Projekt realizowany jest na podstawie Uchwały nr 2781/IV/12 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 27 sierpnia 2012r. w sprawie określenia zasad realizacji Projektu systemowego pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli z obszarów wiejskich Dolnego Śląska w zakresie innowacyjnych metod nauczania w obszarach ICT i nauk matematyczno-przyrodniczych”, w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.4. Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Termin realizacji

Projekt realizowany jest w okresie od 01 IX 2012r. do 31 VIII 2014r.  Kursy realizowane będą w okresie od IX 2012r. do VI 2014r.

Cel główny Projektu

Celem głównym Projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów z obszarów wiejskich Dolnego Śląska w zakresie nauczania przedmiotów matematyczno – przyrodniczych z wykorzystaniem ICT.