Nawigacja

 • PIŁKARZE NOŻNI NAJLEPSI W GMINIE - Obrazek 1    PIŁKARZE NOŻNI NAJLEPSI W GMINIE - Obrazek 2

       Dnia 17 kwietnia 2018 r. na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Ocicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej chłopców klas VII. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu piłkarzy: Kuba Kalina, Adrian Kura, Alan Piekarz, Bartek Sołowiej, Patryk Trębacz, Kamil Tur, Patryk Walicki i Marek Wyskup. W zawodach uczestniczyły cztery szkolne drużyny. Każda miała do rozegrania po trzy spotkania. Nasi młodzi piłkarze rozegrali trzy mecze. Dwa z nich wygrali, w trzecim zremisowali z gospodarzami. Tym samym w całym turnieju zajęli I miejsce. Mocną stroną naszej drużyny była pewna i stabilna gra w obronie oraz przeprowadzenie szybkich kontrataków, zakończonych silnymi strzałami na bramkę przeciwników. Gratulujemy sukcesu naszym młodym sportowcom. Czekamy na następne z ich udziałem.

   

   

  Aleksander Kłodnicki

   

 • SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO - Obrazek 1      SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO - Obrazek 2     SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO - Obrazek 3

        Właściwe i odpowiednio dobrane składniki odżywcze są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka. Jest to szczególnie istotne dla młodych, dorastających organizmów. Każdy posiłek, jaki spożywamy powinien zawierać w sobie dużą ilość dobranych w odpowiednich proporcjach witamin i mikroelementów. Znajdują się one w warzywach oraz owocach. Przyrządzając posiłki powinniśmy korzystać z tych składników i włączać je do naszego codziennego jadłospisu. Wiedzę tą wykorzystali nasi uczniowie z klas IV, V, VI i VII, którzy dnia 16 kwietnia 2018 r. w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Trzymaj Formę” wspólnie przyrządzali w swoich klasach smaczne, zdrowe i kolorowo wyglądające śniadania, wykorzystując do tego wspomniane wcześniej warzywa i owoce wraz z całym bogactwem niezbędnych dla organizmu witamin. Po przyrządzeniu tych zdrowych przekąsek nadszedł wreszcie czas na ich spożycie w gronie koleżanek i kolegów. Chciałoby się rzec – smacznego. I takie też było.

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 • Wielkie emocje i zwycięstwo! - Obrazek 1     Wielkie emocje i zwycięstwo! - Obrazek 2    Wielkie emocje i zwycięstwo! - Obrazek 3

       Spotkania drużyn z koszykarskiej ekstraklasy zawsze przyciągały grupy kibiców tej widowiskowej gry sportowej. Zwłaszcza, gdy chodziło o spotkania drużyn mających w swoim dorobku tytuły Mistrzów Polski. Udział w takim spotkaniu to prawdziwa uczta dla każdego kibica basketu. Tak też czuli się nasi uczniowie, którzy w dniu 14 kwietnia 2018 r. uczestniczyli w meczu pomiędzy zespołami: PGE Turów Zgorzelec, a zespołem Stelmet Enea BC Zielona Góra. Obie drużyny mają na swoim koncie tytuły Mistrzów Polski. Pierwsza połowa meczu układała się pod dyktando gości z Zielonej Góry, którzy po pierwszej połowie meczu schodzili na przerwę z przewagą 19 punktów nad drużyną gospodarzy ze Zgorzelca.

  Druga połowa meczu należała już do gospodarzy, którzy wracając po przerwie z szatni, zmieniając taktykę gry, „doszli” gości i z niewielką przewagą wygrali całe spotkanie.

  Emocje sportowe udzieliły się również naszym uczniom, którzy jak przystało na prawdziwych kibiców, wstawali z miejsc i głośno dopingowali drużynę gospodarzy do celnych rzutów na kosz przeciwnika. Spotkanie to pokazało również, że zawsze trzeba i należy walczyć do samego końca, mimo trudnego początku.

   

   

  Aleksander Kłodnicki    

   

 • 10 kwietnia dzieci z Przedszkola Publicznego w Żeliszowie wybrały się na wycieczkę do Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu. Podczas wizyty zwiedzały całą pracownię ceramiki oraz poznały proces wytwarzania wyrobów ceramicznych. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak formuje się glinę, w jaki sposób odbywa się jej suszenie, zdobienie, szkliwienie i na końcu wypalanie. Poznały pracę i zawód ceramika oraz zdobnika, który zajmuje się profesjonalnym wzornictwem wpływającym na końcowy efekt wizualny wytworzonego przedmiotu.

  Główną atrakcją, a zarazem fantastyczną zabawą okazały się warsztaty ceramiczne. Każdy uczestnik otrzymał filiżankę, na której za pomocą rozmaitych stempelków i pędzli mógł zaprojektować wzór własnego naczynia. Zajęcia były okazją do rozwijania zdolności manualnych oraz przyczyniły się do zwiększania wrażliwości artystycznej.

  Wszystkie naczynia poddane zostały szkliwieniu oraz były wypalone w piecach. Cała grupa otrzymała na pamiątkę własnoręcznie ozdobione filiżanki. Na zakończenie pani przewodnik oprowadziła nas po przepięknej galerii i opowiedziała o zastosowaniu gliny w domu, przemyśle i sztuce.

  Dzieci wspaniale spędziły czas. Mogły zobaczyć na własne oczy oraz poznać zmysłami sztukę ręcznego tworzenia, zrozumieć w przyjazny sposób technologię produkcji ceramiki i zaznajomić się z nowo poznanym zawodem. Wszystko złożyło się na niezwykle pouczający i interesujący wyjazd.

                                                                                        Jagoda Depka

   

   

 • NASZE DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI POWIATU - Obrazek 1     NASZE DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI POWIATU - Obrazek 2     NASZE DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI POWIATU - Obrazek 3

     Po udanym starcie w Mistrzostwach Gminy nasze najmłodsze siatkarki z klasy IV, reprezentantki naszej szkoły :Zosia Barczuk, Marysia Lasak, Nicola Piekarz i Wiktoria Piotrowska stanęły do kolejnej rundy, będącej sprawdzianem ich aktualnej formy sportowej. Dnia 10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej dziewcząt klas IV. W zawodach tych uczestniczyło pięć zespołów – mistrzyń okolicznych gmin. Nasze dziewczęta rozegrały cztery spotkania. Dwa

   z nich wygrały w dwóch wygranych setach. W kolejnym meczu wygrały w trzecim secie – tie – breaku. W ostatnim decydującym o I miejscu w turnieju meczu, spotkały się z rówieśniczkami z Raciborowic, z którymi szły równo „punkt za punkt”. W końcówce trzeciego seta seria mocnych, przełamujących naszą obronę zagrywek zakończyła ten mocno wyrównany pojedynek. Nasze dziewczęta w całym turnieju zajęły bardzo wysokie II miejsce, będąc o krok od zwycięstwa. Gratulujemy wysokiego wyniku w tegorocznych rozgrywkach szkolnej ligi siatkarskiej i życzymy dalszych w następnych startach.

   

   

  Aleksander Kłodnicki   

 • PIERWSZY START I PIERWSZY SUKCES NASZYCH SIATKAREK - Obrazek 1     PIERWSZY START I PIERWSZY SUKCES NASZYCH SIATKAREK - Obrazek 2    PIERWSZY START I PIERWSZY SUKCES NASZYCH SIATKAREK - Obrazek 3

  Miarą poziomu umiejętności każdego sportowca jest udział w licznych startach i zawodach oraz rywalizacja z innymi zawodnikami. Jest to sprawdzian jego aktualnej formy sportowej. Przed takim sprawdzianem stanęły nasze najmłodsze siatkarki z klasy IV – Zofia Barczuk, Maria Lasak, Nicola Piekarz i Wiktoria Piotrowska, które w dniu 28 marca 2018 r. spotkały się w sali sportowej naszej szkoły biorąc udział w Mistrzostwach Gminy w mini piłce siatkowej dziewcząt klas IV. Do tej rywalizacji stanęły cztery reprezentacje szkół. Każda drużyna miała do rozegrania po trzy mecze. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie swoje spotkania i uzyskały tytuł Mistrzyń Gminy. Był to ich pierwszy start i zarazem sprawdzian formy sportowej. Czeka je teraz udział w Mistrzostwach Powiatu w tej grze. Gratulacje za uzyskany wynik i powodzenia w dalszych startach.

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 • „ Z Małym Księciem zdobywamy Planetę Ortografii”.

  Dnia 27 marca 2018, w ramach projektu „Podróże Małego Księcia”, uczniowie klas IV – VII wzięli udział w szkolnym konkursie „ Z Małym Księciem zdobywamy Planetę Ortografii”. W zmaganiach wzięło udział dwunastu uczniów naszej szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały Panie: Agata Jasińska i Marta Butrymowicz.

  Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji  najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce wykazali się:

  1. Klaudia Marut, kl. VII
  2. Nikodem Andrukiewicz, kl. VII
  3. Krzysztof Turek, kl. VII
  4. Kamila Dudek, kl. VI
  5. Natalia Kura, kl. VI
  6. Aleksandra Haniszewska, kl. IV
  7. Jakub Kuczyński, kl. IV

  Wyżej wymienieni uczniowie wezmą udział w II etapie rywalizacji, gdzie zostaną wyłonieni Mistrzowie Ortografii naszej szkoły, którzy będą nas reprezentować na Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Bolesławcu.

  Marta Butrymowicz

 • Konkurs Palm Wielkanocnych

       Dnia 23.03.2018 r. rozstrzygnięty został  w naszej szkole Konkurs Palm Wielkanocnych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi i przypomnienie uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

  Do konkursu przystąpiło wielu uczniów z klas I-VII, którzy wykonali palmy w kategoriach: palmy wysokie, palmy średnie, palmy niskie. Klasa IV, z przygotowanych wcześniej materiałów, wykonała palmy na lekcjach plastyki.

  Jury w składzie: p. Mariola Tyc p. Aleksandra Czerniak i p. Beata Adamus, biorąc pod uwagę:

  • technikę zgodną z tradycją,
  • konstrukcję- możliwość ustawienia palmy w pionie,
  • wystrój palm- bukszpan, barwinek, bibułowe kwiaty, bibułkowe wstążki,
  • oryginalność, pracochłonność

  przyznało następujące miejsca:

  I-miejsce 

             Bartosz Dmuchowski

  wyróżnienia

            Ola Haniszewska

            Karolina Marut

                                                                                                             Beata Adamus

 • Dzień Wiosny - Obrazek 1     Dzień Wiosny - Obrazek 2     Dzień Wiosny - Obrazek 3

     Pierwszy dzień wiosny można świętować na wiele sposobów. Nasi uczniowie, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowali wraz z nauczycielami imprezę „Mam talent” wzorowaną na popularnym programie rozrywkowym. W jej trakcie można było zaprezentować różnorodne talenty w takich dziedzinach jak: śpiew, recytacja i taniec. Występy naszych młodych artystów wzbudziły wiele emocji. Dobrym tego przykładem był choćby uczeń klasy VII, Kamil Tur, który zaskoczył niezwykłą interpretacją wiersza Jana Brzechwy "Kwoka".

              Następnie Samorząd Uczniowski nagrodził dzieci, które przygotowały na ten wyjątkowy dzień piękne, wiosenne nakrycia głowy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

   A oto laureaci:

  Taniec „Twist”

  1. Lilianna Tobiasz

  2. Nicola Beneda

  3. Dominika Lech

  4. Filip Dębiński

  5. Tymon Dudek

  6. Konrad Jamrozy

   

  Piosenka „Kasztany”

  1 Natalia Kura

                                                                                               Beata Adamus

 • MISTRZOSTWA GMINY SIATKARZY Z KLASY IV - Obrazek 1    MISTRZOSTWA GMINY SIATKARZY Z KLASY IV - Obrazek 2

   

     W czwartek 22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Ocicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w mini piłce siatkowej chłopców klas IV. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z klas czwartych stanowią najmłodszą grupę siatkarzy, jaka bierze udział w odbywającej się corocznie szkolnej lidze siatkarskiej szkół podstawowych. W dzisiejszym turnieju wzięły udział cztery reprezentacje szkolne, w tym nasza drużyna złożona z czterech zawodników – Filipa Dębińskiego, Adama Kurzydło, Kamila Maćkowiaka i Bartka Olejnika. Nasi chłopcy rozegrali w sumie trzy spotkania i w całym turnieju zajęli III miejsce.

  Gratulujemy sukcesu i wierzymy, że jest to dopiero początek szkolnej kariery sportowej z ich udziałem.  Życzymy sukcesów w następnych startach.

   

   

  Aleksander Kłodnicki

   

   

 • POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1

   

  21 marca świętowaliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Każde dziecko było odświętnie ubrane a na głowie miało kolorowe, kwieciste opaski. Powitanie Wiosny rozpoczęło się od konkursów, gier i zabaw związanych z nową porą roku. Następnie dzieci wspólnie wykonały  pracę plastyczną przedstawiającą portret pani Wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było obejrzenie szkolnej gali talentów. Maluchy z zapartym tchem oglądały występy starszych kolegów i koleżanek. Po takim powitaniu w naszym przedszkolu wszyscy jesteśmy pewni, że wiosna już przybyła i zagości u nas na dobre.

   

  Małgorzata Gil

 • Podróże Małego Księcia - Obrazek 1     Podróże Małego Księcia - Obrazek 2      Podróże Małego Księcia - Obrazek 3

       5 marca 2018 roku uczniowie klas IV-VII wzięli udział w pierwszym etapie szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Podróże Małego Księcia”. Projekt ten będzie realizowany od marca do czerwca 2018 r. pod czujnym okiem koordynatorek Marty Butrymowicz i Agaty Jasińskiej, a jego główne cele to m.in. doskonalenie umiejętności pracy w grupie, kształcenie umiejętności wywiązywania się z podjętych działań, poznanie tajników gry aktorskiej, pogłębienie wiedzy z literatury, stosowanie różnych technik informacyjnych, interpretowanie tekstu, rozwijanie zdolności plastycznych, bogacenie słownictwa, kształcenie umiejętności redagowania różnych form wypowiedzi, nawiązanie przyjaźni i koleżeństwa z uczniami innych klas, rozwiązywanie problemów w sposób twórczy.

  Uczniowie klas IV-VII będą mieli możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami w takich przedsięwzięciach jak: konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o lekturze, dyktando ortograficzne oraz warsztaty teatralne zwieńczone spektaklem opartym na motywach „Małego Księcia”.

                                                                            Agata Jasińska

 • Słodkie tańce - Obrazek 1        Słodkie tańce - Obrazek 2         Słodkie tańce - Obrazek 3

     Piątkowe spotkanie muzyczne z artystkami  Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze nosiło tytuł „Słodkie tańce”. Dzieci przypomniały sobie polskie tańce narodowe: krakowiaka, poloneza, kujawiaka, oberka oraz ich metrum.  Wszyscy też już wiedzą co to znaczy, że utwór jest w skali molowej lub durowej.  Chętni uczniowie   nauczyli  się i zatańczyli przed publicznością „chodzonego”. Tak kiedyś był nazywany polonez.

  Prowadząca opowiadała o wielkim  polskim etnografie Oskarze Kolbergu.  Kolberg jako pierwszy badacz zebrał i usystematyzował polską kulturę ludową, dzieląc ją według regionów.

  Wszystkim bardzo spodobał się  instrument muzyczny podobny do skrzypiec – altówka.Na koniec spotkania Pani przypomniała nam o zbliżających się Świętach Wielkanocnych i związanych z nimi tradycjach.

  Jak zwykle ta muzyczna lekcja podobała się wszystkim. Już czekamy na następne spotkanie.

   

   

     

   

  Mariola Tyc

 • MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW - Obrazek 1   MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW - Obrazek 2    MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW - Obrazek 3

     Po udanym starcie w Mistrzostwach Gminy kolejnym etapem rozgrywek naszych reprezentantów szkoły w tenisie stołowym chłopców z klasy VII były Mistrzostwa Powiatu w tej grze. Skład naszej drużyny stanowili: Jakub Kalina, Kamil Tur i Marek Wyskup.

  Zawody te rozegrane zostały dnia 21 lutego 2018 r. Miejscem rozgrywek była sala sportowa Gimnazjum Samorządowego w Iwinach. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny powiatu stanęło 5 zespołów. Każdy zespół miał do rozegrania po cztery spotkania, grano „każdy z każdym”. Nasi zawodnicy z rozegranych czterech meczów dwa wygrali, w dwóch następnych musieli uznać wyższość przeciwników. W sumie w całym turnieju zajęli wysokie – III miejsce, nieznacznie ulegając kolegom ze Świętoszowa w walce o II miejsce. Gratulacje za ambitną i sportową walkę oraz powodzenia w dalszych startach.

   

   

  Aleksander Kłodnicki 

 • KIBICOWALIŚMY NASZYM - Obrazek 1   KIBICOWALIŚMY NASZYM - Obrazek 2    KIBICOWALIŚMY NASZYM - Obrazek 3

     Piłka siatkowa cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Spotkania drużyn zwłaszcza tych lokalnych, zawsze przyciągają na hale sportowe rzesze wiernych kibiców. Do grona sympatyków tej gry sportowej, jaką jest siatkówka, zaliczyć można również młodzież naszej szkoły. W minioną sobotę –17 lutego 2018 r. piętnastu uczniów naszej szkoły obserwowało przebieg 21 kolejki PlusLigi mężczyzn pomiędzy zespołami: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów. Oba zespoły plasują się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn siatkarskich

  w Polsce. Nasi kibice z wielkim zainteresowaniem przyglądali się całemu spotkaniu począwszy od rozgrzewki, powitania obu drużyn, prezentacji wszystkich zawodników, trenerów oraz sędziów. Mecz był pokazem umiejętności siatkarskich obu zespołów. Walczono o każdy punkt dla swojej drużyny. Nasi uczniowie z wielką uwagą przypatrywali się poszczególnym elementom technicznym znanym każdemu siatkarzowi, a więc: różnorodnej zagrywce, przyjęciu pierwszych piłek, rozegraniu i zbiciu piłki w wyskoku. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Bełchatowa, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano byłego reprezentanta Polski i kapitana drużyny gości – Mariusza Wlazłego. Zakończeniem sportowego spotkania były pamiątkowe zdjęcia wszystkich uczestników tego mile spędzonego sobotniego popołudnia.

  Z niecierpliwością czekać będziemy na następny wyjazd.

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 • WYBÓR NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO UCZNIA I UCZENNICY

   

  14 lutego Samorząd Uczniowski przeprowadził wyjątkowy konkurs. Polegał on na wybraniu najsympatyczniejszego ucznia i uczennicy naszej szkoły. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie. Najwięcej głosów uzyskali Amelia Tobiasz kl.6 i Łukasz Szymański kl.5, zdobywając tym samym zaszczytne tytuły. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody i liczne brawa od kolegów.
  Serdecznie gratulujemy!!!

  Beata Adamus 
   

 • Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - Obrazek 1     Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - Obrazek 2

   Dnia 8 lutego 2018 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Gminny „Konkurs Piosenki Obcojęzycznej”. Naszą Szkołę zaprezentowały dwie  solistki: Natalia Kura (kl. VI), Maria Lasak (kl. IV) oraz zespół wokalny w składzie: Bartosz Sołowiej (kl. VII), Amelia Tobiasz (kl. VI), Łukasz Szymański (kl. V) oraz Dominika Lech (kl. III).

  Młodzi artyści z naszej szkoły zaśpiewali piosenki w języku niemieckim oraz angielskim. Został wyróżniony zespół, który zaprezentował się wyjątkowo w piosence pt. „In der Weihnachtsbäckerei”.
  Występ naszych uczniów spotkał się z dużym aplauzem publiczności, mimo wielkiej tremy uczniowie zaśpiewali wybrane przez siebie utwory profesjonalnie z emocjonalnym zaangażowaniem. Gratulujemy!

   

  Aleksandra Czerniak

 •  

  Zabawa Karnawałowa - Obrazek 1     Zabawa Karnawałowa - Obrazek 2    Zabawa Karnawałowa - Obrazek 3

  "W karnawale, w karnawale,

  wybieramy się na bale.

  Dookoła przebierańcy,

  każdy śpiewa, każdy tańczy.”


  12 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której z wielką chęcią uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w magiczną salę balową, pełną wróżek, księżniczek i innych bajkowych postaci. Czasami trudno było się zorientować, kto kryje się pod danym przebraniem.Wszyscy  uczniowie bawili się doskonale przy dźwiękach ulubionych przebojów. Przerwy umilał słodki poczęstunek i pyszne kanapki, przygotowane przez mamy naszych uczniów. Nie mogło również zabraknąć ekscytujących konkursów i zabaw muzycznych. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez  Samorząd Uczniowski, a największym zainteresowaniem cieszyły się tzw. gorące krzesła. Nad przebiegiem uroczystości czuwało całe Grono Pedagogiczne, pod przewodnictwem p. dyrektora  Arkadiusza Kruszelnickiego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Beaty Adamus. Po godzinie 13 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.
   

  Opracowała: Beata Adamus

 •    Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1    Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 2    Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 3

   Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu  każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę.

   Bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, poczyta książkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta?

  Dlatego nikomu nie trzeba przypominać, jak ważne są  obchody święta Babci i Dziadka. Są to dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.

  2 lutego, o godzinie 10.30 w Sali Ludowej uczniowie klasy I, II i III gościli swoich Dziadków. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci brały udział  w turnieju telewizyjnym pt.  „Babcia i Dziadziuś roku”. Prowadzący zadawali pytania, wnuczęta odpowiadały zdobywając punkty. Oczywiście teleturniej zakończył się remisem.

  Wnuczęta wiedziały, co dziadek jada na śniadania, kto ma najwięcej książek i z kim najlepiej czują się dziadkowie. Oczywiście z wnukami!

  Uczniowie klasy I pięknie zaśpiewali piosenkę pt. „Babcia w kapciach”. Trzecioklasiści brawurowo 

  wykonali piosenkę pt. „Moja babcia lubi jazz”, a uczniowie z drugiej klasy zaśpiewali i zatańczyli cza-czę w piosence pt. „Cza-cza dla babci i dziadka” przy  akompaniamencie trzecioklasistów.

  Po odśpiewaniu „Sto lat”, wnuczęta obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi prezentami. Dziadkowie dumnie nosili krawaty wykonane przez drugoklasistów.

  W czasie poczęstunku dziadkowie ze swoimi wnukami wykonywali piękne „drzewka szczęścia” z przygotowanych materiałów. Na zakończenie zorganizowano wystawę prac. Prezentowały się wspaniale!

  To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny udowodniły nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

  Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

   

  Mariola Tyc

 • Warsztaty profilaktyczne „Kiedy dotyk rani” - Obrazek 1     Warsztaty profilaktyczne „Kiedy dotyk rani” - Obrazek 2    Warsztaty profilaktyczne „Kiedy dotyk rani” - Obrazek 3

   

       31 stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych profilaktyce przemocy i wykorzystywania seksualnego.

  Akcja profilaktyczna zatytułowana „GADKI”,  w której wzięliśmy udział ma na celu pomóc dzieciom rozpoznać zagrożenie, przybliżyć pojęcia „dobry i zły dotyk”, „dobra i zła tajemnica” oraz nauczyć właściwego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych i naruszających granice cielesności. 

   

  Katarzyna Matoryn

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie
  Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec

 • (075)784 3293
  szkolazeliszow@wp.pl

Galeria zdjęć