Twórcze Lato w Powiecie Bolesławieckim

W dniach od 5 do 9 sierpnia 2013 r. w Żeliszowie odbywały się zajęcia dla młodzieży w ramach akcji „Twórcze Lato w Powiecie Bolesławieckim”. Projekt został opracowany przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu i Młodzieżowy Dom Kultury      im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy                  w Żeliszowie została zaproszona do współpracy w charakterze partnera. Do realizacji zadania włączyła się również Pani Danuta Kędzierska z Biblioteki Publicznej przy Domu Ludowym w Żeliszowie. Zajęcia miały charakter otwarty i adresowane były do wszystkich chętnych- dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości. W trakcie tygodniowych spotkań  wolontariusze z czterech krajów:  Davit Grigoryan (Armenia),  Irakli Dobadzishvili (Gruzja),  Sofi Ponto Sosa (Hiszpania) oraz Ivana Denora (Włochy) organizowali gry        i zabawy sportowe oraz zajęcia artystyczne. Wszystkie przygotowane formy miały na celu umożliwienie uczestnikom spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny i bezpieczny. Była to również niepowtarzalna okazja do poznania osób z różnych stron świata  i odmiennych kultur.

Podsumowaniem warsztatów były prezentacje przygotowane przez zagranicznych wolontariuszy, z których młodzież mogła czerpać wiedzę o krajach ich  pochodzenia.

Na sprawnym przepływem informacji i właściwą komunikacją czuwały tłumaczki – Karolina Michalczyk oraz Karolina Bauer. W zajęciach wzięło udział łącznie 75 uczestników.

W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie       oraz wszystkich uczestników  warsztatów składam serdeczne podziękowania pomysłodawcom i organizatorom  akcji „Twórcze Lato w Powiecie Bolesławieckim”  za umożliwienie nam udziału w tak nietypowej i nowatorskiej formie zajęć wakacyjnych.