Szkolenie nauczycieli w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych uczniów

W ramach realizacji projektu „Szkolenie nauczycieli w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych uczniów” zostanie przeszkolonych ponad 1000 nauczycieli z 277 szkół/placówek z terenu województwa dolnośląskiego w różnych formach: kursach doskonalących, warsztatach, zajęciach laboratoryjnych, konferencjach i seminariach. Wsparcie obejmie 75% nauczycieli z obszarów wiejskich oraz wiejsko-miejskich. Zgodnie z założeniem projektu około 500 osób stanowić będą nauczyciele w wieku 45+. Wybór grup docelowych uzasadniony jest koniecznością przygotowania nauczycieli do wykorzystywania w procesie kształcenia nowoczesnych metod i technologii. Szkolenia będą odbywać się w ośrodkach Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej, we: Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Legnicy oraz w pracowniach przyrodniczych we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy, a także na Georg August Universität Göttingen (partnera w projekcie). Do przeprowadzenia szkoleń zostaną wykorzystane 4 mobilne piętnastostanowiskowe pracownie komputerowe oraz zestawy interaktywne.