, natomiast w skoku w dal zajęła

II miejsce wynikiem – 3, 9 m. Gratulujemy wielkiego sukcesu Kamili i życzymy dalszych

w przyszłości.

Aleksander Kłodnicki 

FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU BRD

IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016 zajęła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Joanna Urbańska, Dominika Wróblewska, Krzysztof Turek i Jakub Marciniak.

II GMINNNA GALA ODKRYWCÓW TALENTÓW

Podczas II Gminnej Gali Odkrywców Talentów naszą szkołę reprezentowali: Dominika Wróblewska, Kamila Dudek, Natalia Kura, Julia Mozgwa i Kamil Kuczyński.

SUKCES OLI HANISZEWSKIEJ

Uczennica klasy II uzyskała wyróżnienie w XVIII  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży  "W trosce o nasze bezpieczeństwo" organizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Aleksandra Haniszewska odebrała gratulacje i nagrodę książkową z pamiątkowym dyplomem w dniu 18 maja 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu.

NAJLEPSI W STREFIE JELENIOGÓRSKIEJ

Za nami eliminacje strefowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Jeleniej Górze spotkały się zespoły, które zwyciężyły w poszczególnych powiatach naszego regionu. Drużyna w składzie: Joanna Urbańska, Dominika Wróblewska, Jakub Marciniak i Krzysztof Turek zajęła pierwsze miejsce i uzyskała awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja 2016 r. we Wrocławiu

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PRZEDSZKOLA

Dysponujemy wolnymi miejscami w przedszkolu na rok szkolny 2016/2017. Szczegółowych informacji o warunkach funkcjonowania placówki udziela dyrektor szkoły- osobiście lub  pod numerem telefonu 75 784 3293. Zasady prowadzenia naboru, a także komplet  wymaganych dokumentów zamieszczono w zakładce DOKUMENTY.

Sugerowane godziny kontaktu z sekretariatem szkoły- 7:30- 14:00

Lista dzieci przyjętych do Publicznego Przedszkola w Żeliszowie na rok szkolny 2016/2017

Zalacznik_nr_1-lista_przyjetych_Publiczne_Przedszkole_2016_2017.doc

Prosimy rodziców dzieci zakwalifikowanych o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły w dniach 11-20 kwietnia 2016 r. w celu złożenia pisemnego oświadczenia, potwierdzającego wolę zapisania dziecka do przedszkola.

Kolejna edycja sprawdzianu

5 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy szóstej przystapili do kolejnej (ostatniej ?) edycji sprawdzianu kompetencji. Wyniki otrzymamy pod koniec maja.

Chłopak, który nie boi się matematyki.

Ogłoszono wyniki etapu powiatowego Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego. Jan Izdebski został sklasyfikowany na pierwszym miejscu ex aequo z ośmioma uczniami z innych szkół z terenu powiatu. Każda z tych osób zdobyła po 24 pkt. Gratulacje!

PEGAZIK

Joanna Urbańska- wyróżnienie w eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego.

MISTRZOWIE GMINY BOLESŁAWIEC

Drużyna siatkarzy: Adrian Kura, Patryk Trębacz, Patryk Walicki, Konrad Lipiński, Jakub Kalina, Kamil Tur, Marek Wyskup

Babciu, Dziadku! Żyjcie nam sto lat!

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku, wyjątkowe daty w kalendarzu. Są one również bardzo ważnymi datami w kalendarzu naszej szkoły, co roku uroczyście obchodzonymi.

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Jana-Brzechwy-w-%C5%BBeliszowie-1431636353725044/?ref=hl

 

MISTRZOSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM

   Gra w tenisa stołowego wymaga od grającego zawodnika obok szybkości, zwinności,również dużej koncentracji. Umiejętność przewidywania każdej następnej akcji przeciwnika, ustawienie się blisko lub daleko od stołu, są to najważniejsze cechy każdego dobrego gracza. Oprócz tego trzeba umieć współgrać z kolegą z drużyny, gdyż poza grą indywidualną jest też gra podwójna, w której dwaj zawodnicy z drużyny grają razem przy stole. Wygrana w grze podwójnej decyduje o zwycięstwie drużyny.

  Dnia13 stycznia 2016 r. w sali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trzebieniu odbyły się Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali dwaj zawodnicy – Kamil Tur z klasy V i Kacper Gurniak z klasy VI. Nasi tenisiści w pierwszym spotkaniu ulegli drużynie gospodarzy, późniejszym zwycięzcom turnieju. Natomiast w drugim pokonali zespół z Kruszyna, dzięki czemu zapewnili sobie

w całym spotkaniu II miejsce.

Gratulacje za sportowy wynik dla obu naszych zawodników. Życzymy im dalszych sportowych sukcesów w przyszłości.

 

 

Nie jesteś sam

"Nie jesteś sam", to tytuł spektaklu, który zaprezentowali naszym uczniom artyści z krakowskiego Teatru Kurtyna. W przedstawieniu poruszono wiele tematów o charakterze profilaktycznym m.in. problematykę przyjaźni, funkcjonowania w rodzinie. Przede wszystkim przestrzegali widownię przed skutkami korzystania z dopalaczy i innych używek.

Bezpieczni uczniowie

Zespół w składzie: Kamila Czajka, Kamila Dudek i Krzysztof Turek zwyciężył w I Gminnym Konkursie pt. "BĄDŹ BEZPIECZNY" w ramach projektu "Bezpieczna +". Zawody organizowała SP w Dąbrowie.Opiekunem drużyny był Pan Aleksander Kłodnicki.

Lekcja historii z grupą Hegemon

Dnia  9 listopada 2015 r. nasza szkoła ponownie odwiedziła gościnne progi Biblioteki Gminnej
w Żeliszowie. Tym razem byliśmy uczestnikami żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę pokazową Hegemon, którą zaprosiła Pani Danuta Kędzierska.

https://youtu.be/8OCUwHztcOo

Kurs nauki pływania na półmetku.

.

Wizyta biskupa Marka Mendyka

W dniu 5 listopada 2015 r. gościliśmy w naszej szkole księdza biskupa Marka Mendyka.

Wizyta w Ministerstwie Edukacji Narodowej

Pan Arkadiusz Kruszelnicki reprezentował naszą szkołę podczas centralnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Warszawie.

Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej podczas ceremonii pasowania.

https://www.youtube.com/watch?v=r5NC-Kbx4gY

Dzień Ziemniaka

Relację z imprezy znajdziesz  w Wiadomościach lub Wieściach Gminnych

Zachęcamy do gry w rugby

Lekcja pokazowa rugby. Naszym gościem był reprezentant kraju, trener kadry młodzieżowej Pan Jakub Lisiewski

 

 

 

Wyniki sprawdzianu klasy VI

Poznaliśmy wyniki tegorocznego sprawdzianu kompetencji uczniów klasy VI. Jak wynika z informacji opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną ponownie mamy powody do zadowolenia z dobrze wykonanej pracy uczniów i nauczycieli, ponieważ we wszystkich diagnozowanych obszarach nasi uczniowie uzyskali rezultaty wyższe niż średnie wyniki w województwie i kraju.

Poziom

Wynik łączny

I części

                %

Język polski

       

    %

Matematyka

    

     %

Język

niemiecki

           %

Szkoła 68,4 75,1 61,1 71,1
Gmina Bolesławiec 66,3 72,7 59.4 66,8
Woj. dolnośląskie 66,1 72,7 59,1 70,9
Kraj 67 73 61 70

 

Rekrutacja uzupełniająca 2015/2016

Informujemy, że prowadzimy rekrutację uzupełniającą do oddziału przedszkolnego wyłącznie dla dzieci z rocznika 2011. Postępowanie rekrutacyjne zostanie przeprowadzone między 17 a 24 sierpnia 2015 r. Wnioski o przyjęcie dziecka można pobierać i składać w sekretariacie szkoły. Rodzice dzieci z rocznika 2011 będą o takiej możliwości informowani indywidualnie dodatkowo w formie pisemnej na przełomie maja i czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu dziecka decydować będą kryteria wynikające z ustawy o systemie oświaty oraz ustalone przez Radę Gminy Bolesławiec.

JAK SIĘ UCZYĆ?

Trening z zakresu doskonalenia umiejętności uczenia się i zapamiętywania przeprowadził dla naszych uczniów Pan Marek Szurawski.

UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ 2015

17 kwietnia 2015,   w konkursie zorganizowanym już po raz jedenasty w Państwowej Karkonoskiej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Troje uczniów z oddziału przedszkolnego:Tymon Dudek, Maja Kuczyńska i Dominika Lech, troje z klasy trzeciej: Kamila Dudek, Natalia Kura i Laura Okrasa oraz trójka czwartoklasistów: Kamila Czajka, Martyna Czuchraj i Krzysztof Turek.

ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK SIATKARSKICH DWÓJEK

W czwartek, 16 kwietnia 2015 r. nasza szkoła gościła drużyny siatkarskie chłopców z klas czwartych – „ dwójki”. Tego dnia w sali sportowej odbył się turniej, którego stawką był tytuł – Mistrzów Powiatu. Wzięło w nim udział sześć drużyn – mistrzów gmin powiatu bolesławieckiego. Nasi siatkarze zajęli w całym turnieju wysokie II miejsce i zostali pierwszy raz w swojej młodej karierze sportowej – Wicemistrzami Powiatu.

Powiatowy Turniej BRD

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Kura, Marcelina Czuchraj, Krzysztof Turek i Jakub Marciniak zajęła 4. miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do podium zbrakło zaledwie kilku punktów. Uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu przepisów o ruchu drogowym, pokonywali rowerowy tor przeszkód oraz wykonywali zadania na terenie "miasteczka rowerowego". Indywidualnie w ścisłej czołówce uplasował się Jakub Marciniak.Gratulujemy!

KONKURS PIOSENKI

10-go kwietnia uczennice naszej szkoły – Joanna Urbańska z klasy V oraz grupa z klasy III: Natalia Kura, Amelia Tobiasz, Kamila Dudek i Julia Mozgwa zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - lingwistyczne w I Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.

Mistrzowie z klasy IV

Kamil Tur, Patryk Walicki, Jakub Kalina i Marek Wyskup zajęli I miejsce w rozgrywanych dziś w naszej szkole Mistrzostwach Gminy Bolesławiec w piłce siatkowej. Brawo!

MODA W NIEMIECKIM WYDANIU

11-go marca grupa uczniów z klas piątej oraz szóstej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie już po raz trzeci brała udział w zajęciach języka niemieckiego odbywających się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir
w Bolesławcu w ramach projektu „Deutsch für die Grundschule”.

Nauka pływania

2 marca następna grupa uczniów ( klasa II oraz najstarsi uczniowie z klasy I) rozpocznie udział w zajęciach na basenie "ORKA" w Bolesławcu. W ramach programu "UMIEM PŁYWAĆ" przez 10   tygodni będziemy korzystać z pływalni w godz. 13:00- 14:30.

Wyjazd z basenu ok. godz. 14:50. Pierwsi wysiadają uczniowie w Suszkach, a nastepnie w Żeliszowie, Ustroniu i Starych Jaroszowicach.

Harmonogram zajęć
2,9,16,23,30 MARCA
13, 20, 27  KWIETNIA
4,11 MAJA

Siatkarze na podium!

Mistrzowie Gminy Bolesławiec w Piłce Siatkowej.

Szkolny Konkurs Recytatorski "Pegazik"

Komisja konkursowa w składzie - Panie: Mariola Tyc, Agnieszka Kamińska i Grażyna Ott po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła przyznać główne nagrody: Joannie Urbańskiej z kl. V, Dominice Wróblewskiej z kl. IV, Dominikowi Grabowemu z kl. VI oraz Nikodemowi Andrukiewiczowi z kl. IV. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym "Pegazika" w Kruszynie. Już teraz trzymamy za nich kciuki!

GMINNY TENIS STOŁOWY

 Uczniowie klasy VI – Michał Ambroży i Staszek w dniu 4 lutego 2015 r. uczestniczyli w Finale Mistrzostw Gminy w tenisie stołowym.. Nasi chłopcy zakończyli turniej – podobnie jak rok temu – na wysokim drugim miejscu, tuż za drużyną z Trzebienia, wyprzedzając zespoły z: Brzeźnika, Kraśnika Dolnego i Kruszyna.

Gratulujemy im ponownego zdobycia tytułu Wicemistrzów Gminy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w przyszłości

Dzień Babci i Dziadka

 

6 lutego uczniowie klas 0-III byli gospodarzami uroczystości, na którą zaprosili Babcie i Dziadków.

Zdjęcia w serwisie You Tube

Szkolne jasełka

18 grudnia uczniowie naszej szkoły wystąpili w jasełkach przygotowanych z myślą o społeczności lokalnej. Miło nam było gościć tak wiele osób. Radosnego Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2015 roku! Zobacz zdjęcia.

Czy nauczyli się pływać?

Klasa III zakończyła kurs nauki pływania organizowany w ramach projektu "Umiem pływać".

Ozdoby świąteczne

   Jak powstawały w naszej szkole stroiki i inne ozdoby możecie zobaczyć tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=oUlbvbOlLxM 

O naszej akcji możecie przeczytać również tutaj.

Kolejny sukces Joanny Urbańskiej

Joanna Urbańska zdobyła wyróżnienie w IX Powiatowym Konkursie Języka Polskiego dla Klas V Szkół Podstawowych " Z polszczyzną za pan brat". Gratulujemy!

Warsztaty profilaktyczne

28 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne, które z ramienia Ośrodka Psychoprofilaktyki
Nowa Perspektywa z Krakowa prowadziła Pani Dorota. Tematem spotkania były zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz reakcja na zachowania agresywne.

Była zabawa- ale się działo...

Kolorowe stroje, stoiska z wróżbami, sklepik ze smakołykami i wodzirej Łukasz, to tylko nieliczne atrakcje tegorocznej zabawy andrzejkowej. Więcej zdjęć zobaczycie na kanale You Tube oraz w albumie fotograficznym na szkolnej stronie internetowej.

Gościliśmy logopedę- Panią Dorotę Dąbrowską

26 listopada 2014 r. rodzice uczniów oraz nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Panią Dorotę Dąbrowską- logopedę, specjalistkę w zakresie pedagogiki specjalnej. Spotkanie zorganizowano wspólnie z Firmą Szkoleniowo- Doradczą Anna Szywała w ramach projektu "Nowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie bolesławieckim". Prezes firmy osobiście powitała uczestników spotkania.

Trening piłkarski Małych Mistrzów

 

W ramach projektu "Mały Mistrz" uczniowie klasy I i III uczestniczyli w treningu piłkarskim prowadzonym przez trenera UEFA B, wieloletniego zawodnika klubu BKS Bolesławiec, Pawła Rissmanna oraz Bartosza Kubicę z Centrum Odkrywania Młodych Talentów.

 

Narodowe Święto Niepodległości 2014

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas II-VI, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali inscenizację nawiązującą do najważniejszych wydarzeń w historii państwa polskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia tego programu we wtorek 18 listopada o godz. 16:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Szkolenie z piłki siatkowej

Bolesławieckie Towarzystwo Siatkarskie zaprasza na zajęcia sportowe z piłki siatkowej, organizowane dla uczniów klasa IV- VI naszej szkoły. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w  godz. 14.00 - 15.30

 

Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

16.10.2014 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele parafialnym w Żeliszowie z programem " Blask świętości". Wspólnie z przedstawicielami społeczności lokalnej uczciliśmy kolejną rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.

Pasowanie na ucznia

W trakcie obchodów Dnia Edukacji Narodowej dzieci z  klasy pierwszej zostały przyjęte w szergi braci uczniowskiej.

„UMIEM PŁYWAĆ”

Uczniowie klasy III rozpoczęli zajęcia na basenie  "ORKA" w Bolesławcu w ramach projektu "Umiem pływać".

Rada Rodziców zaprasza....

Rada Rodziców zaprasza do udziału w akcjach, które oprócz aspektów dydaktyczno-wychowawczych, pozwolą na pozyskanie środków finansowych na realizację zadań zaplanowanych na bieżący rok szkolny:

1. w każdy piątek ( począwszy od 3 października) proponujemy dzieciom zakup domowych wypieków,

2. wszyscy uczniowie oraz rodzice proszeni są o zbieranie żołędzi. Niebawem, bo już  w październiku ogłosimy termin zbiórki. Klasa, która zgromadzi najwięcej żołędzi ( w przeliczeniu na ucznia), otrzyma nagrodę.

Warsztaty w Wałbrzychu

W dniu 17 września przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych grupy "6RUN" ( Laura Kokosińska, Marcysia Czuchraj, Monika Czuchraj, Anna Maćkowiak, Aleksander Kłodnicki i Arkadiusz Kruszelnicki)  w ramach projektu "Szkoła Współpracy".  W trakcie spotkania uczestnicy doskonalili umiejętność rozpoznawania potrzeb szkoły oraz rozwiązywania  problemów.

Marsz Pamięci

 Arkadiusz Kruszelnicki, Klaudia Mozgwa, Daria Łytka i Szymon Petrus uczestniczyli  16 września 2014 r.  w Marszu Żywej Pamięci, którego celem było złożenie hołdu ofiarom sowieckiej agresji i okupacji. Marsz został zorganizowany przez Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesłąwcu oraz władze miasta Bolesławiec. Uczestnicy przemaszerowali od Rynku do Cmentarza Komunalnego pod pomnik „W HOŁDZIE POLSKIM MĘCZENNIKOM SYBERII ORAZ POMORDOWANYM W KATYNIU I ŁAGRACH.”

SZKOŁA WSPÓŁPRACY - DEBATA

W poniedziałek 15 września odbyła się debata na temat " Jaki jest stan współpracy w naszej szkole i co możemy zrobić, by rozwijać współpracę ". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich organów szkoły. Wypracowane propozycje rozwiązań zostaną przedstawione przez zespół "6RUN" podczas warsztatów w ramach projektu "Szkoła Współpracy".

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie
  Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec

 • (075)784 3293
  szkolazeliszow@wp.pl

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie
  Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec

 • (075)784 3293
  szkolazeliszow@wp.pl

Galeria zdjęć