• Uczestniczymy w projekcie: Szkolny Klub Sportowy"
      • Realizujemy projekt "WF z AWF. Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości"
      • Realizujemy projekt MEiN "Laboratoria Przyszłości"
      • Realizujemy wycieczki edukacyjne w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"
      • Uczniowie klasy 4. otrzymali sprzęt komputerowy w ramach projektu "Laptop dla ucznia"
          • Wielkanoc 2024

Z okazji zbliżającego się święta Wielkiej Nocy, życzę całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie radości, spokoju oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Arkadiusz Kruszelnicki

• Najmłodsze siatkarki drugie w Powiecie

Dnia 25 marca 2024 r. w sali sportowej naszej szkoły odbył się Finał Powiatu w minisiatkówce dziewcząt klas III i IV. Wzięły w nim udział 3 drużyny – Mistrzynie Gmin: Osiecznicy, Warty Bolesławieckiej i Gminy Bolesławiec. Każdy zespół miał do rozegrania po dwa mecze. Nasze dziewczęta: Jadzia Gogulska, Ola Kamińska, Julia Woźniak i Oliwia Wójcik, po przegranej z Raciborowicami, zmierzyły się z zespołem z Parowej, z którym wygrały spotkanie, zajmując w całym turnieju II miejsce. Jest, to jak do tej pory, ich największy sukces. Gratulujemy dziewczętom sukcesu i będziemy mocno im dopingować w kolejnych startach z ich udziałem.

• Powitanie wiosny

21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W naszej szkole uczciliśmy to wydarzenie poprzez spacer dookoła Żeliszowa; na naszej drodze wypatrywaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny i cieszyliśmy się radosnym przebywaniem na świeżym powietrzu, niektórzy uczniowie tańczyli i wykrzykiwali radosne hasła. Klasy I-VIII paradowały z plakatami, na których były napisanie slogany związane z nadejściem wiosny i z jej symbolami. Chętni uczniowie wykonali samodzielnie marzanny z materiałów ekologicznych i recyklingowanych. Po spacerze spotkaliśmy się w szkolnym holu, gdzie dzieci zaprezentowały swoje dzieła oraz odpowiadały na pytania w krótkim quizie związanym z wiosną. Wydarzenie zostało zwieńczone specjalną piosenką przygotowaną przez klasę I.

E. Bartkowska

• Wspaniały występ dziewczynek z przedszkola

W sobotnie przedpołudnie dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie pt. „Happy Music Show- Królestwo dzieci” organizowanym przez Prezydenta Miasta Bolesławiec Pana Piotra Romana oraz Starostę bolesławieckiego Pana Tomasza Gabrysiaka. Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci. Nasze przedszkole reprezentowały: Kornelia Łytka, Natalia Woźniak, Alicja Stupiec, Julia Buchowska, Kaja Barszcz. Dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenkę o nadchodzącej wiośnie oraz zaprezentowały trudny układ taneczny. Nasze reprezentantki wykazały się niezwykła odwagą stając przed tak dużą publicznością, za co należą im się wielkie brawa. Młode artystki za udział w konkursie otrzymały dyplom z wyróżnieniem oraz nagrody rzeczowe. Podczas występów wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Atmosfera całego wydarzenia była wspaniała i pełna życzliwości.

• TEATR "KOKON" Z KRAKOWA

W środę 13 marca dzieci z przedszkola, klasy pierwszej i drugiej miały możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu teatralnym pt.” Wyprawa do złotego miasta”, w wykonaniu aktorów z Teatru „Kokon” z Krakowa. Tego dnia wszyscy przenieśliśmy się na piracki statek i przeżyliśmy prawdziwą morską przygodę. Wszystkim dzieciom bardzo podobał się spektakl, ponieważ sami mogli występować na scenie. Mali aktorzy m.in. pomagali załodze w wykonywaniu codziennych obowiązków, kierowali statkiem, wyznaczali morskie szlaki. Największą frajdę sprawiło poszukiwanie skarbów oraz dźwiganie skrzyni z klejnotami. Atrakcją były tańce i zabawy z piratką Marianną, której postępowanie sprawiło, że źli piraci przeszli przemianę i stali się obrońcami Złotego Miasta. Przeżywając przygody razem z bohaterami, dzieci dowiedziały się, że każdy może zmienić swoje zachowanie na lepsze, bez względu na to kim i jakim był

• Ministerstwo Edukacji i Nauki
      • Urząd Marszałkowski