Nawigacja

 • Podróże Małego Księcia - Obrazek 1     Podróże Małego Księcia - Obrazek 2      Podróże Małego Księcia - Obrazek 3

       5 marca 2018 roku uczniowie klas IV-VII wzięli udział w pierwszym etapie szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Podróże Małego Księcia”. Projekt ten będzie realizowany od marca do czerwca 2018 r. pod czujnym okiem koordynatorek Marty Butrymowicz i Agaty Jasińskiej, a jego główne cele to m.in. doskonalenie umiejętności pracy w grupie, kształcenie umiejętności wywiązywania się z podjętych działań, poznanie tajników gry aktorskiej, pogłębienie wiedzy z literatury, stosowanie różnych technik informacyjnych, interpretowanie tekstu, rozwijanie zdolności plastycznych, bogacenie słownictwa, kształcenie umiejętności redagowania różnych form wypowiedzi, nawiązanie przyjaźni i koleżeństwa z uczniami innych klas, rozwiązywanie problemów w sposób twórczy.

  Uczniowie klas IV-VII będą mieli możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami w takich przedsięwzięciach jak: konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o lekturze, dyktando ortograficzne oraz warsztaty teatralne zwieńczone spektaklem opartym na motywach „Małego Księcia”.

                                                                            Agata Jasińska

 • Słodkie tańce - Obrazek 1        Słodkie tańce - Obrazek 2         Słodkie tańce - Obrazek 3

     Piątkowe spotkanie muzyczne z artystkami  Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze nosiło tytuł „Słodkie tańce”. Dzieci przypomniały sobie polskie tańce narodowe: krakowiaka, poloneza, kujawiaka, oberka oraz ich metrum.  Wszyscy też już wiedzą co to znaczy, że utwór jest w skali molowej lub durowej.  Chętni uczniowie   nauczyli  się i zatańczyli przed publicznością „chodzonego”. Tak kiedyś był nazywany polonez.

  Prowadząca opowiadała o wielkim  polskim etnografie Oskarze Kolbergu.  Kolberg jako pierwszy badacz zebrał i usystematyzował polską kulturę ludową, dzieląc ją według regionów.

  Wszystkim bardzo spodobał się  instrument muzyczny podobny do skrzypiec – altówka.Na koniec spotkania Pani przypomniała nam o zbliżających się Świętach Wielkanocnych i związanych z nimi tradycjach.

  Jak zwykle ta muzyczna lekcja podobała się wszystkim. Już czekamy na następne spotkanie.

   

   

     

   

  Mariola Tyc

 • MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW - Obrazek 1   MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW - Obrazek 2    MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW - Obrazek 3

     Po udanym starcie w Mistrzostwach Gminy kolejnym etapem rozgrywek naszych reprezentantów szkoły w tenisie stołowym chłopców z klasy VII były Mistrzostwa Powiatu w tej grze. Skład naszej drużyny stanowili: Jakub Kalina, Kamil Tur i Marek Wyskup.

  Zawody te rozegrane zostały dnia 21 lutego 2018 r. Miejscem rozgrywek była sala sportowa Gimnazjum Samorządowego w Iwinach. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny powiatu stanęło 5 zespołów. Każdy zespół miał do rozegrania po cztery spotkania, grano „każdy z każdym”. Nasi zawodnicy z rozegranych czterech meczów dwa wygrali, w dwóch następnych musieli uznać wyższość przeciwników. W sumie w całym turnieju zajęli wysokie – III miejsce, nieznacznie ulegając kolegom ze Świętoszowa w walce o II miejsce. Gratulacje za ambitną i sportową walkę oraz powodzenia w dalszych startach.

   

   

  Aleksander Kłodnicki 

 • KIBICOWALIŚMY NASZYM - Obrazek 1   KIBICOWALIŚMY NASZYM - Obrazek 2    KIBICOWALIŚMY NASZYM - Obrazek 3

     Piłka siatkowa cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Spotkania drużyn zwłaszcza tych lokalnych, zawsze przyciągają na hale sportowe rzesze wiernych kibiców. Do grona sympatyków tej gry sportowej, jaką jest siatkówka, zaliczyć można również młodzież naszej szkoły. W minioną sobotę –17 lutego 2018 r. piętnastu uczniów naszej szkoły obserwowało przebieg 21 kolejki PlusLigi mężczyzn pomiędzy zespołami: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów. Oba zespoły plasują się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn siatkarskich

  w Polsce. Nasi kibice z wielkim zainteresowaniem przyglądali się całemu spotkaniu począwszy od rozgrzewki, powitania obu drużyn, prezentacji wszystkich zawodników, trenerów oraz sędziów. Mecz był pokazem umiejętności siatkarskich obu zespołów. Walczono o każdy punkt dla swojej drużyny. Nasi uczniowie z wielką uwagą przypatrywali się poszczególnym elementom technicznym znanym każdemu siatkarzowi, a więc: różnorodnej zagrywce, przyjęciu pierwszych piłek, rozegraniu i zbiciu piłki w wyskoku. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Bełchatowa, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano byłego reprezentanta Polski i kapitana drużyny gości – Mariusza Wlazłego. Zakończeniem sportowego spotkania były pamiątkowe zdjęcia wszystkich uczestników tego mile spędzonego sobotniego popołudnia.

  Z niecierpliwością czekać będziemy na następny wyjazd.

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 • WYBÓR NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO UCZNIA I UCZENNICY

   

  14 lutego Samorząd Uczniowski przeprowadził wyjątkowy konkurs. Polegał on na wybraniu najsympatyczniejszego ucznia i uczennicy naszej szkoły. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie. Najwięcej głosów uzyskali Amelia Tobiasz kl.6 i Łukasz Szymański kl.5, zdobywając tym samym zaszczytne tytuły. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody i liczne brawa od kolegów.
  Serdecznie gratulujemy!!!

  Beata Adamus 
   

 • Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - Obrazek 1     Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - Obrazek 2

   Dnia 8 lutego 2018 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Gminny „Konkurs Piosenki Obcojęzycznej”. Naszą Szkołę zaprezentowały dwie  solistki: Natalia Kura (kl. VI), Maria Lasak (kl. IV) oraz zespół wokalny w składzie: Bartosz Sołowiej (kl. VII), Amelia Tobiasz (kl. VI), Łukasz Szymański (kl. V) oraz Dominika Lech (kl. III).

  Młodzi artyści z naszej szkoły zaśpiewali piosenki w języku niemieckim oraz angielskim. Został wyróżniony zespół, który zaprezentował się wyjątkowo w piosence pt. „In der Weihnachtsbäckerei”.
  Występ naszych uczniów spotkał się z dużym aplauzem publiczności, mimo wielkiej tremy uczniowie zaśpiewali wybrane przez siebie utwory profesjonalnie z emocjonalnym zaangażowaniem. Gratulujemy!

   

  Aleksandra Czerniak

 •  

  Zabawa Karnawałowa - Obrazek 1     Zabawa Karnawałowa - Obrazek 2    Zabawa Karnawałowa - Obrazek 3

  "W karnawale, w karnawale,

  wybieramy się na bale.

  Dookoła przebierańcy,

  każdy śpiewa, każdy tańczy.”


  12 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której z wielką chęcią uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w magiczną salę balową, pełną wróżek, księżniczek i innych bajkowych postaci. Czasami trudno było się zorientować, kto kryje się pod danym przebraniem.Wszyscy  uczniowie bawili się doskonale przy dźwiękach ulubionych przebojów. Przerwy umilał słodki poczęstunek i pyszne kanapki, przygotowane przez mamy naszych uczniów. Nie mogło również zabraknąć ekscytujących konkursów i zabaw muzycznych. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez  Samorząd Uczniowski, a największym zainteresowaniem cieszyły się tzw. gorące krzesła. Nad przebiegiem uroczystości czuwało całe Grono Pedagogiczne, pod przewodnictwem p. dyrektora  Arkadiusza Kruszelnickiego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Beaty Adamus. Po godzinie 13 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.
   

  Opracowała: Beata Adamus

 •    Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1    Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 2    Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 3

   Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu  każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę.

   Bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, poczyta książkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta?

  Dlatego nikomu nie trzeba przypominać, jak ważne są  obchody święta Babci i Dziadka. Są to dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.

  2 lutego, o godzinie 10.30 w Sali Ludowej uczniowie klasy I, II i III gościli swoich Dziadków. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci brały udział  w turnieju telewizyjnym pt.  „Babcia i Dziadziuś roku”. Prowadzący zadawali pytania, wnuczęta odpowiadały zdobywając punkty. Oczywiście teleturniej zakończył się remisem.

  Wnuczęta wiedziały, co dziadek jada na śniadania, kto ma najwięcej książek i z kim najlepiej czują się dziadkowie. Oczywiście z wnukami!

  Uczniowie klasy I pięknie zaśpiewali piosenkę pt. „Babcia w kapciach”. Trzecioklasiści brawurowo 

  wykonali piosenkę pt. „Moja babcia lubi jazz”, a uczniowie z drugiej klasy zaśpiewali i zatańczyli cza-czę w piosence pt. „Cza-cza dla babci i dziadka” przy  akompaniamencie trzecioklasistów.

  Po odśpiewaniu „Sto lat”, wnuczęta obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi prezentami. Dziadkowie dumnie nosili krawaty wykonane przez drugoklasistów.

  W czasie poczęstunku dziadkowie ze swoimi wnukami wykonywali piękne „drzewka szczęścia” z przygotowanych materiałów. Na zakończenie zorganizowano wystawę prac. Prezentowały się wspaniale!

  To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny udowodniły nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

  Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

   

  Mariola Tyc

 • Warsztaty profilaktyczne „Kiedy dotyk rani” - Obrazek 1     Warsztaty profilaktyczne „Kiedy dotyk rani” - Obrazek 2    Warsztaty profilaktyczne „Kiedy dotyk rani” - Obrazek 3

   

       31 stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych profilaktyce przemocy i wykorzystywania seksualnego.

  Akcja profilaktyczna zatytułowana „GADKI”,  w której wzięliśmy udział ma na celu pomóc dzieciom rozpoznać zagrożenie, przybliżyć pojęcia „dobry i zły dotyk”, „dobra i zła tajemnica” oraz nauczyć właściwego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych i naruszających granice cielesności. 

   

  Katarzyna Matoryn

 • PONOWNIE NAJLEPSI W GMINIE - Obrazek 1    PONOWNIE NAJLEPSI W GMINIE - Obrazek 2   PONOWNIE NAJLEPSI W GMINIE - Obrazek 3

         Miesiące styczeń i luty są tym okresem, w którym corocznie rozpoczyna się szkolna liga siatkarska szkół podstawowych. W tym roku nowy sezon w tej grze zainaugurowali chłopcy z klasy VII. Jako reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy w piłce siatkowej sześcioosobowej.

  Turniej ten odbył się dnia 11 stycznia 2018 r., a miejscem spotkania drużyn z terenu naszej gminy była sala sportowa Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym. Nasi siatkarze po raz kolejny stanęli do rywalizacji, broniąc po raz czwarty tytułu Mistrzów Gminy w tej niełatwej, ale widowiskowej grze sportowej, jaką jest siatkówka. W zawodach tych wzięło udział sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy. Po wygranych dwóch meczach i zajęciu I miejsca w swojej grupie, nasi zawodnicy w następnym spotkaniu półfinałowym pokonali zespół gospodarzy. W walce o I miejsce czekał na nich zespół z Brzeźnika. Tu, podobnie jak we wszystkich do tej pory spotkaniach, wygrali w dwóch setach, zajmując I miejsce w całym turnieju.

  Gratulacje za sportową walkę dla całej drużyny. Czekamy na kolejne sukcesy z udziałem naszej reprezentacji.

  Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Kalina, Adrian Kura, Konrad Lipiński, Alan Piekarz, Patryk Trębacz, Kamil Tur, Patryk Walicki.

   

  Aleksander Kłodnicki

   

 • Jasełka - Obrazek 1      Jasełka - Obrazek 2     Jasełka - Obrazek 3

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych Jasełkami.

  W piątek 22 grudnia  2017 r. w  Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żeliszowie odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas II- VI pod kierunkiem pani Beaty Adamus. To wydarzenie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki wykonane przez chórek aniołków.

  Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i nauczycielami. Kolejne scenki ukazywały: spotkanie z diabłami oraz pasterzy, którzy od Aniołów dowiedzieli się o narodzinach Jezusa i z darami udali się do Betlejem. Do stajenki betlejemskiej oprócz pasterzy, królów przybyły też dzieci, które przyniosły nowo narodzonemu Dzieciątku swoje piękne serca. Rodzice, nauczyciele i uczniowie radośnie podziękowali oklaskami występującym w  jasełkach aktorom. To przedstawienie wprowadziło wszystkich w klimat magicznych świąt.

  Na zakończenie życzenia złożył pan dyrektor Arkadiusz Kruszelnicki ,a pani Beata Adamus nagrodziła wszystkich laureatów olimpiady wiedzy o Janie Pawle II. Wszyscy usiedli do stołu, aby wspólnie zjeść wigilijny  barszczyk.

                                                                                            Beata Adamus

 •   Lekcja otwarta w klasie I - Obrazek 1  Lekcja otwarta w klasie I - Obrazek 2     Lekcja otwarta w klasie I - Obrazek 3              

  13 grudnia uczniowie klasy pierwszej gościli swoich rodziców podczas zajęć otwartych poświęconych tradycjom Bożego Narodzenia w Polsce.

  W pierwszej części tej nietypowej lekcji rozmawialiśmy o zwyczajach i obrzędach związanych ze świętami, dowiedzieliśmy się, skąd i kiedy dotarł do naszego kraju zwyczaj ubierania choinki. Pierwszaki zapamiętały nawet tak trudny wyraz, jak „podłaźniczka” (starsza siostra choinki) i wspaniale odpowiedziały na pytania „quizu bożonarodzeniowego”.

  Następnie, wspólnie z miłymi gośćmi, zajęliśmy się przygotowaniem ozdób na nasze klasowe świąteczne drzewko. Udekorowaliśmy je piernikami upieczonymi przez mamy, cytrusami, orzechami oraz własnoręcznie wykonanymi bombkami i łańcuchami. Efekt zadowolił wszystkich!!!

  Przy pięknie ubranej choince nie zabrakło oczywiście życzeń oraz wspólnego kolędowania. Wesołych świąt!

   

  Katarzyna Matoryn

 • Dzień Otwarty w przedszkolu - Obrazek 1                       Dzień Otwarty w przedszkolu - Obrazek 2

  W dniu 12 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Odwiedziły nas dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola. Zapoznały się z salą, poznały wychowawczynie oraz przyszłych kolegów i koleżanki. Chętnie wzięły udział w zajęciach integracyjnych, plastycznych, muzycznych i ruchowych. Temat przewodni zajęć - „Woda to cenny dar „ uświadomił najmłodszym podopiecznym jaką rolę odgrywa woda w życiu człowieka oraz jak ważne jest jej oszczędzanie. Poznając właściwości wody dzieci przeniosły się w świat eksperymentów i magii. Doświadczenia wywarły ogromne wrażenia i na pewno zostaną zapamiętane na długo. Ogromnie podobały się także zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Udział w zajęciach dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że w naszym przedszkolu nie można się nudzić.

 • Szlachetna Paczka - Obrazek 1     Szlachetna Paczka - Obrazek 2    Szlachetna Paczka - Obrazek 3     

  Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji  charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Nie tylko uczniowie, ale również rodzice oraz pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zaangażowali się w pomoc dla potrzebującej rodziny – samotnej matki wychowującej dwójkę dzieci.  Z tej okazji zorganizowany został również kiermasz ciasteczek z którego dochód przeznaczony został na zakup prezentów dla rodziny.  Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się przygotować 18 dużych paczek z najważniejszymi produktami, takimi jak: żywność, odzież, środki czystości, artykuły papiernicze.
  Każdy z domowników otrzymał również  specjalne upominki.

  W podziękowaniu za pomoc otrzymaliśmy dyplom uznania  
  za zorganizowanie „Szlachetnej Paczki”.

  Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli akcję!

   

  Aleksandra Czerniak

 • PONOWNI MISTRZOWIE GMINY - Obrazek 1   PONOWNI MISTRZOWIE GMINY - Obrazek 2   PONOWNI MISTRZOWIE GMINY - Obrazek 3

   

     Kolejnym „sportem rakietowym” w jakim brali udział nasi uczniowie był tenis stołowy. Dnia 7 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Trzebieniu odbyły się Mistrzostwa Gminy w tej popularnej grze sportowej. Szkołę naszą reprezentowało dwoje uczniów z klasy VII – Jakub Kalina i Kamil Tur. Do walki o tytuł drużynowych Mistrzów Gminy stanęły cztery zespoły. Każda drużyna miała do rozegrania po trzy spotkania, a o zwycięstwie zespołu decydowała wygrana w dwóch meczach. Nasi zawodnicy pewnie wygrali dwa pierwsze swoje spotkania. Do zwycięstwa pozostała im jeszcze gra w finale z drużyną z Brzeźnika, którą pokonali w trzecim decydującym o wyniku całego turnieju meczu w grze podwójnej, czyli „deblu”.

  Obronili tym samym tytuł Mistrzów Gminy z roku poprzedniego. Czeka ich teraz start w Mistrzostwach Powiatu. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy im dalszych sukcesów sportowych.

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 •    Mikołajki w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Żeliszowie - Obrazek 1   Mikołajki w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Żeliszowie - Obrazek 2

  Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas wyjątkowy  klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

  W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani MIKOŁAJA, czyli uczniowie klas 5-7 zaprosili  wszystkie dzieci do wysłuchania inscenizacji na temat św. Mikołaja. Po wysłuchaniu  krótkiego przedstawienia odbyły się zawody mikołajkowe, śmiechu było co nie miara. W tych konkurencjach nie było przegranych tylko sami zwycięzcy .

                                                          Beata Adamus

 • " Żeliszów - wierny swoim korzeniom"

  " Żeliszów - wierny swoim korzeniom" - Obrazek 1     " Żeliszów - wierny swoim korzeniom" - Obrazek 2     " Żeliszów - wierny swoim korzeniom" - Obrazek 3

       5 grudnia w Domu Ludowym odbyło się spotkanie uczniów klas IV, V i VI z  panem  Sebastianem Zielonką - autorem książki o Żeliszowie, historykiem i podróżnikiem. To była niezwykła lekcja historii, ponieważ dotyczyła miejsc najbliższych uczniom. Autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o początkach naszej malowniczej miejscowości, która została założona jeszcze w średniowieczu, a przed II wojną światową nosiła nazwę  Gierstdorf . Do tego czasu były to ziemie zamieszkiwane przez Niemców. Po II wojnie Żeliszów stał się ojczyzną kresowiaków z Maksymówki. W tamtych czasach szkoła liczyła pięć klas i tylko dwa pomieszczenia.

  Właśnie o takich i innych ciekawostkach mówił pan Sebastian, a uczniowie z zapartym tchem słuchali ciekawych opowieści, które były urozmaicone prezentacją multimedialną oraz warsztatami. Zadawali również mnóstwo pytań, których spora część dotyczyła …  oczywiście Perły Żeliszowa.

  Z całą pewnością można powiedzieć, że była to niezapomniana lekcja historii, co było widać po zaciekawieniu i zaangażowaniu uczniów podczas spotkania.

  Marta Butrymowicz

 • Spotkanie autorskie - Obrazek 1     Spotkanie autorskie - Obrazek 2    Spotkanie autorskie - Obrazek 3

       W pierwszy grudniowy piątek miesiąca uczniowie klas IV – VII spotkali się z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Arkadiuszem Niemirskim, który w niezwykle barwny sposób opowiedział o swojej twórczości i zainteresowaniach. Okazuje się, że artysta nie skupia się tylko na jednej dziedzinie sztuki. Oprócz pisania książek ma w swoim dorobku przeszłość kabaretową, co wpłynęło na atmosferę spotkania i doskonały kontakt z publicznością, nawet tak wymagającą jak uczniowie naszej szkoły. Poza tym interesuje się również muzyką, szczególnie rockiem progresywnym w wydaniu klasyków tego gatunku, o czym możemy przeczytać w czasopismach „Tylko Rock” i „Teraz Rock”.

  Dzięki prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez autora i okraszonej energetyzującą muzyką, uczniowie poznali sylwetki najsłynniejszych detektywów i ich twórców, a także dorobek literacki samego  pana Arkadiusza – od serii poświęconej kultowemu już Panu Samochodzikowi, po ostatnie powieści „Dziennik grzesznika” i „Pasztetowe wakacje”. Zwłaszcza te ostatnie utwory zostały szerzej zaprezentowane przez autora, jednak nie w typowy sposób, polegający na klasycznym odczytaniu fragmentów książki, a w formie niezwykle dynamicznych zwiastunów filmowych.

  Z całą pewnością można stwierdzić, że piątkowe spotkanie było jedyne w swoim rodzaju, a pan Arkadiusz Niemirski to postać barwna i niejednoznaczna.

  Agata Jasińska

 • Zabawa andrzejkowa przedszkolaków - Obrazek 1  Zabawa andrzejkowa przedszkolaków - Obrazek 2

   

  W czwartek (30.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci przebijały szpilką serca z imionami, losowały kolorowe kartki by dowiedzieć się, co niedługo ich czeka. Bawiły się w "kubeczki" i odkrywały: pieniążek oznaczający bogactwo, pierścionek - małżeństwo, różaniec- ciągłe modlitwy.

  Rzucały pieniążkiem do magicznej misy z wodą, aby spełniły się ich marzenia. Dzięki wróżbie z butów uczestnicy zabawy mogli poznać osobę, która najszybciej weźmie ślub. Dzieci losowały kulki z wody, w których ukryta była dla nich przepowiednia.

  Tańcom i zabawom nie było końca. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

  Jagoda Depka

 • Zbiórka dla schroniska

  Zbiórka dla schroniska - Obrazek 1     Zbiórka dla schroniska - Obrazek 2     Zbiórka dla schroniska - Obrazek 3

       W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązując się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie - są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. O takich trudnych doświadczeniach opowiadała nam pani kierownik schroniska w Dłużynie Górnej. Odwiedziła nas 23 listopada wraz ze swoją pracownicą i … mieszkańcem schroniska – psem Nietoperzem. Pani kierownik przywiozła nam podziękowania za zbiórkę i odebrała dary. Zachęcała również do odwiedzin schroniska.

              Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk. Cieszymy się, że poruszyliśmy Wasze serca!

              Zachęcamy również do adopcji piesków i kotków ze schronisk.

   

   

  Marta Butrymowicz

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie
  Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec

 • (075)784 3293
  szkolazeliszow@wp.pl

Galeria zdjęć