• Plan pracy na rok szkolny 2018/2019

•                                                                                    PLAN PRACY

1.  Z przyjemnością informujemy, że pierwszym działaniem Rady w celu pozyskania środków finansowych będą wykonane przez rodziców i dzieci stroiki na groby, na uroczystość Wszystkich Świętych. Stroiki zrobione przez nas będą sprzedawane w niedzielę 14, 21 i 28 października, przy kościołach w Żeliszowie i Starych Jaroszowicach, po każdej Mszy Św. Serdecznie dziękujemy naszemu Proboszczowi, za pomoc w  organizacji tej sprzedaży.

Zachęcamy wszystkich rodziców do czynnego udziału, zarówno w "produkcji" stroików, ich sprzedaży, a także kupna naszych dzieł :)) Pierwsze, pilotażowe spotkanie już się odbyło. Wykonane przez nas stroiki powędrowały do Bolesławca :)

Kolejne spotkanie w celu wykonania następnej partii stroików (gdzie zapraszamy wszystkich chętnych), odbędzie się w piątek 12.X.2018r. o godz. 16.00 w naszej tymczasowej pracowni w Żeliszowie nr 105a. Szczegółowe informacje uzyskacie Drodzy Rodzice pod numerami telefonów klasowych delegatów do Rady.

Dzwońcie śmiało!

2.  Rada Rodziców ogłasza wielką akcję zbiórki makulatury.  Prosimy aby wszyscy chętni odkładali w domach niepotrzebną już makulaturę. Wiosną, gdy pogoda na to pozwoli (termin podamy w późniejszym terminie), do każdego domu dojedzie auto i odbierze zebraną makulaturę. Żadne dziecko i żaden rodzic nie musi nic dzwigać. Wystarczy tylko odkładać na bok :) Całkowity dochód ze sprzedaży zebranej makulatury, oczywiście zostanie przekazany na potrzeby naszych dzieci.

3.  Z przyjemnością informujemy, że ogłaszamy Wielki Kiermasz Książki w Szkole pod hasłem : "Podaruj książce nowe życie".

Prosimy, aby dzieci przynosiły do p. Agaty Jasińskiej niepotrzebne w domu książki. Mogą to być książki naszych dzieci (bajki, lektury, poradniki), ale także książki rodziców :) Zebrane w ten sposób, będą sprzedawane za symboliczną kwotę w co drugi piątek na długiej przerwie, oraz przed każdym zebraniem rodziców w szkole. Całkowity zysk ze sprzedaży przeznaczony zostanie na nagrody dla dzieci w różnego rodzaju konkursach. Zachęcamy do udziału w akcji. Długie, zimowe wieczory można przecież przyjemnie spędzić na wspólnym czytaniu z dzieckiem :)

4.  Rada Rodziców, oprócz tradycyjnego stypendium dla najlepszych uczniów, postanowiła w tym roku ufundować nagrody rzeczowe (i nie będą to książki :)) dla dzieci, które zdecydowanie poprawiły swoje wyniki w nauce w porównaniu z rokiem poprzednim. W każdej klasie wyróżniony zostanie jeden uczeń, którego wskaże wychowawca klasy. Brana pod uwagę będzie średnia ocen, a także zdecydowane podniesienie umiejętności dziecka np. z matematyki. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta będzie motywacją do pracy dla dzieci, które nie mogą konkurować z najlepszymi uczniami, a pracują równie ciężko. Te dzieci także zasługują na uznanie!

5.  Informujemy, że ruszamy z akcją "Kącika Pomocy Wzajemnej". Odbędzie się to w formie krótkich ogłoszeń, zamieszczanych w zakładce OGŁOSZENIA.  Akcja skierowana jest do rodziców, którzy nieodpłatnie (lub za niewielką kwotę) mają do oddania rzeczy związane z naszymi dziećmi. Mogą to być np. odzież, obuwie, tornistry, art. szkolne, zabawki, meble itp. Słowem... wszystko, co związane z naszymi dziećmi.  Często zdarza się tak, że kurtka kilka razy założona, na następny rok jest za mała na nasze dziecko. Oddajmy ją lub sprzedajmy za pomocą strony Rady Rodziców.  Jeśli pomysł Wam się spodoba, rozszerzymy działalność bloku ogłoszeniowego.

Ogłoszenia należy wysyłać smsem pod nr tel. 605 45 25 40 (krótka treść ogłoszenia i tel. kontaktowy). W możliwie najkrótszym czasie zostaną zamieszczone na naszej stronie.

opr. Anna Haniszewska