Nawigacja

 • WYBÓR NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO UCZNIA I UCZENNICY

   

  14 lutego Samorząd Uczniowski przeprowadził wyjątkowy konkurs. Polegał on na wybraniu najsympatyczniejszego ucznia i uczennicy naszej szkoły. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie. Najwięcej głosów uzyskali Amelia Tobiasz kl.6 i Łukasz Szymański kl.5, zdobywając tym samym zaszczytne tytuły. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody i liczne brawa od kolegów.
  Serdecznie gratulujemy!!!

  Beata Adamus 
   

 • Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

   

   Dnia 8 lutego 2018 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Gminny „Konkurs Piosenki Obcojęzycznej”. Naszą Szkołę zaprezentowały dwie  solistki: Natalia Kura (kl. VI), Maria Lasak (kl. IV) oraz zespół wokalny w składzie: Bartosz Sołowiej (kl. VII), Amelia Tobiasz (kl. VI), Łukasz Szymański (kl. V) oraz Dominika Lech (kl. III).

  Młodzi artyści z naszej szkoły zaśpiewali piosenki w języku niemieckim oraz angielskim. Został wyróżniony zespół, który zaprezentował się wyjątkowo w piosence pt. „In der Weihnachtsbäckerei”.
  Występ naszych uczniów spotkał się z dużym aplauzem publiczności, mimo wielkiej tremy uczniowie zaśpiewali wybrane przez siebie utwory profesjonalnie z emocjonalnym zaangażowaniem. Gratulujemy!

   

  Aleksandra Czerniak

 •  

           

  "W karnawale, w karnawale,

  wybieramy się na bale.

  Dookoła przebierańcy,

  każdy śpiewa, każdy tańczy.”


  12 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której z wielką chęcią uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w magiczną salę balową, pełną wróżek, księżniczek i innych bajkowych postaci. Czasami trudno było się zorientować, kto kryje się pod danym przebraniem.Wszyscy  uczniowie bawili się doskonale przy dźwiękach ulubionych przebojów. Przerwy umilał słodki poczęstunek i pyszne kanapki, przygotowane przez mamy naszych uczniów. Nie mogło również zabraknąć ekscytujących konkursów i zabaw muzycznych. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez  Samorząd Uczniowski, a największym zainteresowaniem cieszyły się tzw. gorące krzesła. Nad przebiegiem uroczystości czuwało całe Grono Pedagogiczne, pod przewodnictwem p. dyrektora  Arkadiusza Kruszelnickiego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Beaty Adamus. Po godzinie 13 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.
   

  Opracowała: Beata Adamus

 •            

   Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu  każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę.

   Bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, poczyta książkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta?

  Dlatego nikomu nie trzeba przypominać, jak ważne są  obchody święta Babci i Dziadka. Są to dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.

  2 lutego, o godzinie 10.30 w Sali Ludowej uczniowie klasy I, II i III gościli swoich Dziadków. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci brały udział  w turnieju telewizyjnym pt.  „Babcia i Dziadziuś roku”. Prowadzący zadawali pytania, wnuczęta odpowiadały zdobywając punkty. Oczywiście teleturniej zakończył się remisem.

  Wnuczęta wiedziały, co dziadek jada na śniadania, kto ma najwięcej książek i z kim najlepiej czują się dziadkowie. Oczywiście z wnukami!

  Uczniowie klasy I pięknie zaśpiewali piosenkę pt. „Babcia w kapciach”. Trzecioklasiści brawurowo 

  wykonali piosenkę pt. „Moja babcia lubi jazz”, a uczniowie z drugiej klasy zaśpiewali i zatańczyli cza-czę w piosence pt. „Cza-cza dla babci i dziadka” przy  akompaniamencie trzecioklasistów.

  Po odśpiewaniu „Sto lat”, wnuczęta obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi prezentami. Dziadkowie dumnie nosili krawaty wykonane przez drugoklasistów.

  W czasie poczęstunku dziadkowie ze swoimi wnukami wykonywali piękne „drzewka szczęścia” z przygotowanych materiałów. Na zakończenie zorganizowano wystawę prac. Prezentowały się wspaniale!

  To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny udowodniły nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

  Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

   

  Mariola Tyc

 •          

   

       31 stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych profilaktyce przemocy i wykorzystywania seksualnego.

  Akcja profilaktyczna zatytułowana „GADKI”,  w której wzięliśmy udział ma na celu pomóc dzieciom rozpoznać zagrożenie, przybliżyć pojęcia „dobry i zły dotyk”, „dobra i zła tajemnica” oraz nauczyć właściwego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych i naruszających granice cielesności. 

   

  Katarzyna Matoryn

 •       

         Miesiące styczeń i luty są tym okresem, w którym corocznie rozpoczyna się szkolna liga siatkarska szkół podstawowych. W tym roku nowy sezon w tej grze zainaugurowali chłopcy z klasy VII. Jako reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy w piłce siatkowej sześcioosobowej.

  Turniej ten odbył się dnia 11 stycznia 2018 r., a miejscem spotkania drużyn z terenu naszej gminy była sala sportowa Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym. Nasi siatkarze po raz kolejny stanęli do rywalizacji, broniąc po raz czwarty tytułu Mistrzów Gminy w tej niełatwej, ale widowiskowej grze sportowej, jaką jest siatkówka. W zawodach tych wzięło udział sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy. Po wygranych dwóch meczach i zajęciu I miejsca w swojej grupie, nasi zawodnicy w następnym spotkaniu półfinałowym pokonali zespół gospodarzy. W walce o I miejsce czekał na nich zespół z Brzeźnika. Tu, podobnie jak we wszystkich do tej pory spotkaniach, wygrali w dwóch setach, zajmując I miejsce w całym turnieju.

  Gratulacje za sportową walkę dla całej drużyny. Czekamy na kolejne sukcesy z udziałem naszej reprezentacji.

  Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Kalina, Adrian Kura, Konrad Lipiński, Alan Piekarz, Patryk Trębacz, Kamil Tur, Patryk Walicki.

   

  Aleksander Kłodnicki

   

 •            

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych Jasełkami.

  W piątek 22 grudnia  2017 r. w  Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żeliszowie odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas II- VI pod kierunkiem pani Beaty Adamus. To wydarzenie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki wykonane przez chórek aniołków.

  Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i nauczycielami. Kolejne scenki ukazywały: spotkanie z diabłami oraz pasterzy, którzy od Aniołów dowiedzieli się o narodzinach Jezusa i z darami udali się do Betlejem. Do stajenki betlejemskiej oprócz pasterzy, królów przybyły też dzieci, które przyniosły nowo narodzonemu Dzieciątku swoje piękne serca. Rodzice, nauczyciele i uczniowie radośnie podziękowali oklaskami występującym w  jasełkach aktorom. To przedstawienie wprowadziło wszystkich w klimat magicznych świąt.

  Na zakończenie życzenia złożył pan dyrektor Arkadiusz Kruszelnicki ,a pani Beata Adamus nagrodziła wszystkich laureatów olimpiady wiedzy o Janie Pawle II. Wszyscy usiedli do stołu, aby wspólnie zjeść wigilijny  barszczyk.

                                                                                            Beata Adamus

 •                        

  13 grudnia uczniowie klasy pierwszej gościli swoich rodziców podczas zajęć otwartych poświęconych tradycjom Bożego Narodzenia w Polsce.

  W pierwszej części tej nietypowej lekcji rozmawialiśmy o zwyczajach i obrzędach związanych ze świętami, dowiedzieliśmy się, skąd i kiedy dotarł do naszego kraju zwyczaj ubierania choinki. Pierwszaki zapamiętały nawet tak trudny wyraz, jak „podłaźniczka” (starsza siostra choinki) i wspaniale odpowiedziały na pytania „quizu bożonarodzeniowego”.

  Następnie, wspólnie z miłymi gośćmi, zajęliśmy się przygotowaniem ozdób na nasze klasowe świąteczne drzewko. Udekorowaliśmy je piernikami upieczonymi przez mamy, cytrusami, orzechami oraz własnoręcznie wykonanymi bombkami i łańcuchami. Efekt zadowolił wszystkich!!!

  Przy pięknie ubranej choince nie zabrakło oczywiście życzeń oraz wspólnego kolędowania. Wesołych świąt!

   

  Katarzyna Matoryn

 •                       

  W dniu 12 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Odwiedziły nas dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola. Zapoznały się z salą, poznały wychowawczynie oraz przyszłych kolegów i koleżanki. Chętnie wzięły udział w zajęciach integracyjnych, plastycznych, muzycznych i ruchowych. Temat przewodni zajęć - „Woda to cenny dar „ uświadomił najmłodszym podopiecznym jaką rolę odgrywa woda w życiu człowieka oraz jak ważne jest jej oszczędzanie. Poznając właściwości wody dzieci przeniosły się w świat eksperymentów i magii. Doświadczenia wywarły ogromne wrażenia i na pewno zostaną zapamiętane na długo. Ogromnie podobały się także zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Udział w zajęciach dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że w naszym przedszkolu nie można się nudzić.

 •               

  Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji  charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Nie tylko uczniowie, ale również rodzice oraz pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zaangażowali się w pomoc dla potrzebującej rodziny – samotnej matki wychowującej dwójkę dzieci.  Z tej okazji zorganizowany został również kiermasz ciasteczek z którego dochód przeznaczony został na zakup prezentów dla rodziny.  Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się przygotować 18 dużych paczek z najważniejszymi produktami, takimi jak: żywność, odzież, środki czystości, artykuły papiernicze.
  Każdy z domowników otrzymał również  specjalne upominki.

  W podziękowaniu za pomoc otrzymaliśmy dyplom uznania  
  za zorganizowanie „Szlachetnej Paczki”.

  Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli akcję!

   

  Aleksandra Czerniak

 •       

   

     Kolejnym „sportem rakietowym” w jakim brali udział nasi uczniowie był tenis stołowy. Dnia 7 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Trzebieniu odbyły się Mistrzostwa Gminy w tej popularnej grze sportowej. Szkołę naszą reprezentowało dwoje uczniów z klasy VII – Jakub Kalina i Kamil Tur. Do walki o tytuł drużynowych Mistrzów Gminy stanęły cztery zespoły. Każda drużyna miała do rozegrania po trzy spotkania, a o zwycięstwie zespołu decydowała wygrana w dwóch meczach. Nasi zawodnicy pewnie wygrali dwa pierwsze swoje spotkania. Do zwycięstwa pozostała im jeszcze gra w finale z drużyną z Brzeźnika, którą pokonali w trzecim decydującym o wyniku całego turnieju meczu w grze podwójnej, czyli „deblu”.

  Obronili tym samym tytuł Mistrzów Gminy z roku poprzedniego. Czeka ich teraz start w Mistrzostwach Powiatu. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy im dalszych sukcesów sportowych.

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 •      

  Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas wyjątkowy  klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

  W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani MIKOŁAJA, czyli uczniowie klas 5-7 zaprosili  wszystkie dzieci do wysłuchania inscenizacji na temat św. Mikołaja. Po wysłuchaniu  krótkiego przedstawienia odbyły się zawody mikołajkowe, śmiechu było co nie miara. W tych konkurencjach nie było przegranych tylko sami zwycięzcy .

                                                          Beata Adamus

 • " Żeliszów - wierny swoim korzeniom"

            

       5 grudnia w Domu Ludowym odbyło się spotkanie uczniów klas IV, V i VI z  panem  Sebastianem Zielonką - autorem książki o Żeliszowie, historykiem i podróżnikiem. To była niezwykła lekcja historii, ponieważ dotyczyła miejsc najbliższych uczniom. Autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o początkach naszej malowniczej miejscowości, która została założona jeszcze w średniowieczu, a przed II wojną światową nosiła nazwę  Gierstdorf . Do tego czasu były to ziemie zamieszkiwane przez Niemców. Po II wojnie Żeliszów stał się ojczyzną kresowiaków z Maksymówki. W tamtych czasach szkoła liczyła pięć klas i tylko dwa pomieszczenia.

  Właśnie o takich i innych ciekawostkach mówił pan Sebastian, a uczniowie z zapartym tchem słuchali ciekawych opowieści, które były urozmaicone prezentacją multimedialną oraz warsztatami. Zadawali również mnóstwo pytań, których spora część dotyczyła …  oczywiście Perły Żeliszowa.

  Z całą pewnością można powiedzieć, że była to niezapomniana lekcja historii, co było widać po zaciekawieniu i zaangażowaniu uczniów podczas spotkania.

  Marta Butrymowicz

 •          

       W pierwszy grudniowy piątek miesiąca uczniowie klas IV – VII spotkali się z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Arkadiuszem Niemirskim, który w niezwykle barwny sposób opowiedział o swojej twórczości i zainteresowaniach. Okazuje się, że artysta nie skupia się tylko na jednej dziedzinie sztuki. Oprócz pisania książek ma w swoim dorobku przeszłość kabaretową, co wpłynęło na atmosferę spotkania i doskonały kontakt z publicznością, nawet tak wymagającą jak uczniowie naszej szkoły. Poza tym interesuje się również muzyką, szczególnie rockiem progresywnym w wydaniu klasyków tego gatunku, o czym możemy przeczytać w czasopismach „Tylko Rock” i „Teraz Rock”.

  Dzięki prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez autora i okraszonej energetyzującą muzyką, uczniowie poznali sylwetki najsłynniejszych detektywów i ich twórców, a także dorobek literacki samego  pana Arkadiusza – od serii poświęconej kultowemu już Panu Samochodzikowi, po ostatnie powieści „Dziennik grzesznika” i „Pasztetowe wakacje”. Zwłaszcza te ostatnie utwory zostały szerzej zaprezentowane przez autora, jednak nie w typowy sposób, polegający na klasycznym odczytaniu fragmentów książki, a w formie niezwykle dynamicznych zwiastunów filmowych.

  Z całą pewnością można stwierdzić, że piątkowe spotkanie było jedyne w swoim rodzaju, a pan Arkadiusz Niemirski to postać barwna i niejednoznaczna.

  Agata Jasińska

 •   

   

  W czwartek (30.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci przebijały szpilką serca z imionami, losowały kolorowe kartki by dowiedzieć się, co niedługo ich czeka. Bawiły się w "kubeczki" i odkrywały: pieniążek oznaczający bogactwo, pierścionek - małżeństwo, różaniec- ciągłe modlitwy.

  Rzucały pieniążkiem do magicznej misy z wodą, aby spełniły się ich marzenia. Dzięki wróżbie z butów uczestnicy zabawy mogli poznać osobę, która najszybciej weźmie ślub. Dzieci losowały kulki z wody, w których ukryta była dla nich przepowiednia.

  Tańcom i zabawom nie było końca. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

  Jagoda Depka

 • Zbiórka dla schroniska

            

       W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązując się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie - są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. O takich trudnych doświadczeniach opowiadała nam pani kierownik schroniska w Dłużynie Górnej. Odwiedziła nas 23 listopada wraz ze swoją pracownicą i … mieszkańcem schroniska – psem Nietoperzem. Pani kierownik przywiozła nam podziękowania za zbiórkę i odebrała dary. Zachęcała również do odwiedzin schroniska.

              Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk. Cieszymy się, że poruszyliśmy Wasze serca!

              Zachęcamy również do adopcji piesków i kotków ze schronisk.

   

   

  Marta Butrymowicz

 • UDANY START NASZYCH LEKKOATLETÓW HALOWYCH

                           

   

     Pierwszy raz w swojej karierze zawodniczej nasi młodzi lekkoatleci wzięli udział w corocznie odbywającym się Memoriale im. Janusza Kusocińskiego. Tegoroczna – XXVII już edycja tego spotkania sportowców odbyła się dnia 24 XI 2017 r. Miejscem sportowych zmagań była hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 imieniem właśnie Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu. Memoriał ten cieszy się dużym zainteresowaniem i corocznie bierze w nim udział duża część szkół z naszego Powiatu. Wzięło w nim udział również sześciu naszych lekkoatletów: Kamila Czajka, Kamila Dudek, Bartosz Maćkowiak, Alan Piekarz, Kamil Tur i Patryk Walicki. Starty obejmowały: biegi krótkie przez płotki i bieg płaski na 30 m, pchnięcie piłką lekarską, skok w dal z miejsca i skok wzwyż. Nasi uczniowie brali udział w biegach płaskich i pchnięciu piłką lekarską 2 i 3 kg. W pchnięciu piłką 2 kg najlepszy rezultat uzyskał Bartosz Maćkowiak, który wynikiem – 10, 50 m zajął I miejsce. Wśród dziewcząt nasza sprinterka Kamila Dudek w biegu na 30 m zajęła II miejsce z czasem – 4, 4 s. W pozostałych startach nasi zawodnicy zajęli dwa IV miejsca, jedno V miejsce i jedno VII. Jak widać, nasi zawodnicy mimo swoich dużych sukcesów w grach sportowych, są również liczącymi się lekkoatletami. Gratulujemy sukcesu w startach indywidualnych i czekamy na następne z ich udziałem.

   

   

  Aleksander Kłodnicki

 •      

  Po raz kolejny dzieci z Przedszkola Publicznego w Żeliszowie obchodziły  przypadający na 25 listopada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji na zaproszenie Pani Danuty Kędzierskiej udaliśmy się do Publicznej Biblioteki w Żeliszowie.  Zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania historii powstania Pluszowego Misia. W międzyczasie, przeglądaliśmy licznie przygotowane pozycje książkowe, które zadziwiły nas pięknymi okładkami i barwnymi ilustracjami wesołych niedźwiadków. Przedszkolacy  z zapartym tchem słuchali czytanych przez Panią Danusię fragmentów bajeczek.

              W tym dniu przed dziećmi stało wiele zadań do wykonania. Najpierw miały stworzyć portret misia składający się z samych kółek, a następnie mogły samodzielnie namalować misia. Okazało się, że to niełatwe zadanie! Na szczęście, z małą pomocą, przedszkolacy stworzyli niesamowite prace, które zostały uwiecznione na zdjęciach.

  Dzień Pluszowego Misia był pełen zabaw i konkurencji sportowych. Dzieci podzielone na drużyny dzielnie walczyły o tytuł „Przyjaciela Misia”. Pod koniec imprezy uczestnicy złożyli  uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali pozostać przyjaciółmi pluszowego misia. Następnie, każdy został poczęstowany „małym co nieco”– pysznym miodkiem prosto z ula. Ten dzień był dniem pełnym radości, który pozostanie bardzo długo  w naszej pamięci.

                                                                                                                          Małgorzata Gil

 • Wizyta przedszkolaków w bibliotece

   

                                   

   

  W piątek maluszki z przedszkola wybrały się do Publicznej Biblioteki w Żeliszowie. Pani Danusia oprowadziła dzieci po całej bibliotece, opowiedziała o swojej pracy. Przedszkolaków  zaciekawiły regały z literaturą dziecięcą, a w szczególności bajki o Kubusiu Puchatku. Dlatego dzieci postanowiły narysować wszystkich głównych bohaterów tych książeczek . Podczas wizyty dzieci zobaczyły, jak wygląda karta biblioteczna, dowiedziały się jak można wypożyczyć książki i poznały zasady prawidłowego korzystania z czytelni. Pod koniec spotkania dzieci wypożyczyły encyklopedie  i atlasy dotyczące dinozaurów. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia! Dzieci obiecały, że niedługo znowu odwiedzą Panią Bibliotekarkę!

   

                                                                                                                                                       Jagoda Depka 

 • Finał Wojewódzki Badmintona Dziewcząt

                         

     Po zakończonych sukcesem zawodach strefowych w badmintonie, nasze zawodniczki uzyskały prawo startu w największej tego typu imprezie na terenie Dolnego Śląska, mianowicie w Finale Wojewódzkim w badmintonie drużynowym dziewcząt.

  Turniej ten odbył się dnia 23 listopada 2017 r. w hali sportowej „Hasta La Vista”

  we Wrocławiu. Spotkały się tam najlepsze drużyny dziewczęce z całego województwa dolnośląskiego. Pierwsze mecze rozgrywano w grupach, następnie przechodzono do kolejnego etapu rozgrywek systemem „pucharowym”. Nasze dziewczęta do wszystkich swoich spotkań podchodziły z dużą wolą walki i determinacją. W końcowej klasyfikacji zawodów zajęły XI miejsce. Pokazały tym samym, że ciężką i systematyczną pracą można dojść do sukcesu i być uczestnikiem największych imprez sportowych.

  Gratulacje za wytrwałość i największy jak dotąd sukces sportowy z ich udziałem.

  Czekamy na następne.

   

   

   

  Aleksander Kłodnicki

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie
  Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec

 • (075)784 3293
  szkolazeliszow@wp.pl

Galeria zdjęć