Szkolny Zespół ds. TIK Legalne i bezpłatne oprogramowanie Kompendium wiedzy na temat praw autorskich Szkolny Kodeks TIK O bezpieczeństwie w sieci

TIK w szkole

Szkolny Kodeks TIK

Kodeks TIK
w Szkole Podstawowej
im. Jana Brzechwy w Żeliszowie

1. Wykorzystujemy  technologię informacyjno – komunikacyjną na zajęciach lekcyjnych do celów edukacyjnych.

2. Szanujemy szkolne narzędzia TIK, używamy ich zgodnie z przeznaczeniem.
  3. Wszelkie awarie i uszkodzenia sprzętu elektronicznego natychmiast zgłaszamy nauczycielowi prowadzącemu zajęcia.
  4. Korzystamy wyłącznie z legalnego oprogramowania.
  5. Korzystamy z wiarygodnych i bezpiecznych zasobów internetowych. Informacje uzyskane w Sieci konfrontujemy z wiadomościami z innych źródeł (podręczniki, prasa, biuletyny,

materiały biblioteczne itp.)
  6. Przestrzegamy praw autorskich.
  7. Nie instalujemy samodzielnie żadnych programów.
  8. Podczas zajęć lekcyjnych dozwolone jest używanie prywatnych nośników danych po wcześniejszym uzgodnieniu  z nauczycielem.
  9. Nie zmieniamy ustawień wewnętrznych ustalonych przez administratora.
10. Korzystamy z oprogramowania antywirusowego.
11. Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa w Sieci – nie podajemy danych osobowych, loginów, haseł, zdjęć, poufnych informacji.
12. Nie stosujemy cyberprzemocy.
13. W szkole nie korzystamy z telefonów komórkowych podczas lekcji.
14. Nie fotografujemy i nie nagrywamy innych bez ich zgody.
15. Po skończonej pracy wyłączamy i zamykamy laptopy, komputery.
16. Nauczyciele proponują uczniom korzystanie z zasobów Internetu, programów, filmów ułatwiających uczenie się. Zapraszają uczniów do współpracy w ich wyborze.
17. W naszej szkole dążymy do tego, aby ze sprzętu komputerowego korzystali nauczyciele wszystkich przedmiotów.
18. Nauczyciele, rodzice i uczniowie komunikują się za pomocą platformy edukacyjnej Fronter i e-dziennika.
19. Rozpowszechniamy TIK wśród rodziców i osób starszych.