• STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

• W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żeliszowie, od dnia 4 kwietnia 2024 r., wprowadziliśmy Standardy Ochrony Małoletnich. Jest to zbiór regulacji prawnych, opracowany na podstawie tzw. Ustawy Kamilka, w którym zawarto zasady i procedury przeciwdziałające krzywdzeniu dzieci, obowiązujące pracowników przedszkola, szkoły, małoletnich oraz ich rodziców

Główną inspiracją do stworzenia dokumentów były pblikacje Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (żródło: https://standardy.fdds.pl)

Standardy Ochrony Małoletnich w ZSP w Żeliszowie:

Standardy_ZSP_Zeliszow.pdf

Standardy Ochrony Małoletnich w ZSP w Żeliszowie (wersja skrócona dla małoletnich):

Standardy_wersja_dla_maloletnich.pdf

• Potrzebujesz pomocy? Zobacz, kto poza szkołą, jest gotów  Ci jej udzielić.

• Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
          • Od ponad 30 lat chronimy dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zapewniamy dzieciom i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczymy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że dziecko jest krzywdzone. Wspieramy i angażujemy rodziców by wychowywali dzieci z miłością i szacunkiem. Wpływamy na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy!

ul. Mazowiecka 12/25
            biuro@fdds.pl

• Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna oraz online
          • 800 100 100 to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.

e-mail: pomoc@800100100.pl

• Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Al. Jerozolimskie 155

infolinia 800 120 002

tel. do sekretariatu 22 666-10-36
            fax: 22 250-63-11
            e-mail: biuro@niebieskalinia.info

serkretariat czynny w godzinach:
            poniedziałek-piątek 8.00 - 16.00

Konsultacje w sprawie przemocy prowadzimy wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem infolinii 800 120 002, mejlową pod adresem niebieskalinia@niebieskalinia.info lub listowną pod adresem Al. Jerozolimskie 155 02-326 Warszawa.

Nie prowadzimy spotkań indywidualnych.

• Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
          • Złość? Smutek? Lęk? Z nami możesz porozmawiać o wszystkim!

Telefon działa codziennie – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę!

Nasze rozmowy i korespondencja jest poufna. To znaczy, że nie powiemy nikomu o tym, o czym rozmawiamy.

W sytuacji zagrożenia Twojego życia lub zdrowia skontaktujemy się z osobami, które zadbają o Twoje bezpieczeństwo.

• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka
          • Zasady działania Dziecięcego Telefon Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka 800 12 12 12

Anonimowy
            Gdy dzwonisz do Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka, możesz czuć się pewnie wiedząc, że rozmowa jest całkowicie anonimowa. Nie musisz podawać swojego imienia ani żadnych innych szczegółów osobistych. Naszym priorytetem jest zapewnienie ci bezpiecznego i poufnego miejsca do wyrażania swoich myśli i uczuć.
            Bezpłatny
            Nie musisz się martwić o koszty rozmowy z nami. Nasza usługa jest całkowicie bezpłatna. Chcemy, aby nasz telefon zaufania był dostępny dla każdego_ej z Was.
            Całodobowy
            Niezależnie od tego, czy czujesz potrzebę rozmowy o poranku, w południe czy w nocy, nasz telefon zaufania jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie ma ograniczeń czasowych ani dni wolnych. Jesteśmy tu dla ciebie w każdym momencie, gdy tylko potrzebujesz wsparcia.
            Dyskretny
            Rozmowy, które prowadzisz z naszymi konsultantami są całkowicie poufne. Nie będziemy udostępniać żadnych informacji o tobie ani o twojej rozmowie osobom trzecim bez twojej zgody. Możesz czuć się swobodnie wyrażając swoje emocje i myśli, wiedząc, że są bezpieczne i chronione.