• Jak zorganizować dziecku warunki do nauki w domu.

• Drogi uczniu pamiętaj, że nauka w domu wymaga ogromnej samodyscypliny

Planuj czas na naukę.

1. Naukę wpisz w kalendarz i traktuj ją jako priorytet.
          2. Spojrzyj na plan lekcji i realizuj swoją naukę według niego.
          3. Przygotuj sobie stanowisko pracy, zeszyty, książki, laptop, komputer czy tablet z dostępem do internetu.
          4. Odbierz i przeczytaj  wiadomości od swoich nauczycieli.
          5. Masz problem, nie rozumiesz danych treści - napisz do swojego nauczyciela przedmiotu.
          6. Wykonuj zadane polecenia i spokojnie czekaj na odpowiedź od nauczyciela.
          7. Masz pytania - napisz ponownie –  nauczyciel jest dostępny dla Ciebie w swoich godzinach pracy.
          8. Pamiętaj również, że na stronie internetowej szkoły umieszczane są potrzebne linki, przydatne materiały, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć przyswajane przez Ciebie treści.
          9. Możesz skontaktować się również ze swoim kolegą i razem przedyskutujecie dany problem ( on - line przez internet lub telefonicznie !).
          10. Skończ naukę o właściwej porze.
          11.  Odpocznij i z nową energią zacznij następny dzień.